Poczta Polska kolejny raz pobiła rekord paczkowy

Poczta Polska kolejny raz pobiła rekord paczkowy

author
Aleksandra Gościnna
14 grudnia 2019

Poczta Polska od wielu lat dokłada wszelkich starań, by szybko i bezpiecznie dostarczać paczki do Klientów przez cały rok. Jednak okres zimy jest szczególnie istotnym czasem – wyprzedaże oraz świąteczne zakupy nie pozwalają Poczcie Polskiej na nudę. W tym roku, już kolejny raz padła rekordowa ilość obsłużonych paczek.

 

W okresie zimowym szczególnie gorąco

Poczta Polska od wielu lat zajmuje się dostarczaniem naszych paczek. Wraz z rozwojem handlu elektronicznego, zwiększa się ilość pracy w placówkach Poczty. Coraz częściej zamawiamy przez Internet, bo tak jest szybciej, wygodniej i niejednokrotnie taniej.

Szczególnie dużo zamówień odnotowuje się w listopadzie, ze względu na wyprzedaże organizowane pod nazwą Czarny Piątek. Dużo szybciej i prościej jest zamówić przez Internet wymarzoną rzecz w niskiej cenie, niż spędzić wiele godzin w zatłoczonych galeriach i tracić czas w kolejkach.

Nie inaczej jest też w grudniu – szczególnie przed samymi świętami. W natłoku przedświątecznych spraw trzeba wygospodarować również chwilę na zakup prezentów. Niestety, czasami trudno jest nam znaleźć czas. Całe szczęście, można przecież zamówić upominki dla najbliższych przez Internet, nawet podczas podróży do pracy tramwajem. Jest to duże udogodnienie, z tego względu opcja ta jest coraz częściej wybieraną, a co za tym idzie – wzrasta ilość przekazywanych do doręczenia paczek.


Dowiedz się także, jak otrzymać pożyczkę bez konta w banku.

Co roku coraz więcej

Aktualnie Internet mamy na wyciągnięcie ręki, w każdym momencie naszego życia. Wraz ze zwiększoną dostępnością Internetu, rozwija się handel elektroniczny. Z opcji zakupów online korzystamy coraz częściej, szczególnie, jak wcześniej wspominaliśmy, w listopadzie oraz grudniu. Z tego powodu, w drugiej połowie listopada padła rekordowa liczba paczek, które przyjęła Poczta Polska. Było ich zdecydowanie więcej, niż w najgorętszym, przedświątecznym grudniowym tygodniu.

5 milionów – oto rekordowa liczba. W ciągu ostatnich dwóch tygodni listopada właśnie tyle przesyłek obsłużyła Poczta Polska. Poniedziałek po weekendzie wyprzedaży był szczególnie pracowity, bowiem nadanych zostało aż 650 000 zamówień. Liderem wzrostu paczek okazało się być Zabrze.

Sprawę skomentowała Justyna Siwek – rzecznik prasowy Poczty Polskiej:

"

Dane z listopada pokazują, że w tym roku Polacy zrobią w internetowych sklepach olbrzymie zakupy. Spodziewamy się, że w grudniu nadanych zostanie nawet o 70% więcej paczek tygodniowo niż poza szczytem świątecznym. Dodatkowo z roku na rok rośnie liczba klientów e-sklepów.

Koniec z czekaniem na listonosza

Dużą wygodą jest otrzymanie zamówionej rzeczy prosto do domu, ale co w momencie, gdy doręczyciel nie zastanie nas w domu? W takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy udać się na Pocztę i stracić kilka minut oczekując w kolejce, a przecież to właśnie kolejek chcieliśmy uniknąć wybierając zakupy online.

Z tego powodu, coraz częściej wybieramy opcję dostarczenia paczki do punktu odbioru. W związku z tym, nie musimy martwić się, że listonosz pojawi się, gdy będziemy poza domem, a przesyłkę odebrać możemy w dogodnym dla nas momencie.

W Polsce jest już aktualnie około 12 000 takich punktów. Należą do nich np. Sklepy Żabka, czy kioski Ruchu. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo czasu, a przy okazji chociażby zrobić zakupy.


Źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/475100/poczta-polska-ubiegloroczny-rekord-paczkowy-juz-pobity

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Wyszków
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
13 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Wyszków

Komornicy nie będą podatnikami VAT
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
07 stycznia 2019

Komornicy nie będą podatnikami VAT

Pożyczki bez zaświadczeń Staszów
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
11 października 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Staszów

ZUS oddział w Zabrzu
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 września 2019

ZUS oddział w Zabrzu

mBank placówki w Wołominie
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 czerwca 2019

mBank placówki w Wołominie

Porównaj