Poczta Polska nawiązała współpracę z Eurocash

Poczta Polska nawiązała współpracę z Eurocash

author
Patryk Byczek
20 kwietnia 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym o nawiązaniu współpracy z Eurocash S.A., dzięki której Klienci instytucji mogą odbierać zamówienia online w kolejnych 450 sklepach ABC, Lewiatan oraz Delikatesy Centrum. Sprawdzamy szczegóły.

Dzięki współpracy Poczta Polska zwiększyła sieć odbiorów zamówień do 14 000. Jednocześnie współpraca nawiązana z grupą Eurocash S.A. umożliwi rozpowszechnienie formy odbierania przesyłek w sieci Odbiór w Punkcie, głównie w małych miejscowościach, w których popularność takiej formy dostaw wzrasta.

Rozwój sieci punktów odbioru przesyłek realizuje strategię Poczty Polskiej na rynku przesyłek kurierskich. Zwiększenie zasięgu punktów odbioru wskutek pozyskiwania kolejnych partnerów to wymierny efekt naszych działań. Dzięki porozumieniu z kolejnym partnerem biznesowym, jakim jest Eurocash, Poczta Polska daje klientom zamieszkującym szczególnie mniejsze miejscowości, możliwość dogodnego odbioru paczek z zakupami online. Do końca czerwca tego roku liczba punktów przekroczy 15 tysięcy.

mówił cytowany w komunikacie Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Rozwój obszaru odbioru przesyłek

Nawiązywanie i rozwijanie współpracy z głównymi partnerami sektora eCommerce jest jednym z najważniejszych działań, które podejmuje Poczta Polska w swojej działalności biznesowej, której celem jest jednocześnie wzrost udziału Spółki w rynku kurierskim. Strategia spółki na lata 2021-2023 zakłada rozwój sieci punktów odbioru. Do 2022 roku liczba takich punktów odbioru wzrośnie 20 000 miejsc. Jeszcze w roku bieżącym spółka uruchomi 500 automatów do odbioru i nadawania przesyłek, natomiast w roku 2022 takich automatów będzie już 2000.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/660771/poczta-polska-nawiazala-wspolprace-z-eurocash-i-powiekszyla-swoja-siec-punktow-odbioru-do-14-tysiecy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski w Iłży
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
05 lipca 2019

ING Bank Śląski w Iłży

mBank placówki w Tarnobrzegu
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 czerwca 2019

mBank placówki w Tarnobrzegu

Świadczenie postojowe – kto może otrzymać?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
01 kwietnia 2020

Świadczenie postojowe – kto może otrzymać?

Loteria Blikomania – do wygrania 100 000 zł
Promocje bankowe
author
Halszka Gronek
09 kwietnia 2018

Loteria Blikomania – do wygrania 100 000 zł

10 porad w czasie egzekucji
Porady
author
Patryk Byczek
16 stycznia 2023

10 porad w czasie egzekucji

Porównaj