Poczta Polska ogłosiła kolejnych odbiorców przesyłek zagranicznych

Poczta Polska ogłosiła kolejnych odbiorców przesyłek zagranicznych

author
Patryk Byczek
18 lipca 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym, że 16 lipca 2021 roku w życie weszły kolejne zmiany dotyczące nadawania przesyłek za granicę. Spółka rozszerza zakres usług proponowanych swoim Klientom, którzy planują nadać przesyłkę do Chin, Izraela, Japonii oraz Wielkiej Brytanii. Sprawdzamy szczegóły.

Należy również dodać, że na listę zagranicznych odbiorców Poczty Polskiej, po wielu miesiącach nieobecności, wraca Kolumbia.

Przesyłki zagraniczne do kolejnych krajów

Poczta Polska podała, że od 16 lipca 2021 roku Klienci wysyłający przesyłki do: Chin, Japonii, Wielkiej Brytanii będą mogli znowu skorzystać z usługi EMS. Z kolei Klienci wysyłający przesyłki do Izraela skorzystają ponownie z usługi GLOBAL Express oraz Paczka pocztowa priorytetowa. Również od 16 lipca 2021 roku Poczta Polska zaczęła przyjmować listy zwykłe i polecane zaadresowane do Kolumbii.
Należy wiedzieć, że w ramach usługi EMS przesyłki są doręczane metodą “od drzwi do drzwi”, dzięki czemu ten system cieszy się dużą popularnością wśród Klientów, którzy myślą o szybkim, wygodnym i komfortowym nadaniu dokumentów lub towaru za granicę.

Reakcje Poczty Polskiej

Poczta Polska obsługuje na chwilę obecną wysyłki do ponad 97 państw świata. Regularne przywracanie zagranicznych usług pocztowych jest uzależnione w głównej mierze od ograniczeń w transporcie, które są spowodowane pandemią koronawirusa oraz sytuacją w konkretnych krajach, do którego adresowana jest przesyłka.
Poczta Polska bardzo dba o to, aby umożliwić swoim Klientom globalną wymianę korespondencji. Spółka wciąż analizuje sytuacje i pozostaje w ciągłym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, aby na bieżąco uruchamiać przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów. Wszelkie szczegóły dotyczące przesyłek do danych krajów, które obecnie obsługuje Poczta Polska znajdują się na stronie: https://www.poczta-polska.pl/realizacja-przesylek-zagranicznych/.


Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w związku z istniejącymi utrudnieniami w transporcie związanymi z między innymi koronawirusem, transport logiczny do niektórych krajów wiąże się z pewnymi ograniczeni. Dodatkowo ograniczone są także prace służb eksploatacyjnych zagranicznych operatorów pocztowych, dlatego też można spodziewać się opóźnień w doręczaniu przesyłek wysyłanych do  innych państw świata.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/681710/poczta-polska-przywracamy-mozliwosc-wysylania-przesylek-do-kolumbii-rozszerzamy-zakres-uslug-do-kolejnych-krajow

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Podobne artykuły

Alior Bank w Kole
Oddziały
author
Patryk Byczek
26 maja 2019

Alior Bank w Kole

NOTUS Finanse – oddział w Słupsku
Wpisy
author
Patryk Byczek
06 września 2018

NOTUS Finanse – oddział w Słupsku

Bank Pekao w Piastowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 sierpnia 2019

Bank Pekao w Piastowie

Waloryzacja emerytur i rent w 2018
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
09 lutego 2018

Waloryzacja emerytur i rent w 2018