Poczta Polska promuje kolej ekologiczną

Poczta Polska promuje kolej ekologiczną

author
Patryk Byczek
01 kwietnia 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym o nowej serii znaczków, która trafiła do obiegu 31 marca 2021 roku. Mowa o serii “Nowoczesny tabor kolejowy”, która powstałą we współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego. Nowa seria w rękach Klientów i filatelistów to okazja do promowania kolei jako nowoczesnego i ekologicznego środka transportu. Sprawdzamy szczegóły.

Poczta Polska informuje, że emisja znaczków jest także symbolicznym rozpoczęciem Europejskiego Roku Kolei 2021 w naszym kraju.

Projekt znaczków

Seria pięciu znaczków autorstwa Jana Konarzewskiego przedstawia nowoczesne, elektryczne pojazdy szynowe wykorzystywane w Polsce przez największych przewoźników, jak:

– Koleje Mazowieckie,
– PKP Intercity,

– Polregio.

Na serii znaczków przedstawiono pociągi: 

– Dart,
– Elf II
– Flirt,
– Impuls,
– Pendolino,

natomiast na przywieszce zaprezentowano historyczną lokomotywę parową. Dodatkowo Poczta Polska wydała trzy limitowane koperty FDC (Pierwszego Dnia Obiegu). Koperty przedstawiają grafiki mostów kolejowych.

Z każdym rokiem polski tabor kolejowy staje się coraz nowocześniejszy i bardziej bezpieczny. Poczta Polska dostrzega to i wraz z Urzędem Transportu Kolejowego, prezentuje na 5 znaczkach pojazdy szynowe, promując nie tylko najbezpieczniejszy, ale również jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu na lądzie. Ciekawostką filatelistyczną jest pokazany na przywieszce parowóz Pt31, który był synonimem nowoczesności polskiej kolei w latach 30. XX wieku.

– mówił cytowany w komunikacie wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Najnowsza seria Poczty Polskiej to odpowiedź na potrzeby związane z tematyką kolejnictwa, które zgłaszali filateliści. To także wyśmienita okazja do promowania ekologicznych środków transportu. Jeden z kluczowych celów, które są zawarte w najnowszej strategii Poczty Polskiej to realizowanie hasła „Zielona Poczta”.

Należy dodać, że Poczta Polska przygotowała dodatkową atrakcję. Mowa o znaczkach nieperforowane, które są wisienką na torcie dla kolekcjonerów. Poczta Polska przygotowała łącznie 50 000 takich znaczków – po 10 000 sztuk każdego.

Cieszę się, że udało nam się zachęcić Pocztę Polską do emisji tej serii znaczków. Kolej jest ważnym elementem życia i gospodarki każdego kraju. Jej potencjał i ekologiczny charakter warto podkreślać na każdym kroku. Europejski Rok Kolei jest impulsem do szerokiej promocji transportu kolejowego jako bezpiecznego, proekologicznego i łączącego ludzi i regiony środka transportu.

mówił cytowany w komunikacie dr inż. Ignacy Góry, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.


źródło grafiki: Poczta Polska


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/656930/nowoczesne-pociagi-na-znaczkach-promujemy-ekologiczna-kolej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Turek
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
28 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Turek

Kolejna edycja RBL_START w  Alior Banku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
30 listopada 2019

Kolejna edycja RBL_START w Alior Banku

ING Bank Śląski ostrzega przed oszustami
Wpisy
author
Patryk Byczek
05 września 2018

ING Bank Śląski ostrzega przed oszustami

Dlaczego firmy nie płacą kontrahentom na czas ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
09 lipca 2018

Dlaczego firmy nie płacą kontrahentom na czas ?

Lewiatan z pierwszym sklepem samoobsługowym
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
06 lutego 2020

Lewiatan z pierwszym sklepem samoobsługowym

Bank Pekao w Zelowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
12 lipca 2019

Bank Pekao w Zelowie

Porównaj