Strona główna Bez kategorii Poczta Polska rozszerza współpracę z właścicielem sieci sklepów Biedronka

Poczta Polska rozszerza współpracę z właścicielem sieci sklepów Biedronka

author
Patryk Byczek
12 lipca 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym o dalszym rozbudowywaniu sieci „Odbiór w Punkcie”. Do tej metody odbioru należą placówki Poczty Polskiej, automaty pocztowe oraz punkty odbioru w w znanych sieciach partnerskich. Poczta Polska w związku z realizowaniem strategii dotyczącej zakresu usług kurierskich i paczkowych, zaczęła przyspieszać ekspansję w tym obszarze i rozszerza prowadzoną już współpracę z właścicielem sklepów Biedronka. Sprawdzamy szczegóły.

Nowa możliwość odbioru przesyłek

Klienci Poczty Polskiej od ponad dwóch lat mają możliwość odbierania przesyłek z automatów paczkowych, które są umieszczone w sklepach sieci Biedronka. Spółka państwowa dostrzega wciąć wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach odbioru i automatach. To właśnie dlatego Poczta Polska wraz z Jeronimo Martins Polska S.A. postanowili poszerzyć warunki dotychczasowej współpracy. W związku z porozumieniem odbiór przesyłek będzie możliwy również bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów. Pomysł, a raczej pilotaż realizowany jest z udziałem partnera technologicznego PointPack S.A.

Poczta Polska już teraz posiada największą sieć click & collect w Polsce. Wraz z partnerami oferujemy klientom ponad 15 tysięcy punktów odbioru, a w ciągu dwóch lat chcemy rozszerzyć sieć do 20 tys. Naszym celem strategicznym jest pozycja lidera na rynku kurierskim, który rozwija się dzięki handlowi internetowemu. Zależy nam na zapewnieniu klientom e-sklepów dogodnych form odbioru zakupów, dzięki współpracy z dużymi i znanymi sieciami handlowymi, do których bez wątpienia należą markety Biedronka.

mówił cytowany w komunikacie Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Strony umowy

Poczta Polska to największa spółka logistyczna w Polsce, kto®a liczy ponad 7600 placówek pocztowych oraz dysponująca flotą 5000 samochodów dostawczych. Spółka jest także największym pracodawcą w kraju. Jeronimo Martins Polska S.A. to właściciel sieci retailowej liczącej ponad 3000 sklepów Biedronka oraz największy prywatny pracodawca w Polsce.

Poczta Polska dzięki pozyskiwanym partnerom biznesowym posiada największą w Polsce sieć punktów odbioru, która do końca 2022 roku ma przekroczyć 20 000 miejsc. Rozwój rynku KEP (kurier, ekspres, paczka) jest wpisany w Strategię spółki przewidzianą na lata 2021-2023. Jeszcze w 2021 roku Poczta Polska rozszerzy możliwość odbioru przesyłek w automatach paczkowych, natomiast do końca 2022 roku uruchomi 2000 własnych automatów zewnętrznych.


Osoby zainteresowane punktami odbioru Poczty Polskiej znajdą całą mapę takowych miejsc na stronie: https://odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl/.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/680264/poczta-polska-rozwija-wspolprace-ze-spolka-z-branzy-retail

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Pożyczka online Provident – teraz 15 000 zł
Wpisy
author
Marek_Rutkowski
08 czerwca 2016

Pożyczka online Provident – teraz 15 000 zł

Rekordowa sprzedaż mobilna biletów komunikacji miejskiej
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
26 sierpnia 2019

Rekordowa sprzedaż mobilna biletów komunikacji miejskiej

Rosną zaległości czynszowe Polaków
Bez kategorii
author
Dorota Cholewicka
02 kwietnia 2021

Rosną zaległości czynszowe Polaków

Ile kosztuje dom z bali?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
29 czerwca 2019

Ile kosztuje dom z bali?

Płatności cyfrowe – raport VISA
Wpisy
author
Aneta Jankowska
11 października 2017

Płatności cyfrowe – raport VISA

Ile kosztuje wymiana oleju w samochodzie?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
18 czerwca 2019

Ile kosztuje wymiana oleju w samochodzie?