Poczta Polska rozszerza współpracę z właścicielem sieci sklepów Biedronka

Poczta Polska rozszerza współpracę z właścicielem sieci sklepów Biedronka

author
Patryk Byczek
12 lipca 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym o dalszym rozbudowywaniu sieci „Odbiór w Punkcie”. Do tej metody odbioru należą placówki Poczty Polskiej, automaty pocztowe oraz punkty odbioru w w znanych sieciach partnerskich. Poczta Polska w związku z realizowaniem strategii dotyczącej zakresu usług kurierskich i paczkowych, zaczęła przyspieszać ekspansję w tym obszarze i rozszerza prowadzoną już współpracę z właścicielem sklepów Biedronka. Sprawdzamy szczegóły.

Nowa możliwość odbioru przesyłek

Klienci Poczty Polskiej od ponad dwóch lat mają możliwość odbierania przesyłek z automatów paczkowych, które są umieszczone w sklepach sieci Biedronka. Spółka państwowa dostrzega wciąć wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach odbioru i automatach. To właśnie dlatego Poczta Polska wraz z Jeronimo Martins Polska S.A. postanowili poszerzyć warunki dotychczasowej współpracy. W związku z porozumieniem odbiór przesyłek będzie możliwy również bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów. Pomysł, a raczej pilotaż realizowany jest z udziałem partnera technologicznego PointPack S.A.

Poczta Polska już teraz posiada największą sieć click & collect w Polsce. Wraz z partnerami oferujemy klientom ponad 15 tysięcy punktów odbioru, a w ciągu dwóch lat chcemy rozszerzyć sieć do 20 tys. Naszym celem strategicznym jest pozycja lidera na rynku kurierskim, który rozwija się dzięki handlowi internetowemu. Zależy nam na zapewnieniu klientom e-sklepów dogodnych form odbioru zakupów, dzięki współpracy z dużymi i znanymi sieciami handlowymi, do których bez wątpienia należą markety Biedronka.

mówił cytowany w komunikacie Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Strony umowy

Poczta Polska to największa spółka logistyczna w Polsce, kto®a liczy ponad 7600 placówek pocztowych oraz dysponująca flotą 5000 samochodów dostawczych. Spółka jest także największym pracodawcą w kraju. Jeronimo Martins Polska S.A. to właściciel sieci retailowej liczącej ponad 3000 sklepów Biedronka oraz największy prywatny pracodawca w Polsce.

Poczta Polska dzięki pozyskiwanym partnerom biznesowym posiada największą w Polsce sieć punktów odbioru, która do końca 2022 roku ma przekroczyć 20 000 miejsc. Rozwój rynku KEP (kurier, ekspres, paczka) jest wpisany w Strategię spółki przewidzianą na lata 2021-2023. Jeszcze w 2021 roku Poczta Polska rozszerzy możliwość odbioru przesyłek w automatach paczkowych, natomiast do końca 2022 roku uruchomi 2000 własnych automatów zewnętrznych.


Osoby zainteresowane punktami odbioru Poczty Polskiej znajdą całą mapę takowych miejsc na stronie: https://odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl/.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/680264/poczta-polska-rozwija-wspolprace-ze-spolka-z-branzy-retail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Czy Polacy wiedzą skąd pochodzą wypłaty na 500+ ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
31 października 2017

Czy Polacy wiedzą skąd pochodzą wypłaty na 500+ ?

Czterokrotne podium PKO BP w rankingu „Gwiazdy Bankowości”
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
24 czerwca 2020

Czterokrotne podium PKO BP w rankingu „Gwiazdy Bankowości”

PKO BP w Czempiniu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 października 2019

PKO BP w Czempiniu

Marka Alior Sync znika z rynku
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
07 marca 2014

Marka Alior Sync znika z rynku

Kredyt hipoteczny Września
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
21 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Września

Ministerstwo Cyfryzacji ogłasza Grarantanna Cup
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
31 marca 2020

Ministerstwo Cyfryzacji ogłasza Grarantanna Cup

Porównaj