Placówka Poczty Polskiej na dworcu w Warszawie Centralnej

Placówka Poczty Polskiej na dworcu w Warszawie Centralnej

author
Patryk Byczek
28 marca 2019

Poczta Polska na terenie całej Warszawy planuje otworzyć w tym roku dwanaście nowych placówek. Jedna z nich jest już otwarta na Dworcu Centralnym w stolicy. Punkt otworzono tam po czterech latach przerwy.

Dworzec Centralny jest bardzo dobrą lokalizacją, ponieważ z jego możliwości rocznie korzysta ponad 20 000 000 Pasażerów. Dzięki nowo otwartej placówce instytucja państwowa pozwala Klientom na szybką i wygodną obsługę nawet w trakcie podróży. Dodatkowym atutem jest to, że placówka znajduje się w samym centrum miasta, co może przełożyć się na pozyskanie nowych Klientów z pobliskich biurowców, hoteli, galerii handlowych. Powrót instytucji na Dworzec Centralny to dobry krok.

Usługi w placówce

Poczta Polska zapowiedziała, że w placówce zlokalizowanej na Dworcu Centralnym w Warszawie Klienci będą mogli skorzystać z pełnej palety usług pocztowych, a także wybranych usług finansowych i umownych. Punkt ma być czynny siedem dni w tygodniu w godzinach od 8:00 do 20:00. Dodatkowym atutem są skrytki pocztowe, w które wyposażono placówkę oraz przystosowanie punktu także do osób niepełnosprawnych.

Otwarcie nowej placówki pocztowej na Dworcu Centralnym to kolejny przykład owocnej współpracy między dwiema strategicznymi spółkami państwowymi. Poczta Polska i PKP wychodzą naprzeciw oczekiwaniom milionów pasażerów kolei, którzy od dziś będą mogli dużo łatwiej i szybciej załatwić sprawę na poczcie w trakcie podróży. Poczta Polska będzie nadal rozbudowywała sieć swoich placówek, aby dostęp obywateli do szerokiego wachlarza usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych był coraz powszechniejszy i wygodniejszy” – mówił minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Minister zaznaczył również, że jest to ponad siedemdziesiąty punkt pocztowy, który jest na powrót przywracany obywatelom.

Pierwsza nowa placówka

Punkt zlokalizowany na Dworcu Centralnym w Warszawie jest pierwszym z dwunastu planowanych oddziałów, które mają powstać w Warszawie w roku bieżącym. Sześć kolejnych placówek Poczta Polska otworzy w:

Bemowie,
Porcie Praskim,
Wilanowie,
na Białołęce,
– na Bielanach (dwie placówki).

Natomiast pięć agencji pocztowych powstanie na:

Bemowie,
Bielanach,
Ursynowie,
Woli (dwie agencje).

Jednym z podstawowych celów Poczty Polskiej jest zapewnienie każdemu klientowi jak najlepszej dostępności naszych placówek i optymalnego poziomu obsługi. Nasza strategia zakłada rozwój sieci urzędów, filii i agencji pocztowych, zarówno na wsiach, jak i w dużych miastach. Uruchomienie nowych punktów w Warszawie usprawni obsługę naszych klientów. Uruchamiamy nowe i przywracamy dawniej likwidowane placówki. Poczta wraca na Dworzec Centralny po czterech latach przerwy, aby obsługiwać pasażerów i warszawiaków” – mówił członek zarządu Poczty Polskiej, Grzegorz Kurdziel.

Poczta Polska

Poczta Polska jest od 2009 roku jednoosobową spółką Skarbu Państwa, świadcząca różne usługi. W placówkach odbierzemy i nadamy przesyłki pocztowe, podejmiemy i odbierzemy pożyczki na czek GIRO, założymy konto bankowe, skorzystamy z ubezpieczenia. Poczta Polska, można powiedzieć, jest obecnie instytucją wielobranżową. Aktualnie w Polsce funkcjonuje blisko 7500 placówek i połączonych z PP punktów. Według statystyk, z usług PP korzysta ponad 90% Polaków. Na Poczcie Polskiej można wypłacić pożyczki na czek GIRO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Mosinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 sierpnia 2019

Bank Pekao w Mosinie

Wiosenny kredyt od T-Mobile
Wpisy
autor wpisu
Anna_Dancewicz
11 kwietnia 2016

Wiosenny kredyt od T-Mobile

PKO BP w Czerwieńsku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 października 2019

PKO BP w Czerwieńsku

Profil zaufany założymy także w Alior Banku
Aktualności
autor wpisu
Natalia Narloch
15 listopada 2018

Profil zaufany założymy także w Alior Banku

Mniejsze zyski komorników
Wpisy
author
Aneta Jankowska
02 stycznia 2018

Mniejsze zyski komorników

Apple Pay w Banku Pocztowym i EnveloBanku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
05 października 2019

Apple Pay w Banku Pocztowym i EnveloBanku

Porównaj