Poczta Polska wysyła przesyłki do 120 miejsc świata

Poczta Polska wysyła przesyłki do 120 miejsc świata

author
Patryk Byczek
01 października 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym o przywróceniu możliwości nadawania przesyłek do kolejnych państw świata. Wychodzi na to, że po utrudnieniach transportowych, które były spowodowane pandemią, zwiększa się zakres świadczenia usług międzynarodowych. Sprawdzamy szczegóły.

Większy zakres usług
Od 27 września 2021 roku wdrożone zostały zmiany dotyczące wysyłania przesyłek zagranicznych, w związku z czym państwowy operator pocztowy obsługuje już korespondencję do 120 krajów świata. W ostatnim czasie Poczta Polska do swojej listy odbiorców dopisała takie kierunki, jak:
– Antyle Holenderskie/Bonaire,
– Bhutan,
– Curacao,
– Mali,
– Nepal,
– Papua Nowa Gwinea
– Saba,
– St. Eustatius i Aruba,
– Turkmenistan.

Tylko od początku września bieżącego roku na listę odbiorców zagranicznych Poczty Polskiej trafiły takie miejsca, jak:
– Segengal,
– Ekwador,
– Uganda,
– Paragwaj,
– Surinam,
– Sint Maarten.
Dodatkowo Spółka przyjmuje także przesyłki do terytoriów, które nie widnieją na liście, lecz są traktowane jako poczta krajowa przez wyznaczonych operatorów krajów przeznaczenia, na przykład:
– USA: Pallau, Wyspy Marshalla,
– Wielka Brytania: Szetlandy.


Z kolei od 9 września Klienci Poczty Polskiej chcący wysłać przesyłkę do Kazachstanu mogą korzystać z usługi “paczka pocztowa ekonomiczna”. Zostało wznowione także przyjmowanie zwykłych i poleconych listów do Kambodży. 3 wrzenia 2021 roku osoby wysyłający przesyłki do Kanady mogą korzystać z EMS. Poczta podaje, że wnosiła również przyjmowanie listów zwykłych i poleconych a także paczek pocztowych adresowanych do Kosowa i Sudanu. Do Uzbekistanu można wysyłać listy zwykłe oraz polecone.

Poczta Polska reaguje

Poczta Polska obsługuje na chwilę obecną wysyłki do 120 miejsc na świecie. Spółka na bieżąco przywraca zagraniczne usługi pocztowe, jednak jest to jest uzależnione w głównej mierze od ograniczeń w transporcie, które są spowodowane pandemią koronawirusa oraz sytuacją w konkretnych krajach, do którego adresowana jest przesyłka.
Poczta Polska bardzo dba o to, aby umożliwić swoim Klientom globalną wymianę korespondencji. Spółka wciąż analizuje sytuacje i pozostaje w ciągłym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, aby na bieżąco uruchamiać przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów. Wszelkie szczegóły dotyczące przesyłek do danych krajów, które obecnie obsługuje Poczta Polska znajdują się na stronie: https://www.poczta-polska.pl/realizacja-przesylek-zagranicznych/.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w związku z istniejącymi utrudnieniami w transporcie związanymi z między innymi koronawirusem, transport logiczny do niektórych krajów wiąże się z pewnymi ograniczeni. Dodatkowo ograniczone są także prace służb eksploatacyjnych zagranicznych operatorów pocztowych, dlatego też można spodziewać się opóźnień w doręczaniu przesyłek wysyłanych do  innych państw świata.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/696551/poczta-polska-obsluzy-przesylki-do-120-krajow-i-terytoriow

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Barlinek
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
22 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Barlinek

Hakerzy atakują Klientów mBanku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 października 2019

Hakerzy atakują Klientów mBanku

Co kupić na Dzień Kobiet – poradnik
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 marca 2019

Co kupić na Dzień Kobiet – poradnik

Lombardy w Jaworznie
Lombardy
author
Patryk Byczek
22 marca 2022

Lombardy w Jaworznie

Biuro paszportowe w Trzebnicy
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
23 kwietnia 2022

Biuro paszportowe w Trzebnicy

Apel prezesa UOKiK do firm telekomunikacyjnych
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 października 2019

Apel prezesa UOKiK do firm telekomunikacyjnych