Najczęściej komentowane
Pocztowcy z wyższym wynagrodzeniem
Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym, że 12 października 2021 roku miejsce miało dwustronne spotkanie Zarządu Spółki i Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej. Jak podaje spółka, spotkanie dotyczyło podwyżek płac dla pracowników Poczty Polskiej i zakończyło się sukcesem oraz zawarciem porozumienia. Sprawdzamy szczegóły.
Rozmowa podczas spotkania opierała się na wspólnym przekonaniu o zasadności wzrostu zarobków pracowników Poczty Polskiej, a taże zrozumieniu dla ogólnej sytuacji finansowej Spółki. Uzgodnione rozwiązanie zostanie wdrożone 1 stycznia 2022 roku i obejmie wszystkich pracowników Poczty Polskiej, należących do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.
Potrzebujesz gotówki? Sprawdź:
Pożyczki na czek GIRO – nawet do 25 000 zł
Dwuetapowa podwyżka
Wypracowane przez strony porozumienie będzie obowiązywało od nowego roku. Od:
– 1 stycznia 2022 roku wzrośnie o 250 złotych brutto wynagrodzenie zasadnicze, co oznacza wzrost średnio o 338 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat,
– 1 lipca 2022 roku o kolejne 50 złotych wzrośnie wynagrodzenie zasadnicze, co oznacza wzrost średnio o 405 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Bank Pocztowy przelewy Elixir
Bank Pocztowy kod SWIT i IBAN
Bank Pocztowy kontakt z infolinią
Należy również dodać, że zarząd Poczty Polskiej podjął decyzję o jednorazowej wypłacie nagrody w wysokości 500 złotych brutto. Warunkiem tego jest uzyskanie przez Pocztę Polską w 2021 roku środków z tytułu Tarczy Antycovidowej. Wypracowane przez strony porozumienie zamyka trwający od 2019 roku spór zbiorowy, który dotyczył podwyżek wynagrodzeń i stanowi kompromis pomiędzy oczekiwaniami Związku a możliwościami finansowymi firmy. Podjęta przez Zarząd decyzja to wyraz troski o poprawę materialnej sytuacji pracowników Poczty Polskiej.
Bank Pocztowy
Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:
– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.
Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.
źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/700439/wyzsze-wynagrodzenia-dla-pracownikow-poczty-polskiej
Dodaj komentarz