Strona główna Aktualności Pocztowcy z wyższym wynagrodzeniem

Pocztowcy z wyższym wynagrodzeniem

patryk
Patryk Byczek
13 października 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym, że 12 października 2021 roku miejsce miało dwustronne spotkanie Zarządu Spółki i Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej. Jak podaje spółka, spotkanie dotyczyło podwyżek płac dla pracowników Poczty Polskiej i zakończyło się sukcesem oraz zawarciem porozumienia. Sprawdzamy szczegóły.

Rozmowa podczas spotkania opierała się na wspólnym przekonaniu o zasadności wzrostu zarobków pracowników Poczty Polskiej, a taże zrozumieniu dla ogólnej sytuacji finansowej Spółki. Uzgodnione rozwiązanie zostanie wdrożone 1 stycznia 2022 roku i obejmie wszystkich pracowników Poczty Polskiej, należących do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

Dwuetapowa podwyżka

Wypracowane przez strony porozumienie będzie obowiązywało od nowego roku. Od:
– 1 stycznia 2022 roku wzrośnie o 250 złotych brutto wynagrodzenie zasadnicze, co oznacza wzrost średnio o 338 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat,
– 1 lipca 2022 roku o kolejne 50 złotych wzrośnie wynagrodzenie zasadnicze, co oznacza wzrost średnio o 405 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat.


Należy również dodać, że zarząd Poczty Polskiej podjął decyzję o jednorazowej wypłacie nagrody w wysokości 500 złotych brutto. Warunkiem tego jest uzyskanie przez Pocztę Polską w 2021 roku środków z tytułu Tarczy Antycovidowej. Wypracowane przez strony porozumienie zamyka trwający od 2019 roku spór zbiorowy, który dotyczył podwyżek wynagrodzeń i stanowi kompromis pomiędzy oczekiwaniami Związku a możliwościami finansowymi firmy. Podjęta przez Zarząd decyzja to wyraz troski o poprawę materialnej sytuacji  pracowników Poczty Polskiej.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/700439/wyzsze-wynagrodzenia-dla-pracownikow-poczty-polskiej

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Warszawa
Wpisy Inne
patryk
Patryk Byczek
27 października 2017

Kredyt samochodowy Warszawa

Komornik Sądowy Czesława Małek
Wpisy
m_szydlowski
m_szydlowski
29 października 2015

Komornik Sądowy Czesława Małek

Freezl
Bez kategorii
aleksandra
Aleksandra Gościnna
19 stycznia 2020

h

Santander Bank Polska szuka innowacji fintechowych
Bez kategorii
patryk
Patryk Byczek
17 czerwca 2020

Santander Bank Polska szuka innowacji fintechowych

Pożyczki bez BIK Złotów
Wpisy Inne
aleksandra
Aleksandra Gościnna
25 sierpnia 2017

Pożyczki bez BIK Złotów