Wspólna inicjatywa Poczty Polskiej, Enei i KZŁ na rzecz elektromobilności
Jak czytamy w najnowszym komunikacie Poczty Polskiej spółka wraz z Eneą i Kolejowymi Zakładami Łączności (KZŁ) podpisała list intencyjny. W ramach tego dokumentu podmioty zapowiedziały działania na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Jakie są szczegóły planowanych zmian we wnętrzu tychże organizacji?
Zgodnie z najnowszym komunikatem Poczty Polskiej w ostatnim czasie doszło do podpisania listu intencyjnego zarówno przez tę spółkę, jak również przedstawicieli Grupy Enea oraz Kolejowych Zakładów Łączności (ZKŁ). Jednocześnie podmioty te zobowiązały się do rozwoju w swoich organizacjach elektromobilności.
List intencyjny zakłada bowiem wypełnienie potencjału biznesowego w zakresie bardziej ekologicznych form transportu, jak również podejmowanie i realizacja wspólnych przedsięwzięć z tegoż zakresu. Co więcej, spółki będące podmiotami podpisanymi pod wspomnianym listem intencyjnym zobowiązały się do czegoś jeszcze.
A mianowicie współpraca zakłada również wymianę wiedzy i doświadczeń na tematy w szczególności związane z eksploatacją pojazdów elektrycznych, jak również ich ładowarek. Pomysł podpisania listu intencyjnego przez Pocztę Polską doskonale wpisuje się w program opracowany przez spółkę o nazwie „Elektromobilność”.
Poczta Polska stawia na elektryczne auta
Fot. PPSA
List intencyjny na rzecz rozwoju elektromobilności
Jak napisano w najnowszym komunikacie Poczty Polskiej, spółka jest największą Polską firmą logistyczną, która działa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Niezwykle ważną kwestią pozostaje zatem limitowanie śladu węglowego, jaki pozostawia po sobie jej codzienna działalność operacyjna.
Pomysłem na mniejsze odbijanie się działalności P.P.S.A. na naszym środowisku naturalnym jest utworzenie „Stref Czystego Transportu”. W tychże strefach zakłada się zmniejszenie znacznie ilości emitowanych zanieczyszczeń komunikacyjnych, jak również zmniejszenie natężenia ruchu samochodowego.
Poczta Polska współpracuje z firmami i instytucjami, które działają na rzecz elektromobilności. Chcemy dzielić się doświadczeniami i wspólnie wypracowywać rozwiązania, które pomogą we wdrażaniu i eksploatacji w naszej flocie aut nisko- i zeroemisyjnych. Zależy nam, aby transport przesyłek pocztowych był w coraz większym stopniu ekologiczny
– powiedział Paweł Przychodzeń, wiceprezes Poczty Polskiej ds. logistyki, cytowany w komunikacie.
W dalszej części swojej wypowiedzi ekspert wyraził wolę w imieniu spółki do koncentracji na rozwoju infrastruktury, która umożliwiłaby wzrost elektromobilności. W ramach tego działania miałoby dojść od montażu ładowarek w sortowniach Poczty Polskiej, jak również w okolicy placówek pocztowych.
Elektryczne vany we flocie Poczty Polskiej
Fot. PPSA
Zaangażowanie Grupy Enea w elektromobilność
Już teraz Poczta Polska o lata świetlne wyprzedziła większość firm logistycznych pod względem elektromobilności. Albowiem już w przyszłym miesiącu do floty spółki dołączą pojazdy z dopuszczalną masą całkowitą 3,5 tony oraz ładownością 800 kg przeznaczone do obsługi transportu przesyłek. Będą miały oczywiście napęd elektryczny.
Na podpisanie listu intencyjnego zdecydowała się także Grupa Enea. Organizacja doskonale rozumie, że nie jest możliwe rozwijanie elektromobilności bez odpowiedniej infrastruktury i ekosystemu umożliwiającego powszechne korzystanie z pojazdów elektrycznych.
Ekosystem ten mają stworzyć przede wszystkim sieci energetyczne, które w bezpieczny i wydajny sposób zapewnią działanie ładowarek. Także i w tym przypadku podpisanie listu intencyjnego ma przełożenie na podjętą przez spółkę inicjatywę. Albowiem wpisuje się on w Program Rozwoju Elektromobilności w ramach Grupy Enea.
Grupa Enea wpisuje się w aktualne trendy rozwojowe obszaru elektromobilności i aktywnie uczestniczy w budowie ekosystemu dla e-aut, który otwiera możliwości tworzenia nowych linii biznesowych dla koncernów energetycznych. Zapoczątkowana dziś współpraca z Pocztą Polską jest zgodna ze strategicznymi planami rozwojowymi Enei w tym obszarze
– powiedział Mirosław Kowalik, Prezes Enei, cytowany w komunikacie.
Poczta Polska najbliżej wszystkich Polaków?
Fot. PPSA
Źródła:
https://media.poczta-polska.pl/pr/465765/poczta-polska-grupa-enea-i-kzl-podpisaly-list-intencyjny-na-rzecz-rozw
Dodaj komentarz