Podróżujące narody – badanie Mastercard

Podróżujące narody – badanie Mastercard

author
31 lipca 2019

Stany Zjednoczone i Chiny to dwa kraje, z których pochodzi największa liczba zeszłorocznych turystów. Nie bez znaczenia zdaje się pozostawać fakt, iż oba te państwa stanowią najbardziej liczebne pod względem zamieszkującej ludności nacje. Sprawdzamy dokładny raport z tegorocznego badania Mastercard.

Znamy już wyniki najnowszej edycji raportu specjalnego „Global Destination Cities Index: Origins”, za którego opracowanie odpowiada Mastercard – czołowy dostawca kart płatniczych na świecie. Ranking stanowi zestawienie lokalizacji, do których w podróż zagraniczną w 2018 roku udało się najwięcej osób. Nie tylko czołówka podróżujących narodów była celem analityków z Mastercard. Raport wskazuje również, jakie destynacje są najczęściej wybierane przez turystów.

Jak wynika z danych Światowej Rady Podróży i Turystyki, ogólnoświatowa branża turystyczna ma się bardzo dobrze. Tylko w ubiegłym roku przedsiębiorstwa z tego sektora odnotowały rekordowe obroty w wartości 8,8 bilionów dolarów. Wynik ten wynosi aż 15 razy więcej niż całe PKB Polski. Dzięki turystyce zapewniono miejsce pracy dla 319 milionów ludzi z całego świata. A które państwa miały w tym największy udział?

Pod względem liczby podróżujących obywateli na pierwszym miejscu najnowszego zestawienia Mastercard znalazły się Stany Zjednoczone. Zaraz po zachodnim mocarstwie miejsce na podium przypadło Chinom. Nic w tym dziwnego – wszak oba te kraje od lat zajmują czołowe pozycje pod względem liczebności (Chiny są na pierwszym miejscu, natomiast USA na trzecim, zaraz po Indiach). Zaskoczenie może budzić zdobywca trzeciego miejsca – Niemcy. Kraj ten nie należy do najludniejszych nacji świata, a mimo tego zajął miejsce na podium pod względem liczby turystów.


Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące usługi Masterpass od Mastercard.

Dokąd wyjeżdżają najchętniej podróżujące narody?

Zdobywcy pierwszego miejsca, Amerykanie, najchętniej wyjeżdżają do Meksyku, Kanady oraz Włoch. W przypadku rankingu najczęściej odwiedzanych miast świata obywatele USA decydują się na wyjazd do Cancunu (Meksyk), Toronto (Kanada) oraz Londynu (Wielka Brytania). 

Mieszkańcy drugiego pod względem liczby podróżujących obywateli kraju, Chin kontynentalnych, najczęściej decydują się odwiedzić Tajlandię, Japonię oraz Stany Zjednoczone. Rozkład preferowanych destynacji w przypadku miast świata wygląda następująco: na pierwszy miejscu znalazł się Bangkok (Tajlandia), na drugim – Seul (Korea Południowa) a na trzecim – Tokio (Japonia). 

Niemcy, zdobywcy trzeciego miejsca w najnowszej edycji badania „Global Destination Cities Index: Origins” Mastercard, najchętniej odbywają podróże do Włoch, Hiszpanii i Austrii. W przypadku najczęściej odwiedzanych miast wśród naszych zachodnich sąsiadów króluje Palma de Mallorca (Hiszpania), Bolzano (Włochy) oraz Tiroler Unterland (Austria).

Z wyżej przywołanych wyników jasno wynika, iż najliczniej podróżujące narody świata chętniej podróżują do pobliskich krajów. Mieszkańcy USA decydują się na wyjazdy do innych państw Ameryki Północnej (Kanada, Meksyk), Chińczycy wybierają wakacje w Azji, a Niemcy stawiają na państwa Europy Zachodniej i Południowej. 

Ranking Mastercard napędza turystykę

Najniowsza edycja raportu specjalnego Global Destination Cities Index: Origins”, za którego opracowanie odpowiada Mastercard, nie jest jedynie zestawieniem przygotowanym w celach statystycznych. Dzięki raportowaniu aktualnej specyfikacji branży turystycznej wszystkie przedsiębiorstwa działające w obrębie tego sektora mają możliwość lepszego dostosowania swojej oferty do nowych potrzeb rynkowych i konsumentów. 

"

Dzięki naszemu rankingowi lokalni urzędnicy i przedsiębiorcy mogą sprawdzić, jak podróżni wydają pieniądze w miejscach docelowych swoich podróży, żeby skuteczniej planować i promować swoją ofertę turystyczną. Dobrze prosperująca turystyka może być katalizatorem wzrostu przynoszącym korzyści zarówno turystom odwiedzającym dane miejsce, jak i lokalnej społeczności.

– tłumaczy Diana Robino, wiceprezeska Mastercard do spraw partnerstw w branży turystycznej.

Mastercard, z całą swoją wiedzą i możliwościami technologicznymi, pomaga miastom i regionom wykorzystywać zgromadzone dane w dalszym rozwijaniu branży turystycznej. Warto też dodać, iż Mastercard jest oferuje szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu analityki dużych zbiorów danych, cyfrowej tożsamości, bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych, zarządzania ruchem turystycznym czy doradztwa w zakresie infrastruktury. 


Sprawdź, czy bezpiecznie jest podawać numer karty płatniczej. 


Źródła:
https://newsroom.mastercard.com/eu/pl/news-briefs/ktore-narody-podrozuja-najwiecej-nowy-raport-mastercard-gdci-origins/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Mielec
Pożyczki miasta
author
12 maja 2022

Pożyczki bez BIK Mielec

Kredyt hipoteczny Ropczyce
Kredyty miasta
author
07 października 2017

Kredyt hipoteczny Ropczyce

Profi Credit w Piotrkowie Trybunalskim
Wpisy
author
01 czerwca 2019

Profi Credit w Piotrkowie Trybunalskim

Kredyt samochodowy Malbork
Kredyty miasta
author
23 listopada 2017

Kredyt samochodowy Malbork

ING daje 100 zł za otwarcie konta
Wpisy
author
22 stycznia 2014

ING daje 100 zł za otwarcie konta