Pofuzyjny sukces Millennium – dwucyfrowe wzrosty w kredytach i depozytach

Pofuzyjny sukces Millennium – dwucyfrowe wzrosty w kredytach i depozytach

author
05 lutego 2020

W swoim najnowszym komunikacie Bank Millennium postanowił pochwalić się swoimi osiągnięciami na koniec roku podsumowując działalność po zakończeniu integracji z Euro Bankiem. Pofuzyjny sukces widać już teraz, choć okres przejściowy jeszcze oficjalnie się nie zakończył.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Millennium, spółka osiągnęła pofuzyjny sukces po wchłonięciu Euro Banku. Swoje wyniki spółka opublikowała na razie jako wstępne wyliczenia, gdyż na oficjalne dane będzie trzeba jeszcze poczekać. Niemniej jednak pozyskanie ogromnej ilości nowych klientów dzięki fuzji wpłynęło pozytywnie na sytuację banku.

Nie uchroni to jednak pracowników przed grupowym zwolnieniem, do którego ma dojść jeszcze w pierwszym kwartale roku. Redukcja zatrudnienia będzie przebiegać wspólnie z likwidacją 60 placówek banku. Jak zatem poradził sobie Bank Millennium w 2019 roku?

Skonsolidowany zysk netto, jaki osiągnęła w 4 kwartałach 2019 roku cała Grupa Banku Millennium wyniósł 561 mln złotych, co stanowi wartość niższą o 26 proc. rok do roku. Jest to jednak spowodowane faktem, że całkowite koszty przejęcia Euro Banku wyniosą około 300 milionów złotych, co już teraz musiało istotnie wpłynąć na wysokość zysku.

Pofuzyjny sukces Millennium

Jak tłumaczy bowiem sam bank, gdyby doliczyć do osiągniętego zysku także koszty i rezerwy związane z fuzją, zysk osiągnąłby wartość 887 mln złotych, czyli wzrost o 17 proc. względem podsumowania roku 2018. Co więcej, spółka posiada już łącznie 2,6 mln klientów detalicznych, na co wpływ miał napływ 743 tys. nowych w ciągu roku.

Rekordy widać również w sytuacji portfela kredytowego oraz depozytów. Ten pierwszy wskaźnik wzrósł do 15,1 mld złotych, co świadczy o podwojeniu jego wartości. Tutaj przyczynami były głównie wzrost sprzedaży pożyczek gotówkowych oraz fuzja z Euro Bankiem i przejęcie jego kredytów.

W skali całej Grupy Banku Millennium udzielone kredyty osiągnęły wartość 81,5 mld złotych, co świadczy o wzroście rzędu 23 proc. rok do roku. Natomiast depozyty, czyli suma środków ulokowanych w banku przez klientów, osiągnęły wartość 69,8 mld złotych. Oznacza to wzrost o 32 proc. w skali jednego roku.

Fot. Millennium

 

Efekty fuzji z Euro Bankiem

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Banku Millennium, najważniejszym wydarzeniem zeszłego roku dla tej spółki było połączenie z Euro Bankiem. Wpłynęło to na wzrosty we wszystkich sferach, poza zyskiem, który uszczupliły koszty transakcji. Mówi się, że to jednak z najszybciej przeprowadzonych fuzji w historii polskiego rynku finansowego.

"

Po połączeniu, na koniec 2019 roku Grupa Banku Millennium posiada aktywa w wysokości 98,1 mld zł, kapitały własne w wysokości 9 mld zł i obsługuje 2,6 mln aktywnych klientów detalicznych. Pomimo kosztów integracji i konieczności utworzenia rezerw jestem zadowolony z osiągniętego wyniku 561 mln zł zysku netto

– powiedział Joao Braz Jorge, Prezes Banku Millennium, cytowany w komunikacie.

Jak podkreślił prezes spółki w dalszej części swojej wypowiedzi, osiągnięte wyniki pokazują jak skuteczna jest przyjęta przez bank strategia polegająca na wzroście organicznym oraz przewagi innowacyjnej na polskim rynku bankowym. Co więcej, mimo trwających działań związanych z fuzją, udało się zrealizować wiele kluczowych dla banku inicjatyw.


Źródła:
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/2019-rok-w-banku-millennium-udana-fuzja-z-euro-bankiem-734-tys-nowych-aktywnych-klientow-dwucyfrowe-wzrosty-wartosci-portfela-kredytow-32-i-depozytow-

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Szamotuły
Kredyty miasta
author
15 grudnia 2017

Kredyt hipoteczny Szamotuły

Inspektorat ZUS w Stargardzie
Oddziały
author
22 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Stargardzie

Pożyczki prywatne – jak nie dać się oszukać?
Pożyczki
author
28 marca 2022

Pożyczki prywatne – jak nie dać się oszukać?

Ile kosztuje akademik w Gdańsku?
Bez kategorii
author
17 sierpnia 2019

Ile kosztuje akademik w Gdańsku?

Konkurs: 80 darmowych biletów na mecz Korona Kielce – Cracovia od PKO BP
Promocje bankowe
author
22 października 2018

Konkurs: 80 darmowych biletów na mecz Korona Kielce – Cracovia od PKO BP

Kredyt hipoteczny – maksymalny wiek
Kredyty
author
09 marca 2020

Kredyt hipoteczny – maksymalny wiek