Ile Polacy wydają na wystrój mieszkania?

Ile Polacy wydają na wystrój mieszkania?

author
Alicja Uzarowicz
09 czerwca 2019

Podstawą nazywania miejsca zamieszkania domem jest nierzadko to, jak się w nim czujemy. Na samopoczucie ma natomiast niemały wpływ jego wystrój. Już 91 proc. Polaków uważa, że wystrój mieszkania jest istotny dla ich codziennego życia.

Portal Fixly.pl przygotował raport odpowiadający na pytanie: jak Polacy urządzają wnętrza? Co ciekawe, codzienne domowe otoczenie nie jest Polakom obojętne. W aranżacji wnętrz stawiamy na funkcjonalność i styl idący w parze z osiągalną ceną. Za wystrój mieszkania Polak jest skłonny zapłacić około 1500 zł/ mkw.

91 proc. mieszkańców Polski przyznaje, że wystrój wnętrza, w którym mieszkają, jest dla nich istotny. Praktyczne rozwiązania ułatwiające życie domowe każdego dnia są ważne dla Polaków w 87 proc. Ważne są także jakość, styl oraz cena. Na co wystarczy wskazana wyżej kwota 1500 zł na jeden metr kwadratowy?

Taki budżet umożliwi stworzenie wnętrza w średnim standardzie. Na wystrój tego rodzaju złożą się zatem dobrej jakości materiały do wykończenia, a także elementy wyposażenia takie jak meble czy ozdoby.

Polacy nie przepadają za urządzaniem wnętrz

"

Koszty wykończenia i remontu są istotnym tematem także dla osób planujących zakup mieszkania. Im więcej prac remontowych trzeba wykonać w danym mieszkaniu, tym jest ono tańsze. […] Przytoczona wyżej kwota 1500 zł / mkw. to często spotykana różnica między lokalami wykończonymi „pod klucz”, a mieszkaniami w tzw. stanie deweloperskim

– wyjaśnił Jarosław Krawczyk z portalu Otodom.

Zgodnie z danymi Fixly.pl dla aż 76 proc. Polaków wystrój wnętrza jest trudny i wydaje się być zajęciem czasochłonnym. Niestety najczęściej osoby urządzające swoje lokum są sprowadzane na ziemię przez swój budżet. Już 63 proc. respondentów badania zadeklarowało, że jego mieszkanie jest dalekie od marzeń ze względów finansowych.

Pieniądze nie są jednak jedyną przyczyną, dla której wnętrza Polaków różnią się od tych wymarzonych. 10 proc. Polaków przyznaje bowiem, że na przemyślaną aranżację wnętrza brakuje im czasu. Mimo to 65 proc. ankietowanych lubi wystrój swoich wnętrz. Co więcej, większość z 29 proc. osób, które nie jest zadowolone z wyglądu swojego mieszkania, w najbliższym czasie planuje dokonać w nim remontu.

Wystrój których pomieszczeń jest najważniejszy?

Z badania Fixly.pl wynika, że najważniejszymi pomieszczeniami w domu pod względem tego, jak są zaaranżowane są kuchnia (37 proc.) oraz salon (35 proc.). Są one, zdaniem ankietowanych, najważniejszymi miejscami, w których toczy się życie każdego dnia. Właśnie tam spędza się najwięcej czasu w gronie rodzinnym.

Trzecie miejsce pod względem wagi przywiązywanej do aranżacji wnętrz w mieszkaniu jest łazienka z wynikiem 13 proc. Najmniej istotne dla Polaków jest wyposażenie pokoi sypialnych, gościnnych i dziecięcych, które badani ocenili na 12 proc.

Gdzie Polacy szukają pomysłów na swoje wnętrza? Najczęściej, bo w 67 proc. inspirujemy się blogami wnętrzarskimi i serwisami internetowymi poświęconymi tej tematyce. Drugie w kolejności są media społecznościowe z wynikiem 46 proc. Wśród nich co piąty internauta korzysta z portalu Pinterest.


Źródła:
https://fixly.pl/blog/wnetrza/jak-urzadzamy-wnetrza/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Leszno
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
10 lipca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Leszno

Wakacje na raty
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
19 września 2023

Wakacje na raty

Koniec silników benzynowych w Volkswagenie?
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
08 grudnia 2018

Koniec silników benzynowych w Volkswagenie?

Pożyczka 6000 zł – najlepsze oferty
Pożyczki
author
Patryk Byczek
27 czerwca 2023

Pożyczka 6000 zł – najlepsze oferty

Kredyt gotówkowy Wadowice
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
27 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Wadowice

Handel w Polsce spowalnia
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
24 września 2019

Handel w Polsce spowalnia

Porównaj