Po co Polak jedzie na urlop?

Po co Polak jedzie na urlop?

author
Alicja Uzarowicz
11 sierpnia 2019

Oczekiwania każdego względem letniego wypoczynku są nieco inne. Jak pokazało najnowsze badanie przeprowadzone przez portal Prezentmarzeń, prawie połowa Polaków wyjeżdża na urlop po to, by oderwać się na trochę od codzienności. Co trzeci rodak od urlopu oczekuje regeneracji psychicznej i fizycznej.

Dotarliśmy do połowy tegorocznego sezonu urlopowego. Oznacza to, że część rodaków nadal z utęsknieniem czeka na swoje dni wolne od pracy. Jakie są oczekiwania Polaków względem wakacji? Z badań portalu Prezentmarzeń wynika, że urlop dla prawie połowy Polaków stanowi oderwanie od codziennych zajęć.

45 proc. respondentów badania „Urlopowe zwyczaje Polaków” zadeklarowało bowiem, że na urlop jedzie po to, by oczyścić umysł z myśli związanych z pracą i codziennymi obowiązkami. Kolejne 30 proc. na wakacje wyjeżdża z  zamiarem zregenerowania swoich fizycznych i psychicznych sił przed dalszą pracą.

Zamiary zamiarami, ale ilu rodaków naprawdę zapomina o codzienności podczas dni wolnych? Statystyki pokazują, że jako naród umiemy się zrelaksować. 76 proc. badanych bowiem przyznało, że potrafi nie myśleć o pracy podczas wypoczynku na urlopie. Niestety nie wszyscy rodacy odcinają się od obowiązków na czas urlopu.

urlop

Kiedy za wakacje zapłacimy najmniej?

Urlop w Polsce, czy za granicą?

Prawie połowa, bo aż 47 proc. Polaków swój urlop spędza tylko w kraju. Z kolei co trzeci rodak zamierza na cały czas wakacji wyjechać za granicę. Jedynie 13 proc. respondentów badania „Urlopowe zwyczaje Polaków” podzieli swój wolny czas pomiędzy pobyt w kraju i poza nim.

Ci ankietowani, którzy zamierzają opuścić kraj na czas urlopu w 82 proc. planują wyjazd do kraju europejskiego. Wynika z tego, że 18 proc. badanych skieruje się na inne kontynenty. Jakie plany mają rodacy pozostający w kraju? 38 proc. urlopowiczów wybiera się nad morze, 27 proc. nad jezioro czy rzekę, a 17 proc. w góry.

Co ciekawe, 12 proc. spędzi urlop w mieście, w którym mieszka, a tylko 8 proc. wybierze wycieczkę objazdową po kraju. Jakie czynniki wpływają na poziom satysfakcji Polaków, kiedy już dojadą do swojej wakacyjnej destynacji?

urlop

Rośnie problem niealimentacji – wakacyjny raport BIG InfoMonitor

Aktywność rodaków na urlopie

Badanie „Urlopowe zwyczaje Polaków” wykazało, że to, jak Polacy bawią się podczas urlopu w 52 proc. zależy od tego, z kim urlop spędzamy. Dla 27 proc. respondentów kluczowe znaczenie ma jednak jakość odpoczynku na urlopie, a kolejne 15 proc. uzależnia swoje zadowolenie od miejsca, w którym spędzi urlop.

Badanie pokazało także, że Polacy są skłonni do próbowania nowych rzeczy podczas swoich wyjazdów. 56 proc. osób zapytanych przez Prezentmarzeń przyznało, że chętnie spróbuje nowego sportu albo rozrywki. Kolejne 26 proc. respondentów uznało zaś, że warto wzbogacić swój urlop o nowe ciekawe doświadczenia.

"

Polacy starają się spędzać czas wolny coraz aktywniej, a sport szczególnie ten z zastrzykiem adrenaliny jest dobrą odskocznią od codziennej rutyny i pozwala na szybką dawkę pozytywnej energii. Zarabiamy lepiej i chętniej inwestujemy w atrakcyjny wypoczynek, dlatego rośnie wśród Polaków zainteresowanie niestandardowymi i ciekawymi aktywnościami […]

– powiedział Grzegorz Różalski z Prezentmarzeń.

urlop

Polacy nie ubezpieczają wakacyjnych wyjazdów

Źródła:
https://prezentmarzen.com/blog/aktualnosci/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Telefoniczna Informacja Pacjenta – darmowa infolinia
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
11 listopada 2018

Telefoniczna Informacja Pacjenta – darmowa infolinia

Kredyt gotówkowy Piła
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Piła

Nest Bank Radom
Oddziały
author
Patryk Byczek
07 sierpnia 2018

Nest Bank Radom

Lombardy w Inowrocławiu
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
13 grudnia 2022

Lombardy w Inowrocławiu

Ile wyniosą podwyżki emerytur w 2018 roku ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
20 października 2017

Ile wyniosą podwyżki emerytur w 2018 roku ?

BNP Paribas oddziały w Świebodzinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Świebodzinie

Porównaj