Polecony do skrzynki i e-Awizo nowościami w Banku Pocztowym

Polecony do skrzynki i e-Awizo nowościami w Banku Pocztowym

author
Alicja Uzarowicz
15 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie Bank Pocztowy poinformował o poszerzeniu swojej oferty o dwie usługi świadczone dotychczas przez Pocztę Polską. Polecony do skrzynki i e-Awizo mają pomóc klientom banku zlokalizować oczekującą na odbiór korespondencję albo przesyłkę. Co więcej będą mogli zamówić dostarczenie listów poleconych prosto do skrzynki.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Banku Pocztowego, do oferty spółki wdrożono dwa nowe rozwiązania od Poczty Polskiej. Polecony do skrzynki i e-Awizo mają usprawnić proces doręczania korespondencji i przesyłek do klientów. Po pierwsze bowiem, klient będzie mógł dokładnie sprawdzić, gdzie znajduje się jego korespondencja.

Co więcej, nowe usługi umożliwiają klientom już od 14 października zadecydować o doręczeniu listu poleconego bezpośrednio do ich skrzynki. Pozwoli to na wyłączenie konieczności pójścia na najbliższą pocztę i wylegitymowania się dowodem osobistym. Przy okazji poszerzenia swojej oferty Bank Pocztowy zadbał także o jej innowacyjność.

Albowiem zarówno klienci Banku Pocztowego, jak również marki EnveloBank każdą z tych usług mogą wykorzystać całkowicie zdalnie. W przypadku usługi e-Awizo, jak i Polecony do skrzynki wszelkich czynności klient może dokonać z poziomu laptopa czy telefonu komórkowego z każdego miejsca, w którym obecnie się znajduje.

Fot. PPSA

 

Polecony do skrzynki i e-Awizo w Banku Pocztowym

W komunikacie banku czytamy, że współcześnie na rynku bankowym panuje duża konkurencja. Ze względu na spore podobieństwo ofert poszczególnych banków między sobą, polem do walki o klienta staje się oferta najróżniejszych usług, także pozornie pozabankowych i niemających ścisłego związku z finansami konsumentów.

Bank Pocztowy, ze względu na swoje przywiązanie do Poczty Polskiej, naturalnie postanowił wybrać dla swoich klientów szansę na usprawnienie korzystania z usług właśnie tego dostawcy. Dzięki e-Awizo klient otrzyma powiadomienie SMS o gotowości do odbioru swojej przesyłki wraz ze wskazaniem adresu, pod którym się znajduje.

Jest to zdecydowanie łatwiejszy sposób na uzyskanie swojej przesyłki wysłanej Pocztą Polską niż oczekiwanie w oknie na listonosza albo odszyfrowanie papierowego awiza. W przypadku usługi Polecony do skrzynki przesyłki trafiają od razu do skrzynki klienta, oczywiście jeśli sobie tego zażyczy. I tutaj potwierdzenie dostarczenia przychodzi SMS-em albo mailem.

Usługi Poczty Polskiej w Banku Pocztowym

"

Poczta Polska staje się coraz bardziej cyfrowa. Fakt, że jesteśmy większościowym akcjonariuszem Banku Pocztowego pozwala nam szukać synergii, dzięki której możemy rozszerzać ofertę bankową o innowacyjne rozwiązania usług pocztowych w nowoczesnej odsłonie

– powiedział Przemysław Sypniewski, Prezes Zarządu Poczty Polskiej, cytowany w komunikacie.

Jak klienci Banku Pocztowego mogą rozpocząć korzystanie z usług e-Awizo i Polecony do skrzynki? Od wczoraj (poniedziałek 14 października) poprzez bankowość internetową i mobilną klienci mogą złożyć wniosek o udostępnienie tychże funkcji. Co więcej, zapytanie jest procesowane bez konieczności wizyty klienta w oddziale Banku Pocztowego albo EnveloBanku.

"

Zgodnie z założeniami naszej strategii stajemy się bankiem coraz bardziej pocztowym, efektywnie współpracując z Pocztą Polską. To model rozwoju bankowości, który znakomicie sprawdza się na świecie, banki pocztowe z sukcesem konkurują na rynku z innymi instytucjami tego sektora

– powiedział Robert Kuraszkiewicz, Prezes Zarządu Banku Pocztowego, cytowany w komunikacie.


Źródła:
https://media.pocztowy.pl/pr/466849/e-awizo-i-polecony-do-skrzynki-uslugi-poczty-polskiej-w-ofercie-banku-

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Łuków
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
28 listopada 2017

Kredyt samochodowy Łuków

Klienci Nest Banku mogą wnioskować o Tarczę Finansową PFR 2.0
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 stycznia 2021

Klienci Nest Banku mogą wnioskować o Tarczę Finansową PFR 2.0

Kredyt samochodowy Przasnysz
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
14 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Przasnysz

Alior Bank znowu ostrzega przed fałszywymi SMSami
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 grudnia 2018

Alior Bank znowu ostrzega przed fałszywymi SMSami

PKO BP w Dąbrowie Białostockiej
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
14 września 2019

PKO BP w Dąbrowie Białostockiej

Bank Pekao w Człuchowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
25 lipca 2019

Bank Pekao w Człuchowie

Porównaj