W ramach trzeciej edycji programu „Pomagamy jak umiemy” drogerii Rossmann, firma udostępniła na swojej stronie internetowej listę lokalnych organizacji, którym klienci mogą realnie pomóc przy okazji robienia zakupów. Sprawdzamy szczegóły charytatywnej akcji.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 15.03.2019
Udostępnij:

Drogerie Rossmann ponownie zachęcają do wspierania lokalnych organizacji i przekazywania punktów na cele charytatywne za pomocą aplikacji Rossmann PL. To już kolejna edycja dobroczynnej akcji, w której klienci dokonując zakupów w drogeriach sieci, mogą realnie przyłożyć się do pomocy organizajom w ich okolicy.

Wśród wybranych przez pracowników ośrodków znalazły się między innymi: domy dziecka, domy samotnej matki, hospicja oraz schroniska dla zwierząt.

Jak mogę pomóc?

Klienci, którzy korzystają z usług drogerii – w trakcie każdych zakupów – mogą pokazać przy kasie zainstalowaną wcześniej aplikację Rossmann PL (o aplikacji piszemy więcej tutaj).

Po zeskanowaniu kodu naszej wirtualnej karty, Rossmann naliczy punkty i odłoży „cegiełkę” dla wspieranej organizacji.

W oficjalnym komunikacie firmy, czytamy, że od 15 do 28 marca posiadacze aplikacji Rossmann PL będą mogli wybrać jedną z instytucji ze swojego regionu (województwa), na którą będą przekazywane ich punkty.

W przypadku, kiedy ktoś dopiero zdecyduje się na zainstalowanie aplikacji – będzie miał dwa tygodnie na to, by wybrać wspieraną organizację. O ile klient nie zdecyduje się na żadną konkretną instytucję, to jego punkty Rossmann przekaże jednej z organizacji z regionu, w którym najczęściej robi on zakupy.

Klubowicze Rossmanna zbierają nowe punkty już od początku 2019 roku. W ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu zarówno pracowników, jak i klientów, drogeria przekazała wspracie w postaci produktów dostępnych w Rossmannie o wartości 5 mln zł aż 222 organizacjom.

Tegoroczny, zakładany cel wynosi również 5 mln zł, a liczba wspieranych organizacji wzrosła do 250 instytucji.

Rossmann zapowiada, że zbieranie punktów w aplikacji zakończy się 31 października. Wtedy też drogeria policzy na jaką kwotę poszczególne organizacje otrzymają wsparcie.

Drogerie Rossmann – więcej o firmie

Rossmann jest jedną z największych sieci drogeryjnych, jakie znajdziemy na mapie całej Europy. Drogeria została założona w 1972 roku, a jej placówki dostępne są w takich krajach jak: Niemcy, Polska, Czechy, Albania orazTurcja.

Pierwszy sklep powstał w Polsce 23 maja 1993 w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej. Klienci Rossmanna mogą robić zakupy w ponad 1200 placówkach w całej Polsce. W swojej ofercie drogeria posiada kosmetyki do ciała i twarzy, artykuły potrzebne do funkcjonowania gospodarstwa domowego oraz wiele innych, sezonowych produktów.

Klubowicze, którzy korzystają z aplikacji Rossmann PL mogą nie tylko wspierać różne organizacje, ale i korzystać ze specjalnych promocji, jakie organizuje drogeria. Zazwyczaj są to promocje typu 2+2 na kosmetyki do twarzy, ciała, włosów, czy rabat -55% na produkty do makijażu.


Źródło:  www.rossmann.pl

Komentarze