Poradnik
Jak zapłacić mandat przez Internet?
Poradnik

Jak zapłacić mandat przez Internet?

author
Dominika Sobieraj
24 maja 2022

Od 1 stycznia 2016 obowiązują nowe zasady opłacania mandatów karnych. Sprawdziliśmy jak zrobić to przez Internet.

Kategorie:

Rozłożenie długu na raty – darmowy wniosek

Trudności ze spłatą zobowiązań finansowych niestety jest codziennością wielu dłużników w Polsce. Opóźnienia w spłacie najczęściej są początkiem prawdziwych kłopotów finansowych. Często jedynym wyjściem na uniknięcie windykacji lub zajęcia komorniczego jest rozłożenie długu na raty, które będą łatwiejsze do spłacenia. Sprawdź, jak napisać wniosek, który zaakceptuje wierzyciel.

Czyszczenie BIG, KRD, ERIF

Coraz więcej Polaków jest zadłużonych. Najczęściej przyczyną tego są opóźnienia w płatności rat finansowań. Niestety dłuższe opóźnienia skutkują negatywnymi wpisami w rejestrach dłużników, które z kolei mogą być przeszkodą do otrzymania w przyszłości kolejnego zobowiązania finansowego. Sprawdzamy, czy można wyczyścić negatywną historię kredytową w BIG, KRD i ERIF.

Jak płacić mniej za ogrzewanie?

Sezon grzewczy dla wielu Polaków wiąże się z dużo wyższymi rachunkami. Mimo wysokiej średniej krajowej w Polsce to wciąż spory problem dla budżetu wielu gospodarstw domowych. Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów na obniżenie zużycia ciepła. Sprawdzamy, co robić, by płacić mniej za ogrzewanie.

Jak płacić mniej za paliwo?

Ostatnio w Polsce ceny paliwa były rekordowe, tak jak wysokość średniej krajowej. Mimo wszystko posiadacze “czterech kółek” nie są zadowoleni z nieustannie wzrastających cen na stacjach benzynowych. Sprawdzamy więc, co zrobić, aby płacić mniej za paliwo.

Jak płacić mniej za prąd?

Chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Sprawdź poradnik, w którym wskazujemy, jak w prosty sposób można mniej płacić za prąd.

Co zrobić, jeżeli Urząd Skarbowy zajmie konto bankowe?

Jeżeli posiadamy wszelkiego rodzaju zadłużenia, możemy się spodziewać sytuacji, w której urząd skarbowy zajmuje nasze środki na koncie. Jest to postępowanie, które może nam przysporzyć wiele problemów oraz niechcianych stresów. W naszym artykule dowiesz się, co zrobić w sytuacji zajęcia konta przez Urząd Skarbowy oraz jak przebiega taka procedura.

Jak sprawdzić, czy jestem w KRD?

Zostałeś wpisany do Krajowego Rejestru Długów KRD? Możesz mieć problem z otrzymaniem pożyczki, kredytu, leasingu a nawet podpisaniem umowy na telefon czy telewizję. Wyjaśniamy, jak sprawdzić, czy jestem w KRD – bezpłatnie i w całości przez Internet. Krajowy Rejestr Długów to jedno z najpopularniejszych biur informacji gospodarczych w Polsce, z którego korzysta większość instytucji finansowych. Sprawdź krok po kroku, jak sprawdzić swoją historię w KRD.

Co kupić na walentynki? 100 najlepszych propozycji

Nie wiesz, co kupić na walentynki? Sprawdź sto najlepszych pomysłów na prezenty dla ukochanej osoby w różnych przedziałach cenowych. Propozycje dostosowane są do różnych budżetów, z uwzględnieniem wysokości średniej krajowej. Zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu. Zobacz naszą listę i wybierz ten prezent, który najbardziej pasuje do osoby, którą pragniesz obdarować!

Allegro Pay – jak złożyć reklamację?

Allegro Pay jest usługą, dzięki której możemy uzyskać pieniądze do wykorzystania na zakupy na platformie Allegro. Sprawdzamy, co zrobić w przypadku, gdy chcemy złożyć reklamację zakupu poprzez Allegro Pay.

Jak otrzymać bon zasiedleniowy w 2022 roku?

Osoby bezrobotne mają dostęp do różnych form finansowego wsparcia oferowanych przez państwo. Bon zasiedleniowy skierowany jest do osób, które chcą zaaklimatyzować się w nowym miejscu zamieszkania, na które zdecydowały się w związku z podjęciem pracy. Taka forma pomocy finansowej jest bezzwrotna. w 2022 roku będzie można uzyskać blisko 11 tys. zł. Sprawdź, jak otrzymać bon zasiedleniowy w 2022 roku.

Jak wyłączyć Allegro Smart!

Allegro Smart! jest pakietem dostępnym na popularnej platformie służącym do zakupów i sprzedaży online. Użytkownicy serwisu mogą korzystać z niego w pełni za darmo lub wykupić dodatkowy pakiet, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo pieniędzy na dostawach przesyłek. Co zrobić w przypadku, gdy nie chcemy korzystać już z pakietu Smart!? Sprawdzamy, jak wyłączyć Allegro Smart!.

Jak sprawdzić, czy jestem w BIG InfoMonitor?

BIG InfoMonitor jest jednym z największych biur informacji gospodarczej w Polsce. Wpis do rejestru dłużników znacznie obniża wiarygodność finansową danej osoby i zmniejsza szanse uzyskania pożyczki lub kredytu. Sprawdź, jak możesz dowiedzieć się, czy figurujesz w bazie BIG InfoMonitor.

Jak wyłączyć Spotify Premium?

Spotify jest popularną platformą z dostępem do wielu utworów i podcastów. Użytkownicy mogą korzystać z usług zupełnie za darmo (wersja z reklamami i ograniczeniami), a także w wersji Premium, która funkcjonuje na zasadach modelu subskrypcyjnego. Z konta abonenta co miesiąc pobierana jest kwota przypisana do wybranego pakietu. Jednak co zrobić w przypadku, gdy nie jesteśmy już zainteresowani płatną usługą? Sprawdzamy, jak wyłączyć Spotify Premium.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny – jak działa?

Chciałbyś powierzyć swoje zaoszczędzone pieniądze któremuś z banków albo SKOK-ow, ale obawiasz się, co się z nimi stanie, jeśli wybrana przez Ciebie instytucja zbankrutuje ? O bezpieczeństwo finansowe w naszym kraju dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który w przypadku zawieszenia działalności Twojego banku albo spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, zwraca Klientowi całe pieniądze.

Wniosek o paszport – jak wypełnić

Złożenie wniosku o paszport to pierwszy krok do zdobycia dokumentu uprawniającego do wyjazdu za granicę. Pokazujemy, jak wypełnić dokument i podpowiadamy, jak postępować, by uniknąć niepotrzebnych komplikacji wydłużających czas oczekiwania na dokument.

Visa czy MasterCard?

Aktualnie obserwujemy silne spopularyzowanie płatności dokonywanych kartami płatniczymi. Do jednych z najbardziej popularnych kart zaliczają się obecnie Visa oraz MasterCard. Nie jest to wybór skupiony jedynie na karcie, lecz także na wynikających z tego korzyściach oraz ponoszonych kosztach. To na jaką kartę się zdecydujemy ma wpływ na nasze późniejsze transakcje płatnicze oraz wydatki. W tym artykule postaramy się ustalić, którą kartę wybrać i czy bardzo się od siebie różnią.

Jak wymienić stare banknoty?

Jesteś w posiadaniu starych walut, które wyszły już z obiegu? Niektóre nieaktualne już banknoty mogą stanowić jedynie wartość kolekcjonerską. Istnieje jednak możliwość, że nadal mogą być one coś warte. W jaki sposób i gdzie możemy wymienić stare pieniądze? Czy wszystkie jednostki monetarne można wymienić?

Jak sprawdzić zaległe mandaty? Poradnik

Osoby, które zostaną przyłapane na złamaniu przepisów ruchu drogowego, mogą liczyć się z możliwością otrzymania mandatu. Jednak czasami zdarza się, że zapominamy o konieczności ich uregulowania. Sprawdzamy, jak sprawdzić zaległe mandaty.

Jak otrzymać bon zasiedleniowy w 2021 roku

Osoby bezrobotne mają możliwość skorzystania z różnych form finansowego wsparcia ze strony państwa. Bon zasiedleniowy skierowany jest do osób, które chcą zaaklimatyzować się w nowym miejscy zamieszkania, na które zdecydowały się ze względu na podjęcie pracy. Taka forma pomocy finansowej jest bezzwrotna. w 2021 roku otrzymać można prawie 11 tys. zł. Sprawdź, jak otrzymać bon zasiedleniowy w 2021 roku.

Jak sprawdzić, czy jestem w ERIF?

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. to jedna z najpopularniejszych baz dłużników. Negatywny wpis do rejestru obniża wiarygodność finansową danej osoby i w efekcie zmniejsza szanse uzyskania pożyczki lub kredytu. Sprawdź, jak możesz dowiedzieć się, czy – w sposób pozytywny lub negatywny – figurujesz w ERIF.

Przemoc w rodzinie. Jak uzyskać pomoc? 

Osoby, które padły ofiarą przemocy w rodzinie, nie są pozostawione same sobie. Nad ich losem czuwa bowiem państwo polskie. Wystarczy zgłosić się po pomoc do do odpowiednich placówek, by uzyskać potrzebne wsparcie i bezpieczeństwo. Szczegóły wyjaśniamy  w naszym dzisiejszym artykule.