Porozumienie BODiE i FRBS o edukacyjnej współpracy

Porozumienie BODiE i FRBS o edukacyjnej współpracy

author
Alicja Uzarowicz
12 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie Spółdzielcza Grupa Bankowa poinformowała o nawiązaniu współpracy przez Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji w Poznaniu i Fundację Rozwoju Bankowości Spółdzielczej z Krakowa. Porozumienie to zakłada strategiczne współdziałanie szkoleniowe i edukacyjne na rzecz rozwoju sektora bankowości spółdzielczej w Polsce.

Najnowszy komunikat Spółdzielcza Grupa Bankowa poświęciła szczegółom nawiązania współpracy na rzecz działalności szkoleniowo-edukacyjnej w celu rozwoju bankowości spółdzielczej. Podmiotami, które zawarły porozumienie są poznański BODiE (Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji) oraz krakowska FRBS (Fundacja Rozwoju Bankowości Spółdzielczej).

W ramach porozumienia obie instytucje będą prowadzić wspólne działania edukacyjne, które wesprą popularyzację sektora bankowości spółdzielczej w Polsce. Podczas zawierania umowy obecni byli Mirosław Skiba, Prezes SBG-Bank S.A., jak również Zdzisław Kupczyk, który pełni rolę prezesa Banku BPS S.A.

Taka integracja działań niewątpliwie podniesie jakość ustawicznego szkolenia zawodowego pracowników sektora bankowości spółdzielczej w Polsce. Ośrodki te bowiem już od wielu lat współpracują z obiema grupami banków spółdzielczych. Jakie działania zakłada podpisane w ostatnim czasie porozumienie?

BODiE i FRBS zawarły porozumienie o współpracy

W ramach działalności szkoleniowej i edukacyjnej współpraca obu ośrodków będzie stanowić coś więcej niż tylko zasilanie szeregów pracowników tego sektora nowymi wykwalifikowanymi specjalistami. W komunikacie SGB zapowiedziano bowiem, że podczas wspólnych inicjatyw szlifowane będą najróżniejsze umiejętności.

Mowa tutaj choćby o udoskonalaniu umiejętności i podnoszenia kwalifikacji pracowników kadr menadżerskich. Co więcej taka współpraca ułatwi transfer wiedzy do banków spółdzielczych, co zaowocuje następnie podniesieniem ogólnego poziomu wykwalifikowania kadry zatrudnionej w tej gałęzi bankowości.

"

Bankowość spółdzielcza stoi przed licznymi wyzwaniami, które przynosi szybko zmieniający się, coraz bardziej konkurencyjny, rynek. Aby na nim efektywnie funkcjonować musimy w swoich działaniach wyprzedzać te zmiany. Stawia to wysokie wymagania przed kadrą zarządzającą i  pracownikami banków spółdzielczych

– powiedział Zdzisław Kupczyk, prezes zarządu Banku BPS S.A., cytowany w komunikacie.

Nieustanna praca kluczem do rozwoju

W dalszej części swojej wypowiedzi Zdzisław Kupczyk podkreślił, jak ważne jest porzucenie dotychczasowego modelu nauki poprzez przeszłe doświadczenie. Kwestią, której nie można pomijać jest nieustanne poszerzanie wiedzy pracowników po to, by jak najłagodniej przyzwyczaili się oni do zmian, które już wkrótce nadejdą.

 

Porozumienie natomiast jest jednym z narzędzi, które pozwolą na interdyscyplinarne i permanentne kształcenie pracowników o wysokich kwalifikacjach. Co więcej, Prezes BPS S.A. podkreśla, że jego bank jako jeden z beneficjentów tegoż porozumienia jest jak najbardziej za podobnymi przedsięwzięciami.

"

Współpracując w sferze szkoleniowej w obu zrzeszeniach osiągniemy efekt skali, zmniejszymy koszty edukacji personelu i podniesiemy poziom kwalifikacji pracowniczych na zdecydowanie wyższy poziom

– dodał Mirosław Skiba, prezes SGB-Banku S.A., cytowany w komunikacie.

Plan współpracy

Ośrodki będące stronami porozumienia ustaliły już w jakich ramach będzie działać ich współpraca. Z jednej strony oba podmioty zajmą się podnoszenie ogólnego poziomu kwalifikacji i wiedzy o produktach i procesach. W zestawieniu z planami jednoczesnego kształcenia liderów i menadżerów jest to przepis na sukces.

BODiE i FRBS nie zamierzają jednak poprzestać tylko na szkoleniach produktowych i procesowych. Część spotkań organizowanych w ramach programu dokształcania będzie bowiem oparta o transformację cyfrową i przygotowania do działań w sferze mobilnej. Przy tej okazji pracownicy nabędą różne umiejętności techniczne.

Poza czysto dydaktyczną funkcją, porozumienie zawiera jeszcze jedno ważne postanowienie. A mianowicie w ramach swoich możliwości ośrodki ułatwią pozyskanie bankom spółdzielczym środków na realizację projektów rozwojowych. Przyjmą one formy grantów oraz dofinansowań.


Źródła:
https://www.sgb.pl/bodie-i-frbs-podpisaly-porozumienie-o-strategicznej-wspolpracy-szkoleniowo-edukacyjnej-na-rzecz-bankow-spoldzielczych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP Tarnowie Podgórnym
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
29 września 2019

PKO BP Tarnowie Podgórnym

PKO BP w Lubaszu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
07 października 2019

PKO BP w Lubaszu

ING Bank Śląski w Pińczowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
02 lipca 2019

ING Bank Śląski w Pińczowie

PKO BP w Niepołomicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 sierpnia 2019

PKO BP w Niepołomicach

Kredyt gotówkowy Łaziska Górne
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
28 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Łaziska Górne

„Pro-Zysk” na liście ostrzeżeń KNF
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
10 sierpnia 2018

„Pro-Zysk” na liście ostrzeżeń KNF

Porównaj