Kredyty i pożyczki dla emerytów

Kredyty i pożyczki dla emerytów

author
26 sierpnia 2022

Emerytura to zasłużony czas odpoczynku. Niestety wysokość świadczenia często nie pozwala na realizację wszystkich planów i marzeń. Sprawdziliśmy, gdzie emeryci mają szansę na uzyskanie pożyczki lub kredytu.

Pożyczki dla emerytów – ranking

1
bancovo_logo

Bancovo

10142 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 200 000

OKRES SPŁATY

3 - 120 miesięcy

RRSO

9,59%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

10142 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(2,94)

2
supergrosz

SuperGrosz

6489 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 15 000

OKRES SPŁATY

4 - 48 miesięcy

RRSO

60,82%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

6489 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
3
wonga-1

Wonga

5154 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

200 - 20 000

OKRES SPŁATY

1 - 48 miesięcy

RRSO

19,9%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

5154 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
smartney

Smartney

9821 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

3000 - 60 000

OKRES SPŁATY

6 - 96 miesięcy

RRSO

24,24%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

9821 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(3,27)

alior

Alior Bank - pożyczka

8734 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

500 - 200 000

OKRES SPŁATY

3 - 120 miesięcy

RRSO

9,04%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

8734 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(4,33)

2

Provident

5617 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

300 - 20 000

OKRES SPŁATY

3 - 48 miesięcy

RRSO

9,87%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

5617 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
hapipozyczki

Hapi Pożyczki

6418 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

2000 - 15 000

OKRES SPŁATY

6 - 36 miesięcy

RRSO

9,80%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

6418 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
pixlr-bg-result

SolCredit

11529 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

100 - 5000

OKRES SPŁATY

5 - 50 dni

RRSO

501,22%

DARMOWA POŻYCZKA

TAK

11529 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
Finzmo

Finzmo

5481 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

2000 - 60 000

OKRES SPŁATY

3 - 48 miesięcy

RRSO

78,07%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

5481 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
pko2

PKO BP – pożyczka

6721 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1500 - 200 000

OKRES SPŁATY

2 - 96 miesięcy

RRSO

19,08%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

6721 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(3,67)

Spis treści:

 1. Pożyczki dla emerytów – ranking
 2. Pożyczki dla emerytów to często konieczność
 3. Pożyczki dla emerytów – kto może dostać?
 4. Kredyt dla emerytów w banku
 5. Kto może otrzymać kredyt dla emerytów?
 6. Pożyczki dla emerytów – szybka wypłata
 7. Jak otrzymać pożyczkę dla emerytów?
 8. Jak otrzymać kredyt dla emerytów?
 9. Plusy i minusy kredytów i pożyczek dla emerytów
Zwiń spis treści

Pożyczki dla emerytów to często konieczność

Seniorów z roku na rok przybywa – młodzi nie są już w stanie zarobić na pokrycie ich rent i emerytur. Świadczenia są więc bardzo niskie – średnia emerytura w Polsce wynosi mniej niż 2000 zł, co przy obecnych cenach produktów spożywczych i leków jest dla większości seniorów kwotą ledwo pozwalającą na przeżycie z miesiąca miesiąc.

Większość emerytów nie może nawet pozwolić sobie na zakup np.: nowego telewizora czy telefonu, a także na podarowanie własnym wnukom prezentów. W takiej sytuacji często seniorzy decydują się na skorzystanie z dodatkowego finansowania. Zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze pozabankowe pożyczki ratalne i kredyty, z których mogą skorzystać emeryci. Sprawdź szczegóły.

Pożyczki dla emerytów – szczegóły oferty:

Kwota pożyczki:od 500 do 200 000 zł
Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat
Ograniczenia wiekowe: do 80 lat
Wniosek przez Internet:tak
Źródło dochodu: emerytura
Prowizja:od 0%
RRSO: od 6,23%

Pożyczki dla emerytów – kto może dostać?

Oferty pożyczek dla emerytów dostępne są zarówno w bankach, jak i instytucjach pozabankowych. W takich wypadkach dla pożyczkodawcy zwykle najważniejsze jest to, aby Klienci otrzymywali stałe dochody. Dlatego emeryci, z racji tego, że otrzymują stały miesięczny dochód w postaci emerytury, mają spore szanse na uzyskanie finansowania krótkoterminowego.

Oczywiście nie w każdej firmie pożyczkowej emeryci otrzymają pożyczkę. Wielu pożyczkodawców określa bowiem kryteria wiekowe, które mogą ograniczyć możliwość uzyskania finansowania. Zdarza się, że górna granica wiekowa to 75 lat, co niestety znacznie obniża szanse na dodatkowe środki osobom około 80. roku życia.

Pożyczki dla emerytów to finansowanie przeznaczone dla osób, które nie ukończyły jeszcze 80. roku życia, a ich emerytura nie jest wystarczająca, aby pokryć niektóre wydatki. Aby uzyskać finansowanie, wystarczy złożyć wniosek oraz udowodnić, że uzyskuje się świadczenie emerytalne.

Wymagania, lista dokumentów

Emeryci, którzy chcą uzyskać kredyt lub pożyczkę, muszą wiedzieć, że każdy pożyczkodawca ma kilka wymagań, które należy spełnić, aby móc uzyskać finansowanie. Jak już wspominaliśmy, jednym z ograniczeń dla Klientów może być wiek. Poza tym ważna jest również historia kredytowa oraz zdolność kredytowa.

W przypadku historii kredytowej oznacza to, że nasz pożyczkodawca może sprawdzać, jak do tej pory radziliśmy sobie ze spłatą swoich zobowiązań finansowych. Równie istotna będzie zdolność kredytowa, czyli możliwość do terminowej spłaty naszego zadłużenia. Ta oceniana jest natomiast pod względem wysokości dochodów, czyli w tym wypadku emerytury.

Finansowanie dla emerytów cechują formalności obniżone do minimum. W przypadku pożyczki dla emerytów są to takie rzeczy jak:

– dowód osobisty,

– potwierdzenia zameldowania w Polsce,

– dostęp do własnego konta bankowego,

– legitymacja emeryta,

– decyzja emerytalna lub waloryzacja emerytury.

Kredyt dla emerytów w banku

Bardzo powszechne jest myślenie, że emeryci ze względu na swój wiek nie mogą liczyć na kredyt w banku. Jednak nie jest to prawdą, okazuje się bowiem, że również i seniorzy mogą starać się o dodatkowe środki w postaci kredytów bankowych. Oferty proponowane przez banki są najczęściej dużo lepsze od tych, które proponują instytucje pozabankowe.

Natomiast finansowanie w banku jest dużo trudniejsze do uzyskania. Banki weryfikują bardzo dokładnie swoich potencjalnych Klientów, zatem trzeba mieć dobrą zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową. W przypadku pożyczek od firm pozabankowych weryfikacja nie będzie już tak szczegółowa, a dzięki temu szanse na pozyskanie środków są znacznie większe.

Emeryci, którzy chcą uzyskać kredyt w banku muszą mieć zatem sporo dochody z emerytury lub innych świadczeń czy źródeł finansowania. Ważne jest także, aby nie pojawiać się w rejestrach dłużników, gdyż taka sytuacja właściwie skreśla nasze możliwości na pozyskanie kredytu bankowego. W przypadku osób z długami alternatywną są pożyczki dla zadłużonych.

Kto może otrzymać kredyt dla emerytów?

Kredyt dla emerytów to finansowanie przeznaczone dla osób, które znalazły się w emerytalnej grupie wiekowej. Dla emerytów pożyczki są czymś nowym, a większość seniorów ufa przede wszystkim bankom – nie firmom pożyczkowym. Przeważnie banki posiadają oferty skierowane do osób w wieku od 60 do 75 lat. Niestety szanse na kredyt bankowy maleją z każdy rokiem. Klienci, którzy przekroczą osiemdziesiąty rok życia, mogą takiego finansowania nie uzyskać. Dla banków zbyt ryzykowne jest udzielanie kredytów z kilkuletnią spłatą osobom w tym wieku.

Innym istotnym czynnikiem jest wysokość emerytury Klienta. Nie ma wprawdzie ustalonej kwoty minimalnej, którą trzeba otrzymywać, aby móc dostać kredyt. Jednak oczywiste jest, że im wyższa jest nasza emerytura, tym większe są nasze szanse na otrzymanie środków. Wysoka emerytura jest szczególnie istotna w przypadku, gdy staramy się o wysoką kwotę kredytu. Dla osób z niskimi dochodami pozostają natomiast niższe finansowania, takie do kilku tysięcy złotych. Jeśli potrzebujemy wysokiej kwoty kredytu, powinniśmy wówczas wziąć pod uwagę opcję pobrania kredytu dzielonego na dwie osoby. Zwiększy to znacznie naszą zdolność kredytową, a zatem i zwiększy szanse na wysoką kwotę zadłużenia.

Emeryci i renciści wbrew pozorom są dobrymi Klientami w oczach kredytodawców. Wynika to z tego, że otrzymują stały miesięczny dochód. Dzięki temu istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że taki kredytobiorca będzie terminowo spłacał swoje zadłużenie. Jest to zatem plus przy ocenie zdolności kredytowej. Dodatkowo pod uwagę brana jest wspomniana już wcześniej wysokość dochodu. Nie są to jednak jedyne czynniki, które będzie brał pod uwagę kredytodawca, podejmując decyzję o udzieleniu finansowania emerytowi czy renciście. Istotna jest również pozytywna historia kredytowa. Oznacza to, że niepożądane jest, aby potencjalny Klient pojawiał się w bazach dłużników albo posiadał inne nieuregulowane dotychczas zobowiązania finansowe. Bazy, do których kredytodawcy zaglądają najczęściej to Biuro Informacji Kredytowej oraz Krajowy Rejestr Dłużników. Warto zatem dbać o to, by spłacać wszystkie zadłużenia w odpowiednich terminach.

Pożyczki dla emerytów – szybka wypłata

Najlepszym sposobem na błyskawiczne otrzymanie pieniędzy jest opcja wnioskowania o pożyczkę przez Internet. Kredyt online oraz wszelkie inne finansowania otrzymywane bez wychodzenia z domu cieszą się coraz większą popularnością. Oferty umieszczone w naszym rankingu również charakteryzują się bardzo szybkim trybem rozpatrywania wniosków. Dzięki temu w ciągu doby można cieszyć się pieniędzmi na swoim koncie bankowym.

Pożyczki ratalne dla seniorów to tak naprawdę szybka gotówka. Problemem w tym wypadku nie będzie nawet brak posiadania konta w banku. Co prawda wiele firm pożyczkowych zastrzega sobie, że wymaga od Klientów posiadania własnego konta bankowego, jednak są też takie, które oferują wypłaty pieniędzy z odbiorem w placówkach Poczty Polskiej czy Banku Pocztowego.

Niezależnie od tego, w jaki sposób weźmiemy pożyczkę, wypłatę środków uzyskamy bardzo szybko – pieniądze najczęściej jeszcze tego samego dnia pojawiają się na naszym koncie. Ze spłatą natomiast nie musimy się spieszyć – raty możemy rozłożyć nawet na kilka lat, dzięki czemu miesięczna kwota do spłaty nie nadszarpnie mocno naszego niewielkiego emerytalnego budżetu.

Jak otrzymać pożyczkę dla emerytów?

Otrzymanie pożyczki dla emerytów składa się zazwyczaj z kilku prostych kroków:

1. Wybieramy interesującą nas ofertę pożyczkową.

2. Przechodzimy do składania wniosku online.

3. Podajemy podstawowe dane wymagane przez wniosek.

4. Oczekujemy na decyzję kredytową.

5. Szybka gotówka przelewaną jest na nasze konto (jeżeli decyzja jest pozytywna).

Jak otrzymać kredyt dla emerytów?

Otrzymanie kredytu w przypadku emerytów wygląda z reguły następująco:

1. Przeglądamy różne oferty kredytowe i porównujemy je.

2. Wybieramy ofertę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

3. Przechodzimy do złożenia wniosku.

4. Wskazujemy potrzebne dane osobowe.

5. Wpisujemy, ile osób jest aktualnie na naszym utrzymaniu i ile mniej więcej wydajemy na opłaty związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego.

6. Wskazujemy kwotę kredytu i preferowany okres spłaty.

7. Podajemy wysokość emerytury i ewentualnych dodatkowych dochodów.

8. Załączamy dokumenty potwierdzające wysokość uzyskiwanego przez nas świadczenia emerytalno-rentowego.

8. Wysyłamy wniosek i czekamy na decyzję kredytową.

9. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej oczekujemy na wypłatę pieniędzy na konto.

Proces ten może delikatnie różnić się w zależności od wybranej oferty, ale podstawowe założenia są takie same dla wszystkich kredytów z naszego rankingu.

Pożyczki dla emerytów – 100% przez Internet

Jak wspominaliśmy wyżej, najszybszym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków jest pobranie pożyczki przez Internet. Coraz więcej firm pożyczkowych decyduje się na zamykanie swoich oddziałów czy placówek, a z tego względu bez problemu znajdziemy wiele ofert pożyczkowych dostępnych w 100% online. Przez Internet bez problemu uzyskać można również popularne pożyczki na dowód.

W związku z dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością coraz więcej usług dostępnych jest przez Internet. Dzięki temu też coraz więcej emerytów radzi sobie z korzystaniem z urządzeń elektronicznych oraz Internetu. A zatem również seniorzy bez większych kłopotów mogą starać się o pożyczki ratalne bez wychodzenia z domu.

Szybki kredyt – także dla emeryta

Osoby, które potrzebują natychmiastowego finansowania, powinny pomyśleć o pobraniu kredytu przez Internet. Dzięki temu otrzymamy szybko pieniądze, bez załatwiania zbędnych formalności, a nawet i bez konieczności wychodzenia z domu.

Decyzja kredytowa pojawia się zwykle błyskawicznie, a krótko po jej otrzymaniu możemy spodziewać się przelewu z pieniędzmi. Czas otrzymania środków uzależniony jest oczywiście od tego sesji bankowych.

Zatem emeryci mogą również w krótkim czasie dostać dodatkowe środki. Potrzebę szybkiego finansowania coraz częściej wykazują również renciści, których dochody z tytułu świadczenia przeważnie nie są wysokie. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją także pożyczki dla rencistów.

Czy znajdziemy darmowe pożyczki dla osób starszych?

Starsze osoby, które poszukują szybkiego finansowania do wykorzystania na dowolny cel, powinny skorzystać z ofert pożyczek, które posiadają firmy i instytucje pozabankowe. Warto wiedzieć, że jest kilku pożyczkodawców, którzy oferują finansowanie bez żadnych kosztów.

Darmowe pożyczki ratalne to oferty, przy których Klient oddaje dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczył. Bez prowizji, odsetek czy innych opłat. RRSO w przypadku takiego finansowanie wynosi 0%.

Emeryci ze stałym źródłem dochodu mogą liczyć także na bezpłatne pożyczki krótkoterminowe. Dodatkowo takie oferty cechują formalności obniżone do zupełnego minimum, zatem nie będzie nawet konieczności dostarczania dodatkowych zaświadczeń. Musimy jednak pamiętać, że darmowe finansowanie przeznaczone jest tylko dla osób, które pożyczają u danego pożyczkodawcy po raz pierwszy. Każda kolejna pożyczka online będzie wiązała się ze standardowymi opłatami i kosztami.

Pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych

Pisaliśmy już o tym, że szanse na uzyskanie finansowania długoterminowego maleje z każdym rokiem. Osoby po 75. roku nie mają praktycznie szans na uzyskanie kredytu w banku z kilkuletnim czasem spłaty. Inaczej jest jednak w przypadku ofert od firm pozabankowych, tutaj procedura weryfikacji jest mniej rozbudowana, a ilość wymogów, jakie musi spełnić Klient, jest zdecydowanie mniejsza.

Są jednak oferty pożyczek dostępnych w pełni online, które nie narzucają żadnych ograniczeń wiekowych. Wystarczy odwiedzić stronę internetową pożyczkodawcy, określić wysokość finansowania i czas spłaty, a następnie wypełnić krótki wniosek – wszystko przez Internet.

Co również istotne, w przypadku ofert przez Internet bez ograniczeń wiekowych, nie ma również wymogu załatwiania wielu formalności. Zwykle konieczny jest tylko dowód osobisty Klienta.

Wnioskowanie oraz cała procedura pożyczkowa dostępne są w całości online. Dzięki tej opcji unikniemy również konieczności załatwiania wielu zbędnych formalności. Dodatkowym atutem jest uproszczony proces pożyczkowy, którego przejście zajmie nam naprawdę niewiele czasu.

Pożyczki dla emerytów - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak, emeryci bez problemu otrzymają kredyt w banku. Świadczenie emerytalne jest bardzo szanowane przez banki, ponieważ jest stałym dochodem (często emeryt ze swoim świadczeniem ma większe szanse na uzyskanie kredytu niż osoba pracująca w oparciu o umowę o dzieło czy zlecenie).

Emeryci bez problemu uzyskają pożyczkę w firmie pozabankowej – będzie to jeszcze prostsze niż w przypadku kredytu bankowego, ponieważ banki mają o wiele bardziej restrykcyjne zasady przyznawania dodatkowego finansowania. Pożyczka w firmie pożyczkowej będzie szybsza i łatwiejsza w uzyskaniu. Warto jednak pamiętać o tym, że najczęściej całkowity koszt pożyczki dla emerytów będzie wyższy niż w przypadku kredytu.

Tak, ale nie wszystkie oferty dla emerytów charakteryzują się takim wyznacznikiem. W naszym rankingu znalazły się dwie oferty, które nie stawiają Klientom żadnej granicy wiekowej, co oznacza, że pożyczki dla emerytów i kredyty w nich może otrzymać zarówno osoba, która ledwo przeszła na emeryturę, jak i osoba, która pobiera świadczenie już kilkanaście/kilkadziesiąt lat. Firmami, które udzielają pożyczek osobom w każdym wieku, są Wonga i Provident.

Pożyczkodawcy i kredytodawcy bardzo dobrze postrzegają emeryturę – w końcu jest to stałe źródło dochodu w równej wysokości (bardziej pod tym względem wiarygodne od np.: niestabilnych umów o dzieło). Problemem jest jedynie kwota świadczenia – jeżeli jest niższa niż analogiczna kwota dochodu, emerytowi zostanie przyznana pożyczka w odpowiednio niższej kwocie. Świadczenie emerytalne jest jednak postrzegane przez instytucje finansowe bardzo dobrze i

Tak, emerytura w kwocie minimalnej wcale nie wyklucza emeryta z rynku finansowego. Na swoje świadczenie również może on uzyskać kredyt lub pożyczkę, ale tylko w niskiej kwocie – kwota pożyczki dla emerytów i kredytu jest bowiem dostosowywana do zdolności kredytowej danej osoby, a na nią bezpośredni wpływ w przypadku emeryta ma właśnie kwota emerytury. Warto mieć na uwadze, że całkowity koszt pożyczki na raty jest jednak wyższy niż kwota zaciągniętego zobowiązania.

Tak, emeryci nieposiadający konta w banku mogą otrzymać pożyczkę, ale nie każdą. Mogą wybierać jedynie spośród pożyczek na czek GIRO, czyli takich pożyczek, z których pieniądze odbiera się w najbliższej placówce Poczty Polskiej. We wszystkich standardowych pożyczkach online dla emerytów wypłata przychodzi bezpośrednio na konto, więc osoby nieposiadające konta w banku nie mogą z nich skorzystać.

Nie, nie można wziąć pożyczki na cudze konto, ponieważ wypłata jest realizowana zawsze automatycznie na to samo konto, z którego wykonany został przelew weryfikacyjny. Dane z przelewu muszą natomiast zgadzać się z danymi osoby wnioskującej o kredyt/pożyczkę. Osoby, które nie mają konta bankowego lub z różnych przyczyn nie chcą, by wypłata tej kwoty wpłynęła na ich konto, nie będą mogły skorzystać z ofert online. Dla tych, którzy nie mają rachunku bankowego, rozwiązaniem może być założenie w pełni darmowego podstawowego rachunku płatniczego. Jest to produkt dostępny w każdym banku.

Odpowiedzi na to pytanie poszukują szczególnie emeryci, którzy nie mają własnego konta bankowego i nie chcą go zakładać. Orientując się w ofertach szybkich pożyczek przez Internet albo kredytów dostępnych w całości online, szybko zauważają, że w większości przypadków jedyną oferowaną metodą potwierdzenia tożsamości jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Przelew ten dlatego nazywa się weryfikacyjnym, że pozwala właśnie zweryfikować naszą tożsamość. Do weryfikacji nie doszłoby, gdybyśmy wykonali ten przelew z cudzego konta. Odpowiadając więc na pytanie, należy jednoznacznie stwierdzić, że przelew weryfikacyjny nie może być wykonany z cudzego konta. W tym celu (jak i w każdym innym) możemy posłużyć się tylko swoim kontem.

Plusy i minusy kredytów i pożyczek dla emerytów

Plusy kredytów i pożyczek dla emerytów


 • dodatkowe pieniądze na dowolny cel
 • szybka wypłata środków
 • niewiele formalności
 • większość ofert dostępna całkowicie bez wychodzenia z domu
 • wygodne warunki spłaty
 • możliwość dostosowania okresu spłaty do własnych możliwości

Minusy kredytów i pożyczek dla emerytów


 • dodatkowe zobowiązanie finansowe
 • konieczność regularnego spłacania rat z emerytury
 • ryzyko wpadnięcia w pętlę zadłużenia

Podsumowanie

1. Emeryci mogą korzystać zarówno z ofert kredytów, jak i firm pożyczkowych.
2. Kredyty są o wiele bardziej opłacalne od pożyczek, ponieważ udzielają ich banki, a nie prywatne firmy.
3. Oferty w bankach wiążą się z dużo większą ilością formalności niż oferty firm pożyczkowych.
4. W bankach kredyty mogą uzyskać tylko osoby niezadłużone.
5. W firmach pożyczkowych pieniądze dostaną także osoby z problemami finansowymi.
6. Wnioski pożyczkowe i kredytowe są rozpatrywane bardzo szybko.
7. Wypłata pieniędzy przy pożyczkach i kredytach dla seniorów może nastąpić nawet tego samego dnia.
8. Granicy wiekowej przy udzielaniu pożyczek nie wyznaczają dwie firmy z naszego rankingu: Wonga i Provident.
9. Do skorzystania z każdej oferty pożyczkowej i kredytowej emerytom potrzebny będzie ważny dowód osobisty.
10. Podstawą do uzyskania kredytu lub pożyczki jest okazanie odcinka lub wyciągu potwierdzającego uzyskiwanie świadczenia emerytalno-rentowego.

Przykłady reprezentatywne


1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 26.02.2021 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 78 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,22%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 955,05 zł oraz ostatnia, 107. rata: 954,76 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 102 190,06 zł, w tym odsetki: 23 190,06 zł.


2) Wonga

Reprezentatywny przykład dla pożyczki ratalnej: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 75,08%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5115,53 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 2115,53 zł (w tym: prowizja 1749,90 zł, odsetki 365,63 zł), 23 miesięczne raty równe 213,09 zł i ostatnia rata 214,46 zł. Dane aktualne na dzień 07.08.2020 r.


3) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. 


4) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 78,07% dla całkowitej kwoty pożyczki 4000 PLN, czas obowiązywania umowy 30 miesięcy, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata, oprocentowanie zmienne  7,2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 718,63 zł, w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł (stan na dzień 08.07.2020 r.).


5) Hapi Pożyczki

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,81%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.600,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.063,68 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 463,68 zł (w tym: prowizja 463,68 zł, odsetki 0,00 zł, opłata hapiserwis 0,00 zł), 24 miesięczne raty: 23 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 210,99 zł., ostatnia 24 miesięczna rata w wysokości 210,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25.02.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 105,93 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 2.898,35 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 898,35 zł (w tym: prowizja 816,00 zł, odsetki 82,35 zł, opłata hapiserwis 0,00 zł), 12 miesięcznych rat: 11 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 241,53 zł, ostatnia 12 miesięczna rata w wysokości 241,52 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25.02.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.


6) Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,40%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 14 988,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 21 110,10 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 6 122,10 zł (w tym: prowizja 2 697,84  zł, odsetki 3 424,26 zł), 59 miesięcznych równych rat po 351,87zł, ostatnia rata wyrównująca 349,77 zł. Kalkulacja na dzień 19.01.2021 r.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 32,31%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 858,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 371,58 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 4 513,58 zł (w tym: prowizja 3 103,34 zł, odsetki 1 410,36 zł), 36 miesięczne równe raty po 361,45 zł, ostatnia rata wyrównująca 361,45 zł. Kalkulacja na dzień 19.01.2021 r.


7) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) “Pożyczki internetowej” wynosi 10,01%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 17 333 zł, całkowita kwota do zapłaty: 21 162,23 zł, oprocentowanie zmienne: 5,8%, całkowity koszt pożyczki: 3829,23 zł (w tym prowizja: 1386,64 zł (8%), odsetki: 2442,59 zł), 51 miesięcznych rat (w tym 50 równych rat w wysokości 414,95 zł, ostatnia rata: 414,73 zł). Kalkulacja została dokonana na 4.01.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


8)PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,05%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 21 731,92 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 6 631,92 zł (w tym: prowizja 2 354,63 zł, odsetki 4 277,29 zł), 74 miesięcznych rat równych po 289,76 zł, ostatnia rata: 289,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.10.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.


9) SolCredit

Maksymalne RRSO wynosi 517,31%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 91 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.05.2020 r.


10) Finzmo

Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 501,22%. RRSO dla reprezentatywnego przykładu wynosi 78,07%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 4 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł, oprocentowanie zmienne 7,2% rocznie, całkowity koszt kredytu 3 718,63 zł (w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł), 30 miesięczne raty, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.07.2020 r.


11) Provident

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 125,0% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4 100 zł, całkowita kwota do zapłaty 6 362,64 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2262,64 zł (w tym: prowizja 863,65 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1 099,20 zł, odsetki 259,79 zł), 60 tygodniowych rat równych w wysokości 106,05 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 03.03.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 119,1% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 800 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 174,91 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 1 374,91 zł (w tym: prowizja 523,24 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 665,96 zł, odsetki  145,71 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 347,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 03.03.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 113,72%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2100 zł, całkowita kwota do zapłaty 3085,92 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 985,92 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 608,79 zł, opłata za plan komfort 260,82 zł, odsetki 116,31 zł), 12 miesięcznych równych rat w wysokości 257,16 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 24.02.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Samoobsługowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Jano
Jano
2016-12-15 21:06:14

Ja szczególnie moge polecić pożyczkę od aasa. Przystepne warunki, w miare niskie oprocentowanie, a przede wszystkim uczciwe i solidne podejscie do klienta. Warto!

Podobne artykuły

ING Bank Śląski zarobił w IV kwartale 452 ml zł
Bez kategorii
author
13 lutego 2019

ING Bank Śląski zarobił w IV kwartale 452 ml zł

Alior Bank ostrzega przed fałszywymi e-mailami
Bez kategorii
author
29 listopada 2018

Alior Bank ostrzega przed fałszywymi e-mailami

PKO BP w Grodzisku Wielkopolskim
Oddziały
author
14 sierpnia 2019

PKO BP w Grodzisku Wielkopolskim

Ranking kredytów gotówkowych – maj 2020
Bez kategorii
author
01 maja 2020

Ranking kredytów gotówkowych – maj 2020

Alior Bank w Gostyniu
Oddziały
author
10 lipca 2019

Alior Bank w Gostyniu

Nowy prezes BZ WBK
Wpisy
author
17 maja 2016

Nowy prezes BZ WBK