Pożyczki na 500 plus

Obecnie każdy rodzic w Polsce ma prawo do regularnego otrzymywania świadczenia 500+ na każde swoje dziecko. Dzięki temu zdolność kredytowa rodziców znacząco się zwiększa. Sprawdzamy, które firmy uwzględniają to świadczenie jako dochód i udzielają pożyczki na 500 Plus.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 18.04.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Ranking pożyczek na 500 plus - kwiecień 2024

Opiekun rankingu

Kornel Siwiec

Kornel Siwiec Założyciel porównywarki finansowej zadłużenia.com. Ekspert finansowy, prawnik, absolwent ekonomicznych studiów podyplomowych. Znawca rynku pożyczkowego od 12 lat.

Więcej treści od autora

Zestawienie najlepszych pożyczek dla osób korzystających z programu 500+ (aktualnie 800+) zostało starannie przygotowane przez zespół ekspertów z serwisu zadluzenia.com. Z dużym zaangażowaniem przeszukujemy rynek finansowy, aby wyłonić oferty, które w najlepszy sposób spełniają oczekiwania rodzin otrzymujących wsparcie z tego programu. W naszym rankingu prezentujemy wyłącznie te propozycje, które są otwarte dla odbiorców tego świadczenia, biorąc pod uwagę zarówno możliwości pożyczkowe oferowane przez sektor pozabankowy, jak i tradycyjne banki. Każda z rekomendowanych opcji została dokładnie zweryfikowana pod kątem bezpieczeństwa. Dzięki naszej klasyfikacji można szybko porównać różnorodne rozwiązania finansowe, nie tylko w kontekście bezpośrednich pożyczek gotówkowych, ale także opcji konsolidacyjnych, które mogą przyczynić się do stabilizacji finansów domowych.

Spis treści:

  1. Ranking pożyczek na 500 plus - kwiecień 2024
  2. Kluczowe informacje z artykułu
  3. Gdzie można otrzymać pożyczki na 500 plus?
  4. Jakie dokumenty są potrzebne do otrzymania pożyczki na 500 plus?
  5. Jakie są rodzaje pożyczek na 500 plus?
  6. Czy można dostać kredyt na 500 plus w banku?
  7. Czy korzystanie z pożyczki na 500 plus jest bezpieczne?
  8. Dla kogo są pożyczki na 500 plus?
  9. Jakie źródła dochodu nie są akceptowane do pożyczki na 500+?
Zwiń spis treści

Kluczowe informacje z artykułu

  1. Finansowanie oparte na programie 500 plus jest dostępne zarówno w ofercie banków, jak i instytucji pożyczkowych, czyli tych działających poza sektorem bankowym. Świadczenie to jest rozpatrywane przez obie grupy jako element dochodowy, który może wpłynąć na ofertę finansową.
  2. Banki podchodzą do 500 plus jako do dodatkowego atutu w ocenie zdolności kredytowej klientów. Oznacza to, że posiadanie tego typu świadczenia może pomóc w uzyskaniu większej pożyczki dzięki lepszej ocenie finansowej.
  3. Instytucje pozabankowe często widzą w 500 plus główne lub nawet wyłączne źródło dochodów wnioskodawcy. Dzięki uproszczonym procedurom i mniej rygorystycznej ocenie, dostęp do pożyczek jest łatwiejszy, co jest idealne dla osób, które nie mogą liczyć na inne formy dochodu. Proces ubiegania się o pożyczkę w tych instytucjach charakteryzuje się szybkością i minimalną ilością wymaganych formalności.

 

Gdzie można otrzymać pożyczki na 500 plus?

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy firmy pożyczkowe patrzą przychylnym okiem na dochody z zasiłków socjalnych, gdy staracie się o dodatkową gotówkę? Wiele osób, które myślą o pożyczce pozabankowej, zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź nie jest prosta i różni się w zależności od oferty. Jeśli chodzi o te mniej oficjalne pożyczki, to sporo firm akceptuje dochody z programu 500+ (teraz programu 800+).

Trzeba pamiętać, że firmy pożyczkowe nie zawsze chętnie opowiadają o tym, jak dokładnie sprawdzają Wasze finanse. Szukając informacji na ich stronach, ciężko znaleźć jasne wytyczne dotyczące tego, czy akceptują zasiłki rodzinne, w tym słynne 500+ (800+). Co więcej, mało mówią o tym, czy zasiłek może być Waszym jedynym źródłem dochodu, czy jedynie dodatkiem do głównego wynagrodzenia. Pożyczka na 500 plus może być na wyciagnięcie ręki, lecz czasami samo pobieranie świadczenia wychowawczego może nie wystarczyć.

Jakie dokumenty są potrzebne do otrzymania pożyczki na 500 plus?

Aby otrzymać pożyczkę na 500 plus, proces jest zaskakująco prosty i nie wymaga stosu dokumentacji. Kluczowym dokumentem, który trzeba mieć pod ręką, jest dowód osobisty – to on otwiera drzwi do większości ofert pożyczkowych. Pożyczkodawcy będą chcieli znać podstawowe informacje takie jak:

  • numer i seria dowodu,
  • mię i nazwisko,
  • numer PESEL,
  • datę ważności dokumentu.

Jeśli chodzi o świadczenie 500 plus (teraz 800 plus), ważne jest, aby móc wykazać, że się je otrzymuje, co zazwyczaj odbywa się poprzez przedstawienie wyciągu bankowego. Ten ostatni służy również jako dowód na inne źródła dochodów, co może być istotne dla pożyczkodawcy. Zwykle wystarczy wyciąg z ostatnich kilku miesięcy. Cała decyzja o przyznaniu pożyczki zostanie szybko przekazana, a wszelkie umowy i dalsze instrukcje dotrą do Ciebie mailowo. Ważne jest, aby mieć konto bankowe, na które regularnie wpływa świadczenie 500 plus, co dodatkowo uwiarygodnia Twoje wnioskowanie. Samo złożenie wniosku pożyczkowego to kwestia kilkunastu minut.

Jak wziąć pożyczkę na 500 plus – krok po kroku

  1. Znajdź bank lub instytucję finansową oferującą pożyczki z uwzględnieniem świadczenia 500 plus jako części dochodu. Wiele instytucji finansowych może mieć specjalne oferty pożyczkowe dla rodzin korzystających z programu 500 plus.
  2. Przygotuj wymagane dokumenty. Zazwyczaj będą to dowód osobisty, zaświadczenie o otrzymywaniu świadczenia 500 plus, a także inne dokumenty potwierdzające Twoją zdolność kredytową, takie jak wyciągi bankowe czy zaświadczenia o zarobkach (wszystko jednak zależy od wybranej firmy pożyczkowej).
  3. Złóż wniosek o pożyczkę. Można to zrobić w placówce lub online, w zależności od oferty instytucji finansowej. Wniosek powinien zawierać informacje o kwocie pożyczki oraz preferowanym okresie spłaty.
  4. Poczekaj na decyzję kredytową/pożyczkową. Bank lub instytucja finansowa przeanalizuje Twoje dokumenty oraz zdolność kredytową, aby podjąć decyzję o przyznaniu pożyczki.
  5. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, podpisz umowę pożyczkową i odbierz środki. Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać warunki umowy, zwracając szczególną uwagę na oprocentowanie, harmonogram spłat oraz ewentualne dodatkowe opłaty. Przy terminowej spłacie unikniemy dodatkowych kosztów.

Jakie są rodzaje pożyczek na 500 plus?

Gdy rozglądacie się za dodatkową gotówką w firmie pożyczkowej, która wspiera wpływy z programu 500 plus, dwa typy ofert mogą Was zainteresować:

1) Pożyczki z 500+ bez wertowania historii kredytowej

To jak znalezienie skarbu dla tych, którzy mają 500+ i potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki bez wchodzenia w multum formalności. Podczas aplikowania o taką pożyczkę, nie trzeba się martwić o to, co mogą pokazać bazy danych na Wasz temat, ponieważ niektóre firmy pożyczkowe nie podchodzą do tych informacji rygorystycznie. To świetna opcja, jeśli Wasza historia kredytowa nie jest idealna.

2) Pożyczki na 500+ z dostawą do domu

Ciekawostką są też oferty, które pozwalają na odbiór pożyczki w domu. Możecie otrzymać gotówkę bezpośrednio pracownika finalnie wybranej firmy pożyczkowej, co jest super wygodne. Choć opcji dostawy do domu jest na rynku jak na lekarstwo, nie znaczy to, że nie da się takiej pożyczki znaleźć. Większość firm jednak preferuje działanie online i wysyła pieniądze przelewem, prosto na konto bankowe.

Czy można dostać kredyt na 500 plus w banku?

Uzyskanie kredytu w banku, bazując wyłącznie na świadczeniu z programu 500 plus (teraz 800 plus), może wydawać się wyzwaniem. Banki zazwyczaj szukają Klientów z mocną historią kredytową i stabilnymi dochodami, a same świadczenia 500 plus mogą nie wystarczyć do wykazania zdolności kredytowej na pożądanym poziomie, dlatego banki najczęściej wymagają przede wszystkim stałego zatrudnienia z tytułu umowy o pracę (lub podobnego) – świadczenie wychowawcze jest traktowane jako dodatkowe źródło dochodu. Świadczenie rodzinne 500 plus nie jest brane pod uwagę, gdy Klient chce wziąć kredyt hipoteczny.

Ale jeśli do zestawienia dojdą inne, regularne przychody, sytuacja wygląda już optymistyczniej. Dodanie takich źródeł dochodu do 500 plus może otworzyć drzwi do rozważenia przez bank wniosku o kredyt gotówkowy. Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę, warto zajrzeć do rankingów kredytów gotówkowych oraz skorzystać z kalkulatorów zdolności kredytowej, które pomogą ocenić szanse na akceptację wniosku.

W przypadku firm pozabankowych uzyskanie finansowania może być łatwiejsze, ponieważ pożyczki udzielane przez firmy nie zawsze są obarczone rygorystycznymi wytycznymi (np. nie wszystkie instytucje pozabankowe na 100% patrzą na zdolność kredytową Klienta).

Czy korzystanie z pożyczki na 500 plus jest bezpieczne?

Decydowanie o zaciągnięciu pożyczki na 500 plus (teraz 800 plus) to kwestia, która nie ma prostej odpowiedzi. Wiele zależy od okoliczności. Zaciąganie takiej pożyczki, kiedy 500 plus jest jedynym źródłem dochodu, może nie być najlepszym pomysłem. Te pieniądze są przeznaczone głównie na wsparcie dziecka, a nie na pokrywanie dodatkowych wydatków czy spłacanie własnych długów.

Jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy 500 plus jedynie uzupełnia inne, stabilne i wystarczająco wysokie źródła dochodów. W takim przypadku, pożyczka oparta na dodatkowym wsparciu może mieć sens, o ile jej spłata nie zagraża podstawowym wydatkom i pozostawia pewien finansowy bufor na nieoczekiwane sytuacje. Ważne jest, aby zawsze mieć na uwadze posiadanie rezerwy finansowej, ponieważ życie bywa nieprzewidywalne.

Dla kogo są pożyczki na 500 plus?

Pożyczki na 500 plus są opcją przede wszystkim dla tych, którzy oprócz tego dodatku posiadają stałe źródło dochodu, jak np. pensję z pracy. Dodanie świadczenia 500+ (a teraz nawet 800 zł lub więcej, jeśli wychowuje się więcej dzieci) do miesięcznych wpływów może realnie zwiększyć zdolność do zaciągnięcia kredytu.

Dzięki temu, mając solidne podstawy finansowe plus dodatkowe wsparcie z programu, można aspirować do uzyskania większej pożyczki. To, co miesięcznie wpływa na konto w ramach programu, okazuje się więc nie tylko wsparciem dla rodziny, ale i kluczem do lepszego dostępu do finansowania.

Jakie źródła dochodu nie są akceptowane do pożyczki na 500+?

Podczas rozglądania się za pożyczką na 500 plus (teraz 800 plus) warto wiedzieć, że nie wszystkie źródła dochodów otwierają drzwi do jej uzyskania. Chociaż firmy pożyczkowe często przyjmują szeroki zakres dochodów, pewne rodzaje wpływów mogą nie kwalifikować się. Nie mówimy tu o klasycznych pensjach czy umowach o pracę, ale o takich źródłach jak:

  • wyłącznie alimenty,
  • renty socjalne z lokalnych ośrodków pomocy społecznej,
  • wynagrodzenia za staże organizowane przez Urzędy Pracy,
  • pewne rodzaje zasiłków społecznych,
  • wsparcie z lokalnych ośrodków pomocy społecznej (OPS),
  • dochody niepotwierdzone oficjalnymi dokumentami.

Takie ograniczenia wynikają z polityki ryzyka pożyczkodawców i charakteru dochodów, które mogą być mniej stabilne lub trudne do udokumentowania.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Czas wypłaty zależy od liczby formalności, które trzeba załatwić. Pożyczki pozabankowe to oferty, przy których przeważnie nie ma konieczności załatwiania wielu formalności. W większości ofert kwotę pożyczki możemy mieć na koncie już w 15 minut. Inaczej jest jednak w przypadku pożyczek i kredytów udzielanych przez banki, które zwykle wiążą się z koniecznością dostarczania wielu dokumentów.

Firmy pożyczkowe i banki mogą weryfikować Klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli szukasz pożyczki bez sprawdzania baz, zobacz pożyczki bez baz.

Uzyskanie pożyczki na samo 500+ jest trudne, ale jeżeli 500 + służy zwiększeniu naszej zdolności kredytowej, to uzyskanie pożyczki będzie możliwe.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Paulina
Paulina
2023-11-20 11:24:05

Pożyczkę na świadczenie 500 można też wziąć w firmie EDEN FINANCE, bardzo polecam - szybka pożyczka na uczciwych warunkach, a pieniądze dostarczone do domu ekspresowo.

filip
filip
2023-10-13 23:08:48

wzzystko ok

Podobne artykuły

PKO BP w Reszlu

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Reszlu – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
14 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

NOTUS Finanse – oddział w Tarnowskich Górach

NOTUS Finanse to jedna z trzech największych firm pośrednictwa finansowego w Polsce (obok Open Finance i Expandera). Firma powstała w 2004 roku. Obecnie posiada kilkadziesiąt oddziałów własnych i placówek partnerskich w największych miastach w Polsce, w tym w Tarnowskich Górach.

author
Patryk Byczek
14 sierpnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczki prywatne – jak nie dać się oszukać?

Klienci, który nie mogą pożyczyć w banku lub firmie pożyczkowej, chętnie rozglądają się za innymi metodami na pozyskanie pieniędzy, niż pożyczki oferowane przez instytucje pozabankowe. Jedną z nich są pożyczki prywatne, udzielane przez osoby, które nie mają działalności gospodarczej. Sprawdzamy bezpieczne propozycje.

author
Dominika Byczek
01 września 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Santander Bank Polska w Malborku

Santander Bank Polska to drugi bank w Polsce pod względem wielkości aktywów. Jedna z placówek banku mieści się w Malborku. Sprawdź dane kontaktowe do placówki oraz jej ofertę.

author
Dominika Byczek
25 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Kredyt bez odsetek w Raiffeisen Polbank

Raiffeisen reklamuje „przepis na dobry kredyt”. Czy aby na pewno jest to dobry przepis dla naszego portfela ?

author
Patryk Byczek
07 listopada 2015
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Blisko 2,2 mld zł w PKO TFI w okresie styczeń-luty 2021

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że tylko w styczniu i lutym bieżącego roku Klienci PKO TFI ulokowali w spółce prawie 2 200 000 000 złotych. W dalszym ciągu największą popularnością cieszą się fundusze dłużne, lecz zauważalny jest również wzrost popularności funduszów z udziałem akcji. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
03 marca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj