Feniko – opinie

author
Aleksandra Gościnna
18 listopada 2021

Feniko.pl to popularna pożyczka dostępna w całości przez Internet. Maksymalna kwota pożyczki to 3000 zł, które możemy rozłożyć maksymalnie na 6 miesięcy. Ciekawostką jest pierwsza darmowa pożyczka na 61 dni, bez dodatkowych kosztów. Sprawdź ofertę i opinie Klientów.

Feniko.pl to firma pożyczkowa, która oferuje szybkie i bezpieczne pożyczanie bez wychodzenia z domu – przez Internet. Zasady pożyczania są bardzo proste, bez konieczności dopełniania wielu formalności. W Feniko pieniądze otrzymać można już od 15 minut po zawarciu umowy.

Feniko - oferta

1
Feniko

Feniko

6064 osób wybrało tę ofertę

KWOTA

300 - 3000

OKRES SPŁATY

7 dni - 6 miesięcy

RRSO

0%

DARMOWA POŻYCZKA

TAK

6064 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

Plusy oferty

 • Darmowa pierwsza pożyczka
 • Minimum formalności
 • Wystarczą podstawowe dane z dowodu osobistego
 • Gotówka na dowolny cel
 • Prosty proces pożyczkowy

Minusy oferty

 • Konieczność posiadania udokumentowanego dochodu

Warto wiedzieć

 • Minimalny wiek: 20 lat
 • Weryfikacja BIK: nie
 • Pieniądze na koncie już w ciągu 15 minut od zawarcia umowy
 • Możliwość uzyskania kolejnej pożyczki od razu po spłacie poprzedniej
 • 100% online
 • Pieniądze na dowolny cel

Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki, udzielanej za pośrednictwem Feniko.pl oraz telefonicznego kanału sprzedaży: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 2.000 zł; całkowita kwota do zapłaty 2.000 zł; całkowity koszt pożyczki 0 zł; okres obowiązywania umowy: od dnia 03.03.2021 roku do dnia 02.04.2021 roku. Kalkulacja została dokonana na dzień 03.03.2021 r.

Reprezentatywny przykład dla kolejnej Pożyczki udzielonej za pośrednictwem Feniko.pl:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 248,29 % Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 1 000,00 złotych, oprocentowanie zmienne: 7,2 %, całkowity koszt pożyczki: 421,48 złotych (w tym prowizja: 400,26 zł, odsetki: 21,22 zł), całkowita kwota do zapłaty: 1 421,48 złotych, płatna w 6 miesięcznych ratach (pierwsze pięć rat w kwocie 236,89 zł, ostatnia rata w kwocie 237,03 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

Spis treści:

 1. Feniko - oferta
 2. Jak otrzymać pożyczkę Feniko?
 3. Kto może pożyczyć w Feniko? Wymagania
 4. Ile kosztuje pożyczka w Feniko?
 5. Darmowa pożyczka w Feniko.pl
 6. Feniko - opinie
 7. Kontakt do Feniko
Zwiń spis treści

Jak otrzymać pożyczkę Feniko?

Feniko oferuje pożyczki pozabankowe online. Jest to zatem łatwy i ogólnodostępny sposób na uzyskanie finansowania. Nie musimy udawać się do placówki stacjonarnej, aby złożyć wniosek o pożyczkę. Wystarczy odwiedzić stronę internetową firmy, a następnie wypełnić wniosek online. Do jego wypełnienia potrzebne będą wyłącznie podstawowe dane z dowodu osobistego oraz dane o źródle uzyskiwanych dochodów.

Osoby, które pożyczają w Feniko po raz pierwszy, uzyskają dostęp do indywidualnego panelu Klienta, w którym dostępne będą wszelkie informacje dotyczące rozwoju procesu pożyczkowego. Firma kontaktuje się z Klientami także za pomocą wiadomości SMS lub e-mail.
Proces pożyczkowy w Feniko można przedstawić w kilku krokach:

 1. Odwiedzamy stronę internetową Feniko.pl
 2. Przechodzimy do składania wniosku online.
 3. Wypełniamy wniosek danymi z dowodu osobistego.
 4. Określamy wysokość kwoty i czas spłaty pożyczki.
 5. Czekamy na weryfikację i ocenę naszej zdolności kredytowej.
 6. Otrzymujemy decyzję pożyczkową.
 7. Zawieramy umowę.

Kto może pożyczyć w Feniko? Wymagania

Feniko oferuje pożyczki pozabankowe, zatem nie trzeba spełniać tylu wymagań, jakie stawiają przed potencjalnymi Klientami banki. Finansowanie skierowane jest głównie do osób, które potrzebują szybko dodatkowej gotówki. Pieniądze przeznaczyć można bowiem na każdy cel. Nie oznacza to jednak, że pożyczkę może otrzymać dosłownie każdy.

Finansowanie w Feniko mogą uzyskać osoby pełnoletnie, które uzyskują udokumentowane dochody. Oznacza to, że może pojawić się konieczność potwierdzenia naszych przychodów poprzez dokumenty. Warto pamiętać, że dochody nie muszą oznaczać pensji uzyskiwanej z pracy.

Firma honoruje takie źródła dochodów jak:
– umowa o pracę,
– umowa zlecenie,
– umowa o dzieło,
– emerytura,
– renta,
– świadczenia przedemerytarlne.

Pożyczkę w Feniko mogą więc otrzymać osoby, które:

– są pełnoletnie,
– mają polskie obywatelstwo,
– uzyskują udokumentowane dochody,
– posiadają aktualny dowód osobisty,
– mają konto w banku, telefon komórkowy i adres e-mail,
– nie są zadłużone.

Ile kosztuje pożyczka w Feniko?

W Feniko można pożyczyć od 300 zł do 3000 zł, z maksymalnym okresem spłaty nawet do 6 miesięcy. Wysokość całkowitych kosztów pożyczki zależeć będzie więc od wysokości pożyczanej kwoty oraz czasu spłaty. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest wskaźnikiem, który określa wysokość wszystkich kosztów poniesionych przez Klienta w związku z pobraniem pożyczki. Przy wyliczaniu RRSO uwzględniane jest oprocentowanie pożyczki, czas spłaty, prowizja, wszelkie dodatkowe opłaty i wartość pieniądza w czasie.

RRSO pomaga więc w określeniu, ile procentowo może kosztować nas pożyczka. W Feniko wskaźnik RRSO obliczany jest dla nas na bieżąco podczas symulacji kosztów i uwzględniany jest w Formularzu informacyjnym. Aby dowiedzieć się, ile wyniesie całkowity koszt pożyczki, należy zapoznać się dokładnie z kosztami uzyskania pożyczki, a więc z wysokością odsetek, prowizji, opłat przygotowawczych oraz możliwych opłat dodatkowych. Na stronie internetowej Feniko znajdziesz kalkulator pożyczkowy, który pozwoli oszacować całkowitą wysokość kosztów pożyczki. Wystarczy wskazać wysokość interesującej nas pożyczki oraz czas spłaty. Kalkulator wskaże nam wówczas sumę, którą będziemy musieli spłacić przy podanych parametrach.

Poniżej przedstawiamy przykładowe koszty pożyczek:

500 zł na 30 dni: do spłaty 602,95 zł,
500 zł na 2 miesiące: do spłaty 654,88 zł,
500 zł na 6 miesięcy: do spłaty 710,68 zł,
2000 zł na 30 dni: do spłaty 2411,80 zł,
2000 zł na 2 miesiące: do spłaty 2619,58 zł,
2000 zł na 6 miesięcy: do spłaty: 2843,06 zł.

Darmowa pożyczka w Feniko.pl

Osoby, które zainteresowane są pożyczaniem w Feniko po raz pierwszy, mają możliwość ze skorzystania ofert pierwszej darmowej pożyczki. Co to oznacza? Nowi Klienci mogą pożyczyć od 300 zł do 3000 zł ze spłatą do 30 dni kompletnie bezpłatnie. Po miesiącu oddają dokładnie taką samą kwotę, jaką otrzymali.

W przypadku darmowych pożyczek prowizja, odsetki oraz RRSO wynoszą 0%. Jest to zatem bardzo korzystna oferta. Warto jednak pamiętać o tym, że na spłatę mamy tylko 30 dni, musimy być więc pewni, że nasz budżet jest wystarczający, bo zwrócić w całości kwotę po upływie miesiąca.

Dokumenty do otrzymania pożyczki w Feniko

Aby uzyskać pożyczkę w Feniko, nie trzeba martwić się koniecznością załatwiania wielu formalności. Pożyczki w firmach pozbankowych zwykle charakteryzują się bowiem formalnościami obniżonymi do zupełnego minimum. Jedyny wymagany każdorazowo dokument to dowód osobisty Klienta. Dane z tego dokumentu są niezbędne do prawidłowego wypełnienia wniosku o pożyczkę.

Firma pożyczkowa zastrzega również, że do uzyskania finansowania konieczne jest posiadanie udokumentowanego dochodu. Nie ma jednak konieczności dostarczania specjalnych zaświadczeń. Podczas wnioskowania wystarczy wyłącznie podać informacje o źródle naszego dochodu.

Feniko - opinie

Feniko oferuje szybkie i bezpieczne pożyczki w całości przez Internet. Z tego powodu ofertą zainteresowanych jest wielu Klientów. Pożyczki online charakteryzują się minimum wymaganych formalności. Żeby otrzymać pieniądze, potrzebny będzie dowód osobisty Klienta. Firma zdaje sobie sprawę z tego, że dla wielu Klientów istotny jest czas, dlatego pieniądze można mieć na koncie już w ciągu 15 minut od zawarcia umowy pożyczkowej.

W ofercie Feniko znajdują się pożyczki w kwocie od 300 zł do 3000 zł. Maksymalny czas spłaty wynosić może nawet 6 miesięcy. Wówczas oddawanie pożyczonej kwoty następuje w ratach. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie oddać jednorazowo całkowitej kwoty. Największym atutem jest jednak oferta pierwszej pożyczki zupełnie za darmo. Nowy Klient ma możliwość bezpłatnego pożyczenia aż 3000 zł na 30 dni. Po miesiącu oddaje więc wyłącznie tyle, ile pożyczył. RRSO, opłaty i prowizje w przypadku takiej oferty wynoszą równo 0%.

Co ważne, na każdym etapie możemy liczyć na wsparcie pracownika firmy. Jeśli szczegóły oferty są dla nas niejasne lub mamy po prostu kłopot z wypełnieniem wniosku, to możemy skorzystać ze wsparcia doradcy. Pracownicy dostępni są do dyspozycji Klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

Kontakt do Feniko

Osoby zainteresowane pobraniem pożyczki od Feniko, mają możliwość skontaktowania się z pracownikiem firmy, który przedstawi wszelkie dostępne możliwości oraz pomoże w wypełnieniu wniosku pożyczkowego. Doradcy Feniko dostępni są do telefonicznej kub e-mailowej dyspozycji Klienta od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Koszt połączenia zależny jest od ustalonych przez operatora stawek.

Adres e-mail: [email protected]
Infolinia: 604 95 00 95
Dział Monitoringu Należności: 32 661 43 03

Co ciekawe, aby skontaktować się z pracownikiem Feniko, można skorzystać także z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie internetowej firmy pod zakładką “kontakt”.

Jak obliczyć koszty pożyczki w Feniko?

Osoby zainteresowane parametrami pożyczek w Feniko, mogą skorzystać z kalkulatora pożyczkowego na stronie internetowej pożyczkodawcy. Narzędzie to umożliwia zapoznanie się z informacją o szczegółach związanych z finansowaniem:

– wysokości pożyczki,

– prowizji,

– odsetkach,

– kwocie do spłaty,

– RRSO,

– terminie spłaty,

– czasie trwania zadłużenia

Feniko – opóźnienia w spłacie

Osoby, które mają pożyczkę w Feniko i prawdopodobnie nie spłacą finansowania w terminie, powinny pamiętać o tym, że firma zastrzega możliwości do podjęcia kroków wobec Klienta. Zasady postępowania wobec Klienta, który nie spłaca terminowo rat, zostały określone w regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej firmy.

Z informacji zawartych w regulaminie wyczytać można, że firma zastrzega możliwość do naliczania odsetek. Dodatkowo Klient, który nie spłaca regularnie finasowania powinien liczyć się z tym, że zostanie odnotowana negatywna informacja o jego zadłużeniu w Biurze Informacji Kredytowej i innych rejestrach gromadzących tego typu informacje.

W przypadku przekroczenia terminu spłaty Pożyczki, Usługodawca zastrzega sobie możliwość naliczenia odsetek umownych stanowiących dwukrotność wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie uregulowanych w art. 481 § 2 Kodeksu cywilnego, tj. sumy stopy referencyjnej NBP i 5,5 punktów procentowych. oraz podjęcia czynności windykacyjnych na zasadach określonych w Umowie Pożyczki. W przypadku łącznego spełnienia przesłanek określonych w Ustawie z dnia 9 kwietnia 2010 roku o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, Usługodawca ma prawo przekazać informacje o zobowiązaniu Usługobiorcy do Biur Informacji, co może mieć wpływ na zdolność kredytową Usługobiorcy

– czytamy w regulaminie pożyczkodawcy.

Czy firma weryfikuje pracodawcę?

Firma Feniko nie wymaga od Klienta dostarczania zaświadczenia od pracodawcy, które potwierdzi uzyskiwane dochody. Podczas składania wniosku o pożyczkę musimy wskazać źródło naszego dochodu. Trudno powiedzieć, czy pożyczkodawca zdecyduje się na zweryfikowanie podanych przez nas informacji.

Dodatkowo firma może chcieć zweryfikować nasze dane osobowe. Sprawdzanie wiarygodności Klienta odbywa się w takim wypadku za pomocą szybkich przelewów weryfikacyjnych. Przelew zrealizować można z konta z dowolnego banku. Ważne jest jednak, by numer rachunku bankowego, z którego wykonujemy przelew, był taki sam, jak wskazany w naszym wniosku pożyczkowym.


źródło:
https://feniko.pl/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Łęczyca
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
19 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Łęczyca

Kto nadzoruje polski rynek finansowy?
Ekonomia
author
Aleksandra Gościnna
12 września 2018

Kto nadzoruje polski rynek finansowy?

Alior Bank w Nowym Dworze Mazowieckim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
08 lipca 2019

Alior Bank w Nowym Dworze Mazowieckim

Kredyt gotówkowy Swarzędz
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
23 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Swarzędz

Profi Credit w Częstochowie
Wpisy
author
Aleksandra Gościnna
02 czerwca 2019

Profi Credit w Częstochowie

Kolejne zmiany w zarządzie Idea Banku
Wpisy
author
Aleksandra Gościnna
01 sierpnia 2018

Kolejne zmiany w zarządzie Idea Banku