Pracownicy BNP Paribas pokonali długość równika

Pracownicy BNP Paribas pokonali długość równika

author
Alicja Uzarowicz
09 września 2019

Swój najnowszy komunikat bank BNP Paribas poświęcił podsumowaniu dwóch charytatywnych akcji, w których brali udział pracownicy spółki. Projekty Wolontariackie oraz Dobre Kilometry przyciągnęły wielu ludzi o dobrych sercach, którzy bezinteresownie chcieli pomóc tym bardziej potrzebującym. W ramach tej drugiej akcji udało się pokonać odległość przekraczającą długość ziemskiego równika.

BNP Paribas w swoim najnowszym komunikacie postanowił podsumować dwie charytatywne inicjatywy, w które zaangażowało się łącznie kilkaset pracowników Banku. Projekty Wolontariackie oraz Dobre Kilometry niewątpliwie osiągnęły założone cele i pomogły wielu potrzebującym tego osobom.

W ramach 7. edycji Konkursu na Projekty Wolontariackie w realizacji tychże przedsięwzięć wzięło udział 174 pracowników-wolontariuszy. Zaś odbywająca się po raz piąty akcja Dobre Kilometry zachęciła do udziału kolejnych 238 pracowników Banku BNP Paribas.

"

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności, przypadający 5 września, traktujemy jako dzień podsumowań inicjatyw BNP Paribas, a nie dzień pomagania. […] Organizując programy i nasze cykliczne akcje widzimy, że pracownicy banku są gotowi poświęcać swój czas w słusznym celu, wykazując się przy tym ogromną pomysłowością, wrażliwością i zaangażowaniem

– powiedziała Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz z Fundacji BNP Paribas, cytowana w komunikacie.

Pracownicy BNP Paribas na pomoc innym

Pierwsza z podsumowywanych w komunikacie banku inicjatyw odnosi się do wolontariatu pracowników BNP Paribas. Przedsięwzięcie realizowane jest corocznie nieprzerwanie od 2013 roku. Tylko w tym roku do komisji konkursowej trafiło 70 pomysłów na to, jak pomóc potrzebującym.

 

Następnie doszło do zrealizowania 34 z nich, do czego przyczyniła się działalność Fundacji BNP Paribas. Ideą istnienia tego programu jest przede wszystkim chęć niesienia pomocy w formie wolontariatu jak najbliżej lokalnych społeczności.

Inicjatywy pracowników na w ramach Projektów Wolontariackich

"

Pracownicy stanowią o potencjale firm, również w obszarze zaangażowania społecznego. To oni najlepiej znają lokalne społeczności i ich potrzeby, i chętnie angażują się na ich rzecz, korzystając z narzędzi, które oferujemy

– powiedziała Agnieszka Michalik z BNP Paribas, cytowana w komunikacie.

Tylko w tym roku udało się w opisanej wyżej formie przekazać aż 110 tys. zł na rzecz 3 300 beneficjentów pomocy. Osoby, które uzyskały pomoc w ramach wybranych przez komisję projektów zawdzięczają polepszenie swojej sytuacji właśnie dobrym sercom pracowników BNP Paribas.

Od początku istnienia programu udało się już zrealizować aż 158 projektów całkowicie przygotowanych przez pracowników banku. Autorskie inicjatywy ponadto zostały wsparte przez 752 pracowników-wolontariuszy, którzy od siedmiu lat realnie i konkretnie starają się wpływać na otaczające ich środowisko.

Dobre Kilometry z dystansem dłuższym niż równik

Niebagatelnym powodem do zadowolenia poza Projektami Wolontariackimi jest również akcja Dobre Kilometry. W jej ramach pracownicy banku BNP Paribas pokonują już od pięciu edycji kilometry uprawiając najróżniejsze sporty. Dzięki temu pomagają jednocześnie dbając o zdrowie i sylwetki.

Co więcej, to właśnie pracownicy biorący udział w inicjatywie wybierają następnie organizację, na rzecz której przekazane zostaną środki zebrane podczas akcji. Tylko w tym roku uczestnicy inicjatywy zebrali 12 000 zł, które zasiliło konto Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” wspierającego osoby starsze zmagające się z samotnością.

Taką kwotę udało się zebrać dzięki 238 pracownikom BNP Paribas i dystansowi jaki pokonali – 40 634 km, czyli więcej niż długość równika ziemskiego. Tegoroczne Dobre Kilometry organizatorzy akcji wzbogacili o małą rywalizację pomiędzy 11 obszarami działalności banku.

Komu pomagają pracownicy BNP Paribas

Dwie drużyny, którym udało się zebrać najwięcej kilometrów i jednocześnie najwięcej pieniędzy pokonały po więcej niż 11 tysięcy kilometrów każda. Nagrodę, jaką otrzymał zwycięski dział, stanowiła możliwość wybrania inicjatywy bądź organizacji, którą wesprze mini-grant w postaci 2 000 zł.

 

Cztery poprzednie akcje zasiliły rachunki bankowe takich fundacji jak Fundacja „Nasze Dzieci”, która działa przy Klinice Onkologii IPCZD, czy też Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”. Pieniądze trafiały ponadto do Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk oraz do Stowarzyszenia „SOS Wioski Dziecięce”.

Łącznie w ciągu czterech poprzednich edycji Dobrych Kilometrów pracownicy Banku BNP Paribas wybiegali i wyjeździli aż 40 000 zł. To jednak nie koniec podobnych inicjatyw. Fundacja BNP Paribas wspiera również edukację i organizuje stypendia dla dzieci i młodzieży. Na pewno w przyszłości realizowane będą kolejne akcje charytatywne.


Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/460644/pracownicy-bnp-paribas-chetni-do-pomocy-w-szczytnym-celu-pokonali-odle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak wykonać międzynarodowy przelew?
Poradnik
author
Patryk Byczek
31 stycznia 2023

Jak wykonać międzynarodowy przelew?

Jak kupić kartę podarunkową Google Play w PKO BP?
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
25 kwietnia 2019

Jak kupić kartę podarunkową Google Play w PKO BP?

Promocja: „Konto na zdrowie” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
10 października 2019

Promocja: „Konto na zdrowie” w BNP Paribas

Nest Bank odmienił swoje karty płatnicze
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
14 marca 2021

Nest Bank odmienił swoje karty płatnicze

Dane klientów Media Markt pojawiły się w Google
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
07 maja 2020

Dane klientów Media Markt pojawiły się w Google

Porównaj