Pracownicy Santander Bank Polska jako wolontariusze

Pracownicy Santander Bank Polska jako wolontariusze

author
Alicja Uzarowicz
07 grudnia 2019

Santander Bank Polska w swoim najnowszym komunikacie poinformował o rosnącym zasięgu tamtejszego pracowniczego wolontariatu. Pracownicy spółki jako wolontariusze coraz liczniej i częściej angażują się w pomaganie tym bardziej potrzebującym. Forum Odpowiedzialnego Biznesu umieściło w efekcie tenże bank na drugim miejscu wśród firm zaangażowanych w działania charytatywne.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Santander Bank Polska, pracownicy spółki coraz częściej występują jako wolontariusze. Liczba osób zaangażowanych w projekty charytatywne wzrosła z 1,3 tys. do ponad 2 tys. w ciągu zaledwie jednego roku. Udało się w tym czasie również zrealizować o jedną trzecią więcej akcji wolontariackich.

To zaangażowanie osób zatrudnionych w Banku zwróciło uwagę Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Santander Bank Polska znalazł się na drugim miejscu wśród przedsiębiorstw, których działania charytatywne angażujące pracowników w roli wolontariuszy przynoszą najlepsze skutki.

Instytucja ta w tym roku przygotowała trzecie już „Ogólnopolskie Badanie Wolontariatu Pracowniczego”. Pomaganie innym bezinteresownie nie powinno nigdy wychodzić z mody i stanowi niewątpliwie działanie dające poczucie spełnienia i satysfakcji. Jak zaangażowanie spółki oceniają jej przedstawiciele?

Wolontariusze – pracownicy Santander Bank Polska

"

Działania na rzecz innych ludzi są źródłem dodatkowej energii, czego najlepszym dowodem są nasi pracownicy. Zaangażowanie i motywacja, jaką wykazują za każdym razem, gdy wspólnie realizujemy projekt udziela się innym pracownikom i dzięki temu liczba wolontariuszy stale rośnie

– powiedziała Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander Bank Polska, cytowana w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspertka wyraziła zadowolenie z faktu, że efekt tego zaangażowania widać w analizach dokonywanych przez Forum Odpowiedzialnego Bizneu. Wolontariat pracowniczy tego banku jest jednym z lepiej rozpoznawanych. Jak to wszystko w ogóle działa?

Jak podkreśla Marzena Atkielska, to pracownicy samodzielnie decydują o tym, w które inicjatywy się włączają. Santander Bank Polska daje im ponadto szanse na zgłaszanie swoich pomysłów na nowe projekty z tego zakresu. Daje to nie tylko efekt w postaci pomocy, ale też poczucie realizacji i spełnienia wśród pracowników.

Wolontariat pracowniczy w Santander Bank Polska

Jakie korzyści z bycia wolontariuszem widzą sami zaangażowani pracownicy? Zapytano ich o to przy okazji „III Ogólnopolskiego Badania Wolontariatu Pracowniczego”. W skali od 1 do 10 respondenci docenili naukę współpracy (9,5), odpowiedniej komunikacji (9,4), podejmowania decyzji oraz zarządzania projektami (po 9).

Poza rozwojem powyższych kompetencji, pracownicy Santander Bank Polska udzielający się jako wolontariusze podkreślają również inne korzyści. Pomoc innym pomaga im w rozwoju zawodowym, gdyż trenują oni w ten sposób tak zwane umiejętności miękkie, czyli interpersonalne.

Co więcej, współpraca przy okazji wolontariatu to świetna okazja, by poznać współpracowników z innych działów czy placówek tego samego banku. To zaś sprawia, że zespół działa jako zintegrowana całość i podnosi poziom przyjaznej atmosfery, jaka panuje w organizacji.

Inicjatywy wolontariackie w Santander Bank Polska

Przykładem przedsięwzięcia, jakie podejmują wolontariusze, którzy na co dzień pracują w Banku, jest na przykład „Książkowy Dzień Dziecka”. Z tej okazji pracownicy zaangażowani są w zbiórkę książek w oddziałach i placówkach Santander Bank Polska, które następnie trafiają do szpitali dziecięcych.

Innym przykładem projektu charytatywnego, który ma również  charakter edukacyjny, jest „Skrzydlaci Przyjaciele wśród nas”. Dzieci uczone są przy tej okazji rozpoznawania ptaków i szacunku do otaczającej nas przyrody. Nie wszystkie działania Santander Bank Polska są jednak przeznaczone dla najmłodszych.

"

Z kolei dla seniorów realizowany był np. remont starego i zniszczonego pomieszczenia i przystosowanie do potrzeb kawiarenki, która stała się miejscem spotkań. Będą w niej organizowane różnego rodzaje wydarzenia, spotkania edukacyjne z ekspertami banku, które m.in. poszerzą wiedzę seniorów na temat cyberbezpieczeństwa

– czytamy w komunikacie Santander Bank Polska.


Źródła:
https://media.santander.pl/pr/475249/wolontariat-pracowniczy-w-santander-bank-polska-rosnie-w-sile

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Aplikacja CA24 Mobile dołącza do Huawei AppGallery
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
07 kwietnia 2021

Aplikacja CA24 Mobile dołącza do Huawei AppGallery

PKO BP w Miliczu
Oddziały
author
Alicja Uzarowicz
11 września 2019

PKO BP w Miliczu

PKO BP w Hrubieszowie
Oddziały
author
Alicja Uzarowicz
29 lipca 2019

PKO BP w Hrubieszowie

Oszustwo na testera bankowości powraca
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
16 stycznia 2020

Oszustwo na testera bankowości powraca

Jak szybciej otrzymać zwrot podatku za 2016 rok
Wpisy
author
Alicja Uzarowicz
03 kwietnia 2017

Jak szybciej otrzymać zwrot podatku za 2016 rok

Kredyt hipoteczny Opole
Kredyty miasta
author
Alicja Uzarowicz
03 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Opole