Premia dla emerytów jeszcze w tym roku?

Premia dla emerytów jeszcze w tym roku?

author
Halszka Gronek
17 września 2018
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniają, iż środki na wypłacenie dodatkowych premii dla emerytów i emerytek zostaną przyznane jeszcze w 2018. Głos w sprawie zabrał sam prezes Kaczyński.

Choć sprawa nie jest jeszcze oficjalna, wszystko wskazuje na to, że już na święta Bożego Narodzenia emeryci i emerytki dostaną od państwa dodatkowe premie pieniężne. 
 

Taką informację w zeszłym tygodniu przekazał do debaty publicznej sam prezes partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński, podczas rozmowy z „Super Expressem”.
 

Podobną deklarację złożyła już wicepremierka Beata Szydło, a zaraz po wystąpieniu prezesa Kaczyńskiego do debaty dołączyli się politycy PIS-u, potwierdzając, iż pieniądze na sfinansowanie projektu premiowego znajdą się w polskim budżecie. 
 

Skąd środki?
Finansowanie premii dla polskich emerytów i emerytek ma nastąpić wskutek osiągnięcia przez państwo polskie niższego deficytu niż ten wstępnie przewidywany w budżecie. 
 

Sam przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych, Andrzej Szlachta, potwierdził, iż według wszystkich najnowszych prognoz polski deficyt budżetowy ma na nam koniec bieżącego roku wynieść ok. 30 miliardów złotych.
 

Suma ta jest aż o 11,5 miliardów złotych niższa od początkowo przewidywanego poziomu deficytu pieniężnego. Z dobrej koniunktury gospodarczej Polski mają skorzystać właśnie ci, którzy otrzymują emerytury i renty. Według Szlachty wypłacenie premii ma być wyrazem solidarności wobec seniorów. 

Prezent dla seniorów
Wysokość premii, jaka jeszcze w grudniu 2018 roku ma zostać wypłacona polskim emerytom i emerytkom, będzie uzależniona od wysokości comiesięcznego świadczenia, jakie obecnie jest im przyznawane przez państwo polskie.
 

Dla osób pobierających niższe emerytury (czyli te nieprzekraczające 2 500 złotych miesięcznie) planowana premia ma wynosić blisko 500 złotych na osobę. W przypadku emerytów i emerytek, którzy otrzymują świadczenia przekraczające wksazany próg 2 500 złotych, oczekiwana premia ma wynosić 300 złotych. Wszystkie te kwoty czekają jednak na oficjalne potwierdzenie ze strony Rządu RP.
 

Warto wiedzieć, że przeciętna wartość wypłacanych w bieżącym roku kalendarzowym emerytur wynosi 2 222,01 zł brutto, czyli zaledwie 1 841 zł netto. Wartość przyszłorocznej waloryzacji jest wciąż nieznana, choć według prognoz emerytury mają wzrosnąć o 3,26 % brutto.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

mirek

taka premia ze pozal sie boze powinni podniesc emerytury tak by sie godnie zylo naszym seniorom! wielki uklon z ich strony no naprawde...

Podobne artykuły

Santander Bank Polska wspiera przedsiębiorców
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
01 kwietnia 2020

Santander Bank Polska wspiera przedsiębiorców

Bank Pekao w Gliwicach
Oddziały
author
Halszka Gronek
20 sierpnia 2019

Bank Pekao w Gliwicach

Kredyt samochodowy Ostrowiec Świętokrzyski
Kredyty miasta
author
Halszka Gronek
16 listopada 2017

Kredyt samochodowy Ostrowiec Świętokrzyski

Darmowy Internet w sklepach Kaufland
Wpisy
author
Halszka Gronek
04 grudnia 2017

Darmowy Internet w sklepach Kaufland