Prezes Pekao S.A. o współpracy z chińskimi firmami

Prezes Pekao S.A. o współpracy z chińskimi firmami

author
Alicja Uzarowicz
26 sierpnia 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem, jaki Bank Pekao S.A. zamieścił na swojej stronie internetowej, prezes spółki Michał Krupiński udzielił wywiadu chińskiej agencji Xinhua. Podczas rozmowy został poruszony temat korzyści z nawiązania współpracy polskich i chińskich firm. Dlaczego warto poszukiwać partnerów biznesowych tak daleko od kraju?

Jak poinformował Bank Pekao S.A. w swoim najnowszym komunikacie, prezes organizacji udzielił w ostatnim czasie wywiadu dla agencji prasowej z Chin o nazwie Xinhua. Tematem wywiadu była mnogość korzyści w postaci inspiracji i możliwości rozwoju, jakie polskim firmom mogłaby przynieść współpraca z firmami Państwa Środka.

W szczególności Michał Krupiński, Prezes Banku Pekao, zaakcentował istnienie konieczności połączenia sił z Dalekim Wschodem w sferze bankowości. Powodem, dla którego powinno dojść do takiego nawiązania nici porozumienia jest postępująca globalizacja w większości sfer życia.

Zdaniem Michała Krupińskiego, aby rodzime banki mogły przetrwać zmiany, jakie nieustannie następują w gospodarce potrzebny jest rozwój. Ten zaś warto realizować na zasadzie inspiracji innymi spółkami. Chiny zaś mają być świetnym miejscem na poszukiwanie przykładów inteligentnych rozwiązań.

Prezes Pekao S.A. o trendach światowego biznesu

Przy okazji pytania o to, jak właściwie już teraz Pekao S.A. adaptuje się do nowych realiów rynkowych podkreślił, że obecnie najprężniej rozwijanym w spółce działem jest ten odpowiedzialny za IT. Przyczyną jest fakt, iż w większości przypadków główny kanał kontaktu z bankiem stanowią narzędzia mobilne i elektroniczne.

Przekłada się to również na popularność aplikacji PeoPay, za pośrednictwem której klienci banku mogą kontaktować się z bankiem i korzystać z wielu funkcji. Obecnie rozwiązanie ma już 1,5 mln użytkowników. Zdaniem Prezesa Banku Pekao, bankowość elektroniczna nie jest już czymś, co powinno zaskakiwać czy imponować.

W rozmowie z agencją Xinhua Michał Krupiński postanowił nawiązać do filmu dokumentalnego, który opowiadał o płatnościach w mieście Zhengzhou, które znajduje się w Chinach. Przyszłość to używanie „selfie” do płacenia za wodę” – powiedział Prezes Pekao, cytowany w komunikacie.

Promocja: „600 zł premii i 0 zł za wpłaty PeoPay” w Banku Pekao

Czego polskie firmy powinny poszukiwać w Chinach?

Prezes Pekao S.A. podkreślił, iż jego bank zauważa znaczenie chińskiego rynku bankowego w kontekście usług handlu zagranicznego. Ten bowiem stanowi największą szansę na rozwój firm z Polski, a co za tym idzie również wzrost gospodarki krajowej. Chiny w największym stopniu stanowią wzór w kontekście akredytyw importowych.

To właśnie te formy płatności do rozliczeń z zagranicznymi kontrahentami otwarte w Pekao S.A. w największym stopniu należą do chińskich firm. Zdaniem Krupińskiego Państwo Środka to niezbadany teren dla polskich firm, co jest po części marnowaniem możliwości zniwelowania nierównowagi gospodarczej, jaka obecnie istnieje na świecie.

Jako przykład takiej nierównowagi Michał Krupiński podał rynek polskich produktów rolnych. Jego zdaniem właśnie w tej sferze polscy producenci mogliby w ogromnym stopniu rozwinąć współpracę handlową z Chinami. Niestety nie jest to jeszcze do końca możliwe ze względu na istnienie pewnej przeszkody.

"

Polska jest bardzo zależna od gospodarki Niemiec, która z kolei zależy od gospodarki Chin. Musimy zmienić modele wymiany handlowej i współpracować bardziej bezpośrednio, zamiast poprzez Niemcy

– powiedział Michał Krupiński, Prezes Banku Pekao S.A., cytowany w komunikacie.

Pekao S.A. z najwyższym zyskiem brutto segmentu korporacyjnego w Polsce

Źródła:
https://media.pekao.com.pl/pr/457876/michal-krupinski-dla-chinskiej-agencji-xinhua-chiny-to-zrodlo-inspirac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Olsztyn
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
02 marca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Olsztyn

Wakacje kredytowe 2022 i 2023
Ekonomia
author
Aleksandra Gościnna
10 maja 2022

Wakacje kredytowe 2022 i 2023

PKO BP w Sanoku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
29 lipca 2019

PKO BP w Sanoku

Kiedy okres studiów wlicza się do emerytury?
Emerytura
author
Halszka Gronek
02 listopada 2018

Kiedy okres studiów wlicza się do emerytury?

Gdzie najchętniej płacimy bezgotówkowo?
Blog
author
Aneta Jankowska
08 października 2018

Gdzie najchętniej płacimy bezgotówkowo?

Pożyczki bez BIK Dzierżoniów
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
31 maja 2022

Pożyczki bez BIK Dzierżoniów

Porównaj