Profil Zaufany przez PKO BP założyło już 670 tys. osób

Profil Zaufany przez PKO BP założyło już 670 tys. osób

author
Alicja Uzarowicz
04 sierpnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie bank PKO BP podał informacje odnoszące się do ilości klientów, którzy założyli Profil Zaufany za pośrednictwem systemów transakcyjnych PKO BP oraz Inteligo. Okazuje się, że Profil ten dzięki bankowi posiada już 670 tys. klientów. Co więcej, to PKO BP jako pierwszy udostępnił tę funkcję w ramach swojej e-bankowości.

Jak poinformował PKO BP w swoim najnowszym komunikacie, już 670 tys. klientów banku oraz Inteligo, należącego do spółki, założyło przez systemy transakcyjne Profil Zaufany. Oznacza to, iż PKO przypadł udział w rynku Profili Zaufanych rzędu 26 proc. względem podmiotów bankowych i 17 proc. w ogóle.

Jest to świetna wiadomość dla spółki i niewątpliwie stanowi powód do zadowolenia. Chociaż po części ta przewaga nad innymi podmiotami może wynikać z faktu, iż to właśnie klienci PKO BP jako pierwsi ze wszystkich konsumentów bankowości mogli skorzystać z tejże funkcji. Niemniej jednak wyniki są imponujące.

Jak ta sytuacja przedstawia się liczbowo? Od momentu istnienia możliwości założenia PZ, dokonało tego już 4 mln Polaków. W tym właśnie za 2,5 mln Profili odpowiedzialny jest rynek bankowy. Wśród wszystkich banków, aż 670 tys. osób zdecydowało się na skorzystanie w tym celu z usług PKO BP oraz Inteligo.

Profil

PKO Leasing rozwija się szybciej niż przewidywano

Profil Zaufany w PKO BP

Posiadanie Profilu Zaufanego wiąże się z wieloma udogodnieniami dla każdego obywatela, który go utworzy. Mowa tutaj o możliwości załatwienia wielu różnych urzędowych spraw bez wychodzenia z domu. Są to takie funkcje jak sprawdzenie Internetowego Konta Pacjenta, czy złożenie wniosku o e-dowód albo kartę EKUZ.

"

Założenie Profilu Zaufanego z wykorzystaniem bankowości elektronicznej jest szybkie, bezpieczne i wygodne. Dlatego klienci najczęściej wybierają taką formę utworzenia cyfrowej tożsamości. Nasz bank ma 26 procentowy udział w zakładaniu Profili Zaufanych w rynku bankowym – do tej pory 670 tysięcy klientów założyło PZ za pośrednictwem naszego banku

– powiedział Michał Macierzyński z PKO BP, cytowany w komunikacie.

Warto przypomnieć, iż taką opcję dla swoich klientów PKO BP udostępnił już w październiku 2016 roku, a więc w tym samym roku, kiedy Profil Zaufany miał swoją premierę. Co ważne, usługa ta jest bezpłatna i umozliwia dostęp do szeregu platform rządowych. Zalicza się do nich ePUAP, PUE ZUS oraz CEIDG, a także na przykład pacjent.gov.pl.

Profil

Z Profilu Zaufanego korzysta już co dziesiąty Polak

Jak założyć PZ w PKO BP i Inteligo?

Poza dostępem do wymienionych platform obywatel posiadający Profil Zaufany ma jeszcze inne możliwości. A mianowicie może załatwić bardzo wiele spraw bez konieczności udania się do urzędu i czekania w kolejce. Z każdym rokiem poszerzana jest lista kwestii, którą można w ten sposób rozwiązać, podpisując swoim Profilem odpowiednie wnioski i dokumenty.

W jaki sposób klienci banku PKO BP i Inteligo mogą utworzyć swój Profil Zaufany? Jest to  naprawdę proste do zrobienia i nie zajmuje dużo czasu. W pierwszej kolejności, po zalogowaniu do systemu e-bankowości wystarczy wybrać zakładkę e-Urząd. Następnie należy potwierdzić swoje dane oraz utworzyć login, którym będziemy logować się do PZ.

Operacja zakładania Profilu Zaufanego wymaga potwierdzenia kodem SMS albo z aplikacji, w zależności od wcześniejszego wyboru danego klienta. O założeniu PZ powiadomi klienta e-mail wysłany na adres podany podczas składania wniosku o Profil Zaufany. Od tego momentu można zacząć z niego korzystać.

Profil

Najwyższy CIT zapłacił PKO Bank Polski

Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/informacje-o-banku/670-tys-profili-zaufanych-w-pko-banku-polskim/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Od września podatek od foliówek obejmie wszystkie reklamówki
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
26 sierpnia 2019

Od września podatek od foliówek obejmie wszystkie reklamówki

Większość Polaków mieszka w domach
Blog
author
Aneta Jankowska
25 lipca 2017

Większość Polaków mieszka w domach

Lendon Raty – nowa oferta
Firmy pożyczkowe
author
Dominika Sobieraj
27 września 2018

Lendon Raty – nowa oferta

Biuro Terenowe ZUS w Węgrowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Węgrowie

Porównaj