W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski informuje o nowym udogodnieniu dla klubów Ekstraklasy. Program Partnerski, jaki klubom proponuje spółka oparty jest na zasadzie wymiany. Ze strony banku klub Ekstraklasy będzie mógł liczyć na niemałe dofinansowanie działalności za promocję produktów bankowych wśród swoich kibiców.

Autor: Alicja Uzarowicz
Dodano: 11.09.2019
Udostępnij:

Banki poszukują sposobów na popularyzację swoich ofert w najróżniejszych źródłach. Jednym z przykładów takiej inicjatywy jest Program Partnerski od PKO Banku Polskiego. Swoją propozycję współpracy spółka kieruje do klubów Ekstraklasy, a na cele sponsorskie zamierza przeznaczyć nawet do 100 mln zł na przestrzeni trzech lat.

Bank nie będzie jednak udostępniał swoich środków nieodpłatnie. Zadaniem klubów, które zdecydują się na taką współpracę będzie popularyzacja i zachęcanie do sprawdzenia produktów PKO Banku Polskiego. Jest to kolejna inicjatywa banku z piłką nożną w tle.

"

Polska piłka nożna wymaga dokapitalizowania, a projekt sponsoringu Ekstraklasy oraz Program Partnerski dla klubów Ekstraklasy, wpisują się w założenia, jakie stoją przed ekstraklasowymi klubami – inwestycje w akademie, rozwój trenerów i rozbudowę infrastruktury sportowej

– czytamy w komunikacie PKO BP.

Program Partnerski dla klubów Ekstraklasy

Zgodnie z informacjami przekazanymi w komunikacie PKO BP Program Partnerski jest pierwszym przedsięwzięciem, które tak znacznie może podnieść poziom stabilności finansowej polskich klubów piłkarskich biorących udział w Ekstraklasie. Spółka zamierza także współpracować z wieloma podmiotami po to, by zaplanowane środki wydać jak najlepiej.

I tak przy realizacji projektu będą współpracować zarówno doświadczeni wieloletnim sponsoringiem piłkarskim przedstawiciele PKO BP, Polski Związek Piłki Nożnej, władze Ekstraklasy oraz kluby piłkarskie. Pozwoli to na jak najlepsze zaplanowanie wydatkowania środków i prawidłowe rozlokowanie ich.

"

Chcemy, aby sportowy poziom rozgrywek wzrastał na zdrowych fundamentach […] Przewidujemy, że  wpływy z programu do klubów będą dorównywały kontraktom reklamowym, co w znacznym stopniu ułatwi im działalność oraz pozwoli realizować ambitne cele, a finalnie wpłynie na podniesienie poziomu rozgrywek piłkarskich w naszym kraju

– powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, cytowany w komunikacie.

Na czym polegać będzie Program Partnerski od PKO BP?

W ramach współpracy marketingowej pomiędzy bankiem a poszczególnymi uczestnikami Ekstraklasy, kluby piłkarskie będą angażowane do akcji promujących produkty finansowe PKO BP. Oznacza to, iż poprzez reklamę kont osobistych, kredytów hipotecznych oraz pożyczek gotówkowych klub będzie dostawał środki na rozwój.

"

Forma crowdfundingu, na której opiera się Program Partnerski jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów finansowania  projektów. W tym celu wykorzystane zostaną oficjalne strony internetowe klubów, ich serwisy, sklepy kibica oraz media społecznościowe. Od każdego zakupionego w PKO Banku Polskim produktu klub otrzyma  stosowne wynagrodzenie

– czytamy dalej w komunikacie.

Współpraca pójdzie jednak o jeszcze jeden krok dalej. Bowiem wierni kibice, którzy zdecydują się na skorzystanie z usług PKO BP otrzymają pewien bonus. A mianowicie dostaną specjalny voucher na wykorzystanie w sklepie kibica swojego klubu. Zgodnie z komunikatem kibice i inne osoby zainteresowane programem będą o nim na bieżąco informowane.

Na ten moment kilkanaście klubów piłkarskich dołączyło już do programu. Są to Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, KGHM Zagłębie Lublin, Lech Poznań, Korona Kielce, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, ŁKS Łódź, Raków Częstochowa oraz Wisła Płock.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/promocja-i-csr/pko-bank-polski-uruchamia-program-partnerski-dla-klubow-ekstraklasy/

Komentarze