Provident otrzymał Certyfikat RESPECT

Provident otrzymał Certyfikat RESPECT

autor wpisu
Natalia Narloch
22 grudnia 2018

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie przyznała Providentowi Polska prestiżowy Certyfikat RESPECT. Odtąd jest to pierwsza i jedyna spółka (poza głównych indeksów GPW) spełniająca standardy giełdy w Warszawie dotyczące biznesu odpowiedzialnego społecznie.

Certyfikat RESPECT

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych po raz pierwszy postanowiła rozszerzyć promocję firm społecznie odpowiedzialnych także tych, spoza głównych indeksów giełdy. W konsekwencji, wszystkie spółki mogą ubiegać się o przyznanie certyfikatu RESPECT, tym samym potwierdzić spełnienie standardów GPW dotyczących biznesu odpowiedzialnego społecznie, bez konieczności przynależenia do indeksów: WIG20, mWIG40, sWIG80.

Aby otrzymać powyższy certyfikat, firmy wypełniają ankietę w której bierze się pod uwagę jakość ładu korporacyjnego, społecznego i środowiskowego.

RESPECT Index to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej indeks spółek odpowiedzialnych. Wprowadzony przez Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych w 2009 roku. Do Indeksu aspirują polskie i zagraniczne spółki z Głównego Rynku GPW, już nie tylko te o najwyższej płynności, takie jak WIG20, mWIG40 czy sWIG80, ale odtąd też pozostałe.

Debiut Provident Polska

Na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Provident Polska (Grupa International Personal Finance) zadebiutował 27 marca 2013 roku. Pierwotnie wypuszczono akcje spółki do obrotu na Rynku Głównym GPW w ramach równania równoległego pod nazwą „Provident”. W rezultacie, jest to jedyna firma pożyczkowa podlegająca obowiązkom informacyjnym (jej akcje są notowane na giełdzie).

Jesteśmy obecni w Polsce od ponad 20 lat i w tym czasie z naszej oferty skorzystały ponad 4 mln Polaków. To zobowiązuje i dlatego zasady ładu korporacyjnego i odpowiedzialność społeczna to kluczowe elementy naszego biznesu. O tym, że nie są to puste deklaracje, świadczy fakt, że pozytywnie przeszliśmy weryfikację i uzyskaliśmy Certyfikat RESPECT od GPW” – podkreśla Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska.

Odpowiedzialność społeczna Providenta

Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która już od 2014 roku opracowuje raport społecznej odpowiedzialności biznesu. W dokumencie tym zawarte są opisy działań na rzecz etyki, odpowiedzialnego pożyczania, zaangażowania społecznego oraz dialogu z interesariuszami.

Jest to firma, która nieustannie podejmuje działania i inicjatywy zgodne z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu. Ponad to, od 2012 roku jest sygnatariuszem polskiej Karty Różnorodności. Od 2013 roku działa w zgodzie z wdrożonym przez siebie Kodeksem Etycznym, stanowiącym obecnie podstawę działalności wszystkich spółek Grupy International Personal Finance.

Od roku 2017 firma zobowiązała się przestrzegać także zapisów Deklaracji Standardu Minimum Programu Etycznego.

„Wyróżniamy się również skalą aktywności na rzecz samoregulacji. Nadaliśmy bezwzględny priorytet edukacji finansowej oraz jasnej, przejrzystej komunikacji z klientami, ponieważ samoregulacja to jeden z filarów etycznego i odpowiedzialnego biznesu. To przyjęcie na siebie dobrowolnego zobowiązania, że zrobimy coś więcej niż tylko to, czego wymaga od nas prawo. My bierzemy na siebie takie zobowiązanie i dlatego tak bardzo cieszy nas Certyfikat RESPECT potwierdzający naszą społeczną odpowiedzialność” – mówi Agnieszka Kłos.

Źródło: infoWire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Gostyń
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
26 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Gostyń

Polacy polubili pożyczki na większe kwoty
Wpisy
autor wpisu
Wozniak
10 sierpnia 2017

Polacy polubili pożyczki na większe kwoty

Ile osób korzysta z bankowości przez Internet?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
03 października 2019

Ile osób korzysta z bankowości przez Internet?

Kredyt Inkaso – opinie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
11 lipca 2020

Kredyt Inkaso – opinie

TU Gotówka – pożyczka 5000 zł do 24 rat
Pod Lupą
autor wpisu
Pawel-Zdunski
27 lipca 2016

TU Gotówka – pożyczka 5000 zł do 24 rat

Nowa kampania reklamowa PKO BP
Wpisy
author
Patryk Byczek
30 sierpnia 2018

Nowa kampania reklamowa PKO BP

Porównaj