PSP z nowym udziałowcem – Mastercard wesprze operatora BLIKa

PSP z nowym udziałowcem – Mastercard wesprze operatora BLIKa

author
Alicja Uzarowicz
17 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie Polski Standard Płatności (PSP), operator BLIKa poinformował, że do grona jego udziałowców formalnie dołączył już gigant rynku płatniczego Mastercard. Dla osób śledzących poczynania operatora ta wiadomość nie jest zaskakująca – organizacje podpisały list intencyjny w grudniu 2018 roku.

Polski system płatności BLIK cieszy się ogromnym uznaniem nie tylko wśród Polaków. Do grona udziałowców Polskiego Standardu Płatności (PSP) dołączył już formalnie gigant Mastercard, o czym operator poinformował w swoim najnowszym komunikacie prasowym. Oficjalnie zakończył się już proces nawiązywania współpracy.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut


Jego początków należy upatrywać już w grudniu 2018 roku, kiedy to doszło do podpisania przez reprezentantów obu organizacji listu intencyjnego o strategicznej współpracy. Zakończenie procesu podejmowania współpracy nastąpiło poprzez wprowadzenie odpowiedniego wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Wraz z dokonaniem tej jednej czynności można mówić o zakończeniu formalnego procesu nawiązywania współpracy. W praktyce oznacza to, że PSP ma już łącznie 7 udziałowców, którzy swoje udziały podzielili po równo. Są to, oprócz Mastercard, Alior Bank, mBank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, Bank Millennium i ING Bank Śląski.

PSP współpracuje z Mastercard

Co w praktyce oznacza takie powiązanie formalne obu organizacji? Użytkownicy polskiego systemu płatności BLIK mogą spodziewać się kolejnych udogodnień i funkcjonalności. Współpraca z globalną organizacją płatnicza niewątpliwie przyspieszy proces wdrażania nowości.

Sprawdź także: BLIKiem zapłacimy niedługo za Spotify i Ubera

Aktualnie Polski Standard Płatności intensywnie pracuje nad opcją wdrożenia płatności BLIKiem zbliżeniowo. Na tę funkcję z utęsknieniem czeka wielu klientów. Dzięki wsparciu Mastercard rozwiązanie może pojawić się szybciej, niż zakładano.

"

Współpraca pomiędzy Polskim Standardem Płatności oraz Mastercard to przełomowy moment w dalszym rozwoju systemu płatności mobilnych BLIK. Jej efektem będzie umożliwienie użytkownikom BLIKA zbliżeniowych płatności z wykorzystaniem smartfona, zarówno w Polsce, jak i za granicą

– czytamy w najnowszym komunikacie PSP.

Płatności BLIKiem jeszcze wygodniejsze

Jak w praktyce będą przebiegać płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem systemu BLIK? Celem wdrożenia nowej usługi ma być dodatkowe zwiększenie komfortu użytkowania BLIKa. Organizacje chcą wykorzystać w praktyce fakt, iż każdy terminal w Polsce dostosowany jest już do płatności zbliżeniowych.

Współpraca z Mastercard ma za zadanie rozszerzyć działanie płatności BLIKiem, tych zbliżeniowych, na wszystkie terminale POS na całym świecie. Mowa tu oczywiście o urządzeniach, które posiadają funkcję bezstykowego rozliczenia. Pozwoli to BLIKowi do stania się globalną, uniwersalnie wykorzystywaną metodą płatności.

Aby zainicjować taką płatność, użytkownik będzie musiał dokonać szeregu czynności w aplikacji mobilnej swojego banku. Oczywiście, aby móc korzystać ze zbliżeniowej płatności BLIK, będzie trzeba należeć do banku, który ją oferuje. O bezpieczeństwo tych transakcji zadba między innymi technologia Mastercard Digital Enablement Service (MDES).

"

Umożliwia ona generowanie tzw. tokenów  (danych instrumentu płatniczego) przypisanych do konkretnego urządzenia, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo przy maksymalnej wygodzie dla użytkownika. BLIK jest dostępny w większości polskich banków, dzięki czemu z nowej funkcji będzie mogło skorzystać blisko 90 proc. klientów korzystających z usług bankowych

– napisano w komunikacie Polskiego Standardu Płatności.


Źródła:
https://polskistandardplatnosci.pl/aktualnosci/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Siemianowice Śląskie
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
20 maja 2022

Pożyczki bez BIK Siemianowice Śląskie

Kredyt gotówkowy Jelenia Góra
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Jelenia Góra

Promocja: „Konto 360° z premią” w Banku Millennium
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 lutego 2021

Promocja: „Konto 360° z premią” w Banku Millennium

Kredyt hipoteczny Skarżysko-Kamienna
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
03 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Skarżysko-Kamienna

Nieprzemyślane zakupy spożywcze powodują straty u Polaków
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
15 marca 2020

Nieprzemyślane zakupy spożywcze powodują straty u Polaków

Porównaj