PZU w nowej kampanii – „Możesz na nas polegać”

PZU w nowej kampanii – „Możesz na nas polegać”

author
Alicja Uzarowicz
21 listopada 2019

PZU to firma, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Ubezpieczyciel zdaje sobie z tego sprawę, dlatego postanowił rozpocząć kampanię wizerunkową, zamiast zwykłej marketingowej. Aby pokazać, jak ważni są dla korporacji pracownicy to właśnie ich starania stały się centrum nowej kampanii.

Wizerunek to dla każdej firmy bardzo ważne dobro. PZU postanowiło podnieść swój poziom uznania wśród Polaków poprzez kampanię „Możesz na nas polegać”, w której centrum stanowi codzienne zaangażowanie pracowników spółki w świadczenie usług dla klientów. Wychwalane są ponadto wartości, jakie tymi osobami kierują.

Zatem spółka postanowiła podnieść zaufanie i sympatię klientów poprzez podkreślenie, że nie tworzą jej stosy dokumentów i procedury, a ludzie, którzy każdego dnia pomagają klientom na każdym etapie współpracy z ubezpieczycielem. Można zatem powiedzieć, że nowa kampania PZU jest swoistym hołdem dla jego pracowników.

Swoje działania marketingowe w zakresie polepszania wizerunku spółka oparła na trzech naczelnych wartościach. Nie byłoby możliwe ich wypełnianie, gdyby nie właśnie pracownicy PZU. Mowa tutaj o zaufaniu, pewności oraz poczuciu bezpieczeństwa, które stanowią najważniejsze czynniki wyboru ubezpieczyciela przez klientów.

Pracownicy PZU w centrum kampanii wizerunkowej

"

W naszej najnowszej kampanii opieramy się mocno na naszej obietnicy marki „Możesz na nas polegać”.  Tym razem nie prezentujemy nowoczesnych rozwiązań produktowych i obsługowych, ale koncentrujemy się na pracy naszych pracowników, dzięki którym tę obietnicę możemy dotrzymywać. To oni są filarem naszej firmy i dają klientom pewność, że w każdej sytuacji mogą na nas polegać

– powiedziała Aleksandra Agatowska z PZU S.A. i PZU Życie S.A.

W dalszej części swojej wypowiedzi reprezentantka podkreśliła, że ogromne znaczenie w komunikacji ma towarzyszenie klientom na różnych etapach drogi, jaką jest ich życie. Ekspertka dodała jednak, że PZU doskonale zdaje sobie sprawę, jakim zobowiązaniem jest zabezpieczanie przyszłości swoich klientów.

"

Jako wiarygodny partner wspieramy klientów przede wszystkim w ich w trudnych, życiowych sytuacjach.  W spocie przedstawiliśmy wyraziste i konkretne postaci – na przykład pracownika, który niesie pomoc w trakcie nawałnic, empatyczną konsultantkę naszej infolinii, czy lekarza z naszej przychodni zdrowotnej. Dla nas człowiek jest najważniejszy

– dodała Anna Janiczek z PZU S.A.

Kampania wizerunkowa ubezpieczyciela

PZU w ramach swojej kampanii przygotowało dwa rodzaje spotów reklamowych. Będą one trwać 30 albo 45 sekund i trafią do ogólnopolskich stacji telewizyjnych, jak również platform VoD. Co więcej, reklamy, choć w skróconej wersji, zagoszczą także w mediach społecznościowych.

Za przygotowanie kampanii odpowiada agencja Red8, a w roli reżyserów za kamerą znaleźli się Maria i Kazimierz Zbąscy, znani również jako Państwo Rodzeństwo. Spoty wyprodukowało studio Propeller Film. W produkcji wzięły również udział dwa domy mediowe – Universal McCann oraz Carat Poland.

W spotach można zobaczyć między innymi prawdziwy autobus PZU, z którego czasem korzystają agenci z zakładu, jak również placówkę PZU Zdrowie w Warszawie. Poza działaniami zewnętrznymi o kampanii dowiedzą się w ramach działań z zakresu komunikacji wewnętrznej także pracownicy spółki.


Źródła:
https://media.pzu.pl/informacje-prasowe/szczegoly/PZU_to_wiecej_niz_ubezpieczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Zwycięzcy plebiscytu “Złoty Bankier”
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
17 marca 2014

Zwycięzcy plebiscytu “Złoty Bankier”

Kredyt konsolidacyjny Chełm
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
14 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Chełm

NOTUS Finanse – oddział w Bydgoszczy
Wpisy
author
Patryk Byczek
24 września 2018

NOTUS Finanse – oddział w Bydgoszczy

Wniosek o paszport – jak wypełnić
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
12 listopada 2021

Wniosek o paszport – jak wypełnić

Ranking chwilówek – styczeń 2020
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
02 stycznia 2020

Ranking chwilówek – styczeń 2020

Uznanie długu – najważniejsze informacje
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
14 lipca 2018

Uznanie długu – najważniejsze informacje

Porównaj