PZU z sukcesem PPK – kilkaset umów zawartych ze średnimi firmami
Spółka PZU S.A., której prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć otarł się o ubezpieczenia w Polsce, poinformowała o niebagatelnym sukcesie oferty Pracowniczych Planów Kapitałowych. Albowiem Zakład podpisał takie umowy już z kilkoma setkami średnich przedsiębiorstw działających na krajowym rynku z różnych branż.
Jak poinformowała spółka PZU S.A., od początku wdrożenia oferty związanej z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi, udało się podpisać umowy mające w przedmiocie właśnie PKK z łącznie kilkoma setkami średnich przedsiębiorstw. Są to firmy zatrudniające od 50 do 250 osób.
Powodem, dla którego spółka mogła osiągnąć taki sukces w sferze PKK dla średnich przedsiębiorstw, jest fakt wejścia od 1 stycznia 2020 roku nowych przepisów. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych właśnie od początku bieżącego roku zakładała bowiem wdrożenie tychże planów w tego rodzaju przedsiębiorstwach.
Łącznie w Polsce nowy obowiązek obejmie blisko dwa tysiące średnich przedsiębiorstw, w których zatrudnienie przekracza 50 osób, ale jest mniejsze niż 250 pracowników. Już od kilku miesięcy pracodawcy z kilkuset takich firm zgłaszali się do PZU by podjąć negocjacje umów, aby uczynić zadość czekającym od nowego roku obowiązkom.
PZU podpisało kilkaset umów o PPK ze średnimi firmami
Rejestrowali się w naszym serwisie e-PPK, podpisując jednostronnie umowy. Zatwierdziliśmy je, podpisując ze swojej strony, gdy wybiła północ 1 stycznia. Dzięki temu możemy pochwalić się kilkuset klientami spośród firm średniej wielkości już w pierwszym dniu, gdy objął je obowiązek wprowadzenia PPK
– poinformował Marcin Żółtek, prezes Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU.
Skąd tak wczesne i znaczne zainteresowanie wśród pracodawców reprezentujących średnie przedsiębiorstwa? Okazuje się, że ta zapobiegawczość wynika ze słabszego potencjału gospodarczego tej grupy przedsiębiorców. Z tego też powodu ustawodawca opóźnił powstanie nowego obowiązku o pół roku względem przedsiębiorstw dużych.
Największe polskie przedsiębiorstwa miały bowiem konieczność zawarcia umów o obsługę Pracowniczych Planów Kapitałowych do połowy zeszłego roku. Odpowiedzią PZU na obawę podołania nowym obowiązkom było otwarcie bezpłatnej platformy e-PPK. Pomaga ona nie tylko zawrzeć stosowną umowę, ale także na bieżąco obsługiwać PPK.
PZU liderem obsługi PPK w Polsce?
Jak podkreślił w swojej wypowiedzi Roman Pałac, który obejmuje obecnie stanowisko prezesa PZU Życie, spółka starała się jak najbardziej ułatwić swoim klientom obsługę Pracowniczych Planów Kapitałowych. W ramach serwisu e-PPK bowiem pomocą służą im eksperci. Co więcej, spółka organizuje najróżniejsze spotkania informacyjne dla pracodawców.
Zaś dla pracowników firm, które podpisały umowy o PPK z PZU S.A. spółka organizuje specjalne szkolenia e-learningowe, podczas których mogą oni dowiedzieć się więcej na temat oszczędzania w tej formie. Co więcej, Roman Pałac podkreślił, że łącznie PZU posiada w Polsce już ponad 400 oddziałów oraz blisko 3 000 doradców klienta indywidualnego oraz korporacyjnego.
Znacznie większym zainteresowaniem umowy o PPK z PZU cieszyły się wśród dużych przedsiębiorstw, które podobne plany musiały wprowadzić do 1 lipca 2019 roku. Łącznie ponad 1 000 takich firm zawarło umowę właśnie z tym zakładem ubezpieczeń. Wśród nich znalazły się chociażby Wittchen, PKP Intercity, PKN Orlen czy Coca-Cola.
Dodaj komentarz