Raportem BIK są zainteresowani niemal wszyscy, którzy mają zamiar złożyć wniosek o kredyt lub pożyczkę. Scoring, czyli liczba punktów przyznawana przez Biuro Informacji Kredytowej, jest głównym wyznacznikiem wiarygodności danego Klienta. Sprawdziliśmy, czy raport BIK można wygenerować za darmo.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 27.08.2018
Udostępnij:

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, ale bardzo rzadko. Niestety od początku 2018 roku zmieniono zasady dotyczące generowania raportów i od tego momentu za każdy – nawet pojedynczy raport, trzeba po prostu zapłacić. Na stronie Biura Informacji Kredytowej ta przyjemność jednorazowo kosztuje 39 zł. O tym, jak sprawdzić siebie w bazie BIK pisaliśmy więcej w naszym artykule https://www.zadluzenia.com/jak-sprawdzic-czy-jestem-w-bik/.

Raport BIK za darmo? 
 

Są jednak sytuacje, w których raport BIK rzeczywiście można sprawdzić za darmo. Biuro Informacji Kredytowej co jakiś czas organizuje specjalne dni, w których chętni mogą założyć próbne konto i wygerenować próbny raport wraz ze scoringiem.

W ramach Konta Próbnego można:
– przetestować wszystkie funkcje konta premium,
– korzystać z konta bezpłatnie przez 60 dni,
– po zakończeniu okresu przejść na Konto Premium albo bezpłatnie zrezygnować,
– otrzymywać bezpłatne alerty związane z historią kredytową,
– pobrać próbny profil kredytowy,
– wygenerować raport BIK Pass. 
 

Ostatni raz taka akcja miała miejscie w maju 2018 roku. Dla tych, którzy informacji potrzebują "na już" innej opcji, niż zapłacenie, niestety nie ma. Generalnie należy zatem stwierdzić, że raportu BIK nie można wygenerować za darmo

Komentarze