zadluzenia.com
zamknij

Jak sprawdzić BIK za darmo ?

Raportem BIK są zainteresowani niemal wszyscy, którzy mają zamiar złożyć wniosek o kredyt lub pożyczkę. Scoring, czyli liczba punktów przyznawana przez Biuro Informacji Kredytowej, jest głównym wyznacznikiem wiarygodności danego Klienta. Sprawdziliśmy, czy raport BIK można wygenerować za darmo.

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, ale bardzo rzadko. Niestety od początku 2018 roku zmieniono zasady dotyczące generowania raportów i od tego momentu za każdy - nawet pojedynczy raport, trzeba po prostu zapłacić. Na stronie Biura Informacji Kredytowej ta przyjemność jednorazowo kosztuje 39 zł. O tym, jak sprawdzić siebie w bazie BIK pisaliśmy więcej w naszym artykule https://www.zadluzenia.com/jak-sprawdzic-czy-jestem-w-bik/.
Raport BIK za darmo? 
 

Są jednak sytuacje, w których raport BIK rzeczywiście można sprawdzić za darmo. Biuro Informacji Kredytowej co jakiś czas organizuje specjalne dni, w których chętni mogą założyć próbne konto i wygerenować próbny raport wraz ze scoringiem.

W ramach Konta Próbnego można:
- przetestować wszystkie funkcje konta premium,
- korzystać z konta bezpłatnie przez 60 dni,
- po zakończeniu okresu przejść na Konto Premium albo bezpłatnie zrezygnować,
- otrzymywać bezpłatne alerty związane z historią kredytową,
- pobrać próbny profil kredytowy,
- wygenerować raport BIK Pass. 
 

Ostatni raz taka akcja miała miejscie w maju 2018 roku. Dla tych, którzy informacji potrzebują "na już" innej opcji, niż zapłacenie, niestety nie ma. Generalnie należy zatem stwierdzić, że raportu BIK nie można wygenerować za darmo

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY