Razer złożył wniosek o licencję na wirtualny bank

Razer złożył wniosek o licencję na wirtualny bank

author
05 stycznia 2020

Fintech Razer był dotychczas znany dzięki sukcesowi swoich płatności mobilnych Razer Pay. W ostatnim jednak czasie pojawiły się doniesienia, że znana dotychczas z rynku gier spółka postanowiła złożyć wniosek o licencję na wirtualny bank w Singapurze. Czy plany rozwoju się powiodą?

Tradycyjne banki współcześnie coraz mocniej odczuwają na plecach powiew konkurencji w postaci fintechów i gigantów technologicznych. Na rynek finansowy wkradają się powoli i stopniowo firmy kolejnych branż. Jako przykład może tu posłużyć chociażby Razer, spółka znana przede wszystkim z rynku gier.

Podmiot w ostatnim czasie złożył bowiem w Singapurze wniosek o wydani licencji na prowadzenie wirtualnego banku. Tego rodzaju czynność doskonale wypełnia stwierdzenie „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Albowiem dotychczas firmie udało się stworzyć metodę płatności mobilnych Razer Pay.

Docelową grupą klientów, w którą celuje przedsiębiorstwo, są millenialsi, czyli osoby urodzone przede wszystkim w latach 80-tych i 90-tych zeszłego wieku. I chociaż licencji spółka nie otrzymała, już ochrzciła swoją instytucję bankową mianem pierwszego na świecie „Global Youth Bank” ( „Światowy Bank Młodzieży”).

Razer złożył wniosek o licencję na wirtualny bank

O potencjalnym sukcesie tego nieszablonowego i dosyć ciekawego pomysłu świadczy ilość osób, jakie zdecydowały się wesprzeć inicjatywę. Mówiąc precyzyjniej, przedsięwzięcie pozyskało już poparcie wielu w przeważającej części azjatyckich inwestorów.

Aby jednak od początku do końca zrealizować wizję pomysłodawców nowego wirtualnego banku, Razer zamierza zatrzymać w swoim posiadaniu 60 proc. udziałów. Pozwolą one na kontrolowanie kierunku, w jakim zmierzać będzie nowoczesna instytucja finansowa. W projekt zaangażowała się także między innymi Visa.

Pomimo faktu, iż obecnie światem rządzą nowe i innowacyjne pomysły, to jednak czynnik wiedzy i doświadczenia nie powinien być pomijany. Warto zatem przed utworzeniem projektu wielkości wirtualnego banku zastanowić się, czy posiada się odpowiednie zasoby informacji na temat rynku. Czy Razer posiada te cechy?

Razer – debiut na rynku finansów

Mając na myśli spółkę Razer możnaby polemizować ze stwierdzeniem, że „co firma z rynku gier może wiedzieć o finansach?”. O przygotowania do objęcia steru w wirtualnym banku świadczy nie tylko zainteresowanie inwestorów podjętym przedsięwzięciem. Spółka posiada bowiem już doświadczenie w sferze finansów.

Mowa tutaj chociażby o takich rozwiązaniach, jak system płatności mobilnych Razer Pay, który udało się wdrożyć w połowie 2018 roku w Malezji. Narzędzie to umożliwia dokonywanie płatności za na przykład wirtualne przedmioty w nawet 2,5 tys. gier sieciowych. Twórcy systemu umożliwili także zlecać przelewy P2P.

Ich odbiorcami, jak i nadawcami są oczywiście użytkownicy systemy. Co więcej, dzięki Razer Pay gracze mogą także doładować swój telefon, jak również dokonywać płatności bezgotówkowych w sklepach stacjonarnych. Pomysłodawcy wirtualnego banku zdają się zatem doskonale wiedzieć, co i po co robią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Gryfino
Pożyczki miasta
author
08 grudnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Gryfino

Inspektorat ZUS w Wolsztynie
Oddziały
author
19 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Wolsztynie

Najdroższe europejskie stolice – raport Revolut
Blog
author
18 października 2018

Najdroższe europejskie stolice – raport Revolut

Alior Bank w Wolsztynie
Oddziały
author
17 lipca 2019

Alior Bank w Wolsztynie

Wiarygodność kredytowa – na czym polega?
Zdolność kredytowa
author
27 sierpnia 2018

Wiarygodność kredytowa – na czym polega?

Ile zarabia przedstawiciel handlowy?
Bez kategorii
author
09 listopada 2019

Ile zarabia przedstawiciel handlowy?