Metalowe karty z logiem Visa od Revolut

Metalowe karty z logiem Visa od Revolut

author
Alicja Uzarowicz
30 marca 2020

Revolut umożliwił już w swojej polskiej wersji aplikacji zamówienie nowego rodzaju kart płatniczych. Metalowe karty z logiem Visa co prawda mają orientację poziomą, ale zdecydowanie nie tracą minimalistycznego i nowoczesnego wyglądu. Jak zmieniała się oferta kart płatniczych od Revolut odkąd fintech zaoferował swoje usługi Polakom?

Polscy użytkownicy aplikacji płatniczej Revolut mogą już zamawiać metalowe karty z logiem Visa. Są one dostępne w kilku kolorach, choć w porównaniu do swoich poprzedniczek mają orientację poziomą, a nie pionową. Karty w dalszy jednak ciągu wyglądają nowocześnie i zachowują ducha minimalizmu.

Tego rodzaju nowe karty to swoista deklaracja ściślejszej współpracy Revoluta z organizacją płatniczą Visa. Podczas początków swojej działalności brytyjski fintech oferował karty wyłącznie wydawane przez Mastercard. Dopiero w lipcu 2017 roku światło dzienne ujrzały pierwsze plastikowe karty z logiem Visa.

Kolejnym etapem wspólnego działania fintechu z gigantem płatniczym była umowa zawarta przez Revolut i Visę we wrześniu 2019 roku. Dzięki temu porozumieniu dla Revoluta mają otworzyć się drzwi do nowych rynków, wśród których wymieniane są Singapur czy Stany Zjednoczone.

Metalowe karty z logiem Visa od Revolut

Wraz z ubiegłoroczną umową karty z logiem Visa stały się już standardem Revoluta, wydawanym częściej niż Mastercard. Obecnie są to karty wyższego priorytetu dla brytyjskiego fintechu. I chociaż karty metalowe oraz te z logiem Visa istniały osobno, to nadal brakowało wizerunku organizacji na tych flagowych produktach Revolut.

Sprawdź także: Revolut z obsługą Klienta w języku polskim

W pierwszej kolejności karty metalowe z logiem Visa pojawiły się na rynku singapurskim. Tamtejsi użytkownicy mogli zamówić je przez aplikację jeszcze pod koniec zeszłego roku. Zaproponowanie tychże kart polskim klientom świadczy o zacieśnieniu współpracy pomiędzy spółkami.

Karty wyglądają niezwykle stylowo, a większa trwałość w porównaniu z ich plastikowymi odpowiednikami nadaje im ekologicznego charakteru. Na ten moment nie pojawił się jednak jeszcze oficjalny komentarz czy komunikat Revolut w sprawie nowych kart. Jak radzi sobie Revolut i jego konkurencja w obliczu trwającej pandemii?

Metalowe karty bezpieczniejsze od gotówki

Chociaż niewątpliwie trwająca pandemia nadwyręży sytuację finansową mnóstwa podmiotów rynku płatniczego, Revolut zdaje się mieć zabezpieczenie. Ekonomiści wiele mówią na temat możliwości zmniejszenia wielomiliardowej często wyceny startupów i fintechów.

Niestety po pandemii czeka nas bowiem kryzys ekonomiczny, który spowoduje liczne niekorzystne dla gospodarek świata zmiany. Revolut w ostatnim czasie zamknął jednak kolejną rundę finansowania. W jej efekcie podmiot pozyskał blisko 500 mln dolarów,  by móc się dalej rozwijać.

Gdyby okazało się, że obecna sytuacja nie pozwoli na dalszy rozwój, taka kwota pieniędzy niewątpliwie pozwoli na zabezpieczenie sytuacji spółki. Warto pamiętać, że kondycja Revoluta dość mocno zależy od realiów na rynku turystycznym, który obecnie znajduje się w głębokim kryzysie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Darmowa pożyczka Alfa Kredyt
Wpisy
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
19 marca 2015

Darmowa pożyczka Alfa Kredyt

Promocja Kantoru Internetowego Alior Banku
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
13 sierpnia 2018

Promocja Kantoru Internetowego Alior Banku

Pożyczki bez zaświadczeń Radomsko
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
25 lipca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Radomsko

ING Bank Śląski w Częstochowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
11 sierpnia 2019

ING Bank Śląski w Częstochowie

Alior Bank w Pułtusku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
28 czerwca 2019

Alior Bank w Pułtusku

PKO BP w Wieleniu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 października 2019

PKO BP w Wieleniu

Porównaj