Revolut na pomoc płonącej Australii

Revolut na pomoc płonącej Australii

author
Alicja Uzarowicz
21 stycznia 2020

Użytkownicy aplikacji Revolut już od jakiegoś czasu mogą korzystać z funkcji Donations, za pośrednictwem której możliwe jest przelewanie środków z konta bezpośrednio na konta różnych fundacji i organizacji. Spółka postanowiła przybyć na pomoc płonącej Australii i umożliwiła wpłaty również na naprawę skutków kataklizmu.

Revolut jako coraz popularniejsza aplikacja w Polsce postanowił ruszyć na pomoc płonącej Australii. Użytkownicy aplikacji mobilnej spółki mają już możliwość finansowego wspierania kontynentu z poziomu funkcji Donations. Tym samym do usługi dołączyć kolejny bardzo szczytny cel.

Datki przekazane za pomocą Donations to mikro-dotacje, które wesprą WWF oraz Czerwony Krzyż w walce ze skutkami tragicznych pożarów, jakie trawią kontynent. Jak działa ta charytatywna funkcja? Ważna w kontekście pomocy jest niezwykle elastyczna forma wsparcia, jaką oferuje usługa Donations od Revolut.

Albowiem w ramach opcji użytkownicy mogą włączyć funkcję zaokrąglania końcówek codziennych wydatków, aby przekazać je na wybrany wcześniej przez nich cel. Co więcej, możliwe są również datki jednorazowe bądź ustalenie kwoty wsparcia cyklicznego, kiedy to pieniądze będą przelewane na przykład raz w miesiącu.

Revolut na pomoc Australii – funkcja Donations

Wsparcie, jakie Czerwony Krzyż otrzyma od użytkowników Revolut w kontekście pomocy Australii trafią do funduszu Australian Red Cross Disaster Relief and Recovery Fund. Organizacja ta zapewni dostawy podstawowych produktów żywnościowych i wody, choć pomoc ta nie będzie się ograniczać tylko do rzeczowych kwestii.

Albowiem działania Australijskiego Czerwonego Krzyża obejmują również badania lekarskie, w tym wsparcie psychologiczne ofiar pożarów, jak również rejestrację licznych szkód. Wolontariusze dostarczają ponadto telefony satelitarne oraz inne środki, jakie przydadzą się przy likwidowaniu skutków pożarów.

Poza wpłatami na Czerwony Krzyż, użytkownicy Revolut mają możliwość dokonywania wpłat na rzecz WWF (World Wildlife Fund). Nie należy bowiem ukrywać, że pożary w Australii pochłaniają życie dzikiej przyrody oraz lokalnych ekosystemów. Środki przekazane w ten sposób wesprą nagłą i jakże potrzebną pomoc zwierzętom i roślinom.

Katastrofalne pożary w Australii

W momencie, w którym uda się ugasić liczne pożary, środki przekazane WWF wesprą odbudowę siedlisk koali, których populacja szczególnie mocno skurczyła się w wyniku kataklizmów. Jak wolontariusze zamierzają tego dokonać? Powodem poważnych problemów dla populacji tego gatunku są kurczące się zasoby pożywienia.

Plan WWF zakłada po ugaszeniu pożarów zatem również nasadzenie 10 tysięcy drzew, które są domem i pokarmem dla koali. Aby zapobiec podobnym kataklizmom, bądź chociaż zmniejszyć ich skalę w przyszłości działacze WWF zamierzają odbyć również rozmowy z władzami,  których efektem mają być działania mocniej chroniące lasy eukaliptusowe.

Aby pomóc Australii w tak tragicznym dla niej momencie wystarczy przekazać datek przez usługę Donations aplikacji Revolut. Pełna przekazana kwota trafi na konto wybranej organizacji oraz nie ma minimalnej kwoty datku. Co więcej, Revolut ruszając na pomoc nie obciąża tych wpłat żadną prowizją ani marżą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Konta bez wychodzenia z domu
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
18 września 2015

Konta bez wychodzenia z domu

Bank Pekao w Górze Kalwarii
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 lipca 2019

Bank Pekao w Górze Kalwarii

Polacy spłacają 482 tysiące kredytów frankowych
Ekonomia
author
Halszka Gronek
08 września 2018

Polacy spłacają 482 tysiące kredytów frankowych

Wszystko o aplikacji Revolut
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
23 lutego 2018

Wszystko o aplikacji Revolut

Santander Bank Polska Przyjaznym Bankiem
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
26 lutego 2020

Santander Bank Polska Przyjaznym Bankiem

Porównaj