Roboty dla klientów od ING Banku Śląskiego

Roboty dla klientów od ING Banku Śląskiego

author
Alicja Uzarowicz
28 sierpnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski poinformował o wdrożeniu nowego rozwiązania dla swoich klientów. Roboty powstające w wyniku autorskiego rozwiązania banku o nazwie RoboPlatform istnieją w celu ułatwienia usprawnienia procesów wewnętrznych, szczególnie w średnich i dużych przedsiębiorstwach.

ING Bank Śląski tworzy roboty dla swoich klientów biznesowych, o czym poinformował w swoim najnowszym komunikacie. Rozwiązanie o nazwie RoboPlatform działa w oparciu o całkowicie autorskie oprogramowanie banku RPA (Robotics Process Automation – automatyka procesów robotycznych).

Swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii biznesowej Bank proponuje przede wszystkim dużym i średnim przedsiębiorstwom, które zasilają szeregi klientów korporacyjnych ING Banku Śląskiego. Roboty od banku stanowią doskonałe narzędzie do usprawnienia procesów operacyjnych tychże podmiotów.

RoboPlatform zostało opisane w komunikacie ING jako narzędzie elastyczne i dające możliwość szybkiego i sprawnego wdrażania robotów w życie przedsiębiorstwa. Co ciekawe, roboty wykreowane w tenże sposób posiadają dwa tryby pracy – autonomiczny oraz nadzorowany.

Roboty od ING dla firm

Czym różnią się od siebie oba wspomniane tryby pracy? Ich nazwy brzmią dosyć intuicyjnie, dlatego nie jest ciężko wyobrazić sobie jaka jest między nimi różnica. Tryb nadzorowany pozwala na wykonywanie powtarzalnych czynności przez robota. Pozwala to na częściowe odciążenie pracownika, który posiada wirtualnego asystenta.

Tryb autonomiczny natomiast pozwala na realizację zadań przez roboty bez żadnej ingerencji człowieka. W tym przypadku są one uruchamiane poprzez realizację zadań i według ustalonego porządku. Pozwala to na zaplanowanie wykonania danych zadań z wyprzedzeniem i pozostawienie ich do realizacji robotom.

"

W ING Banku Śląskim obecnie funkcjonuje ponad 1500 robotów, z których większość wspiera procesy w obszarze operacji bankowych, ryzyku oraz finansach. Ich zastosowanie sprawdziło się też w jednostkach Grupy ING w innych krajach. Rosnąca popularność rozwiązania zachęciła nas do zrobienia czegoś więcej. Chcemy dzielić się wiedzą z zakresu robotyzacji procesów

– powiedział Przemysław Lewicki z ING Banku Śląskiego, cytowany w komunikacie.

 

Co więcej, Lewicki określił omawiane rozwiązanie banku jako kompleksowe. To w połączeniu z oferowaniem go klientom i elastycznością stanowi niewątpliwie wyróżnienie na rynku. Roboty od ING gwarantują szybsze, tańsze i, co najważniejsze, lepsze jakościowo wykonanie zadań poprzez ograniczenie błędów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jak zapewnił w swojej wypowiedzi Przemysław Lewicki zarówno RoboPlatform, jak i oprogramowanie RPA zostały opracowane w taki sposób, by jak najbardziej wypełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Standardy te dotyczą sektora finansowego, więc są zdecydowanie wymagające.

"

ING oferuje pełny zakres usług robotyzacyjnych, zaczynając od przeglądu procesów, przez szkolenia, aż po wdrożenie. Finalnym produktem jest robot, który automatycznie realizuje proces klienta

– czytamy dalej w komunikacie.

ING Bank Śląski nie zamierza jednak spocząć na laurach i już pracuje nad powiązaniem swoich produktów z zakresu robotyki i automatyki procesów z algorytmami sztucznej inteligencji. Pozwoli to w przyszłości na poszerzenie grupy zadań, które roboty będą w stanie zrealizować o te bardziej złożone procesy, na przykład zajmowanie się grupowaniem korespondencji od klientów.


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/458794/ing-tworzy-roboty-dla-klientow?fbclid=IwAR0P9j12heNy9hwMr0-b4kmN1KzPbjt6Qrkpb0uZBDs10-KuQ7EzzUwzDDU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Expander w Piasecznie
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
28 stycznia 2015

Expander w Piasecznie

MojeID w ING Banku Śląskim
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
06 czerwca 2019

MojeID w ING Banku Śląskim

Podstawowy rachunek płatniczy w Banku Pekao SA
Banki
author
Dominika Sobieraj
20 lipca 2018

Podstawowy rachunek płatniczy w Banku Pekao SA

Lombardy w Tarnobrzegu
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
08 grudnia 2022

Lombardy w Tarnobrzegu

Biuro Informacji Gospodarczej
Bezpieczne pożyczanie
autor wpisu
Maciej_Stanko
15 grudnia 2012

Biuro Informacji Gospodarczej

Porównaj