Rodzinna bankowość elektroniczna od Nest Bank

Rodzinna bankowość elektroniczna od Nest Bank

author
Alicja Uzarowicz
30 lipca 2019

Najnowszy komunikatem Nest Banku informuje o dwóch kolejnych produktach przy okazji aktualizacji systemu wdrożonej w październiku zeszłego roku bankowości internetowej. Nowa wersja bankowości proponowana przez bank zdaje się być bardzo rodzinna, na co wpływają niewątpliwie dwa nowe produkty zaprezentowane przy okazji aktualizacji.

Nowa, rodzinna bankowość od Nest Banku jest to wdrożenie aktualizacji systemu e-bankowości połączone z premierą dwóch nowych produktów bankowych. Bankowość internetowa Nest Banku miała swoją premierę w październiku 2018 r. i od tego czasu co jakiś czas pojawiają się nowe opcje i funkcje.

Jak poinformował Bank w swoim najnowszym komunikacie, dwa produkty, o które opiera się bankowość rodzinna to Konto dla dziecka, nad którym kontrolę sprawować może rodzic oraz Konto Skarbonka, które pozwoli dzieciom wspólnie z rodzicami gromadzić oszczędności.

Oba te produkty znalazły się już w zaktualizowanym systemie odpowiednio w zakładce Moja Rodzina oraz w menu Oszczędności. Jest to świetna wiadomość dla rodziców, którzy chcą swoje pociechy zapoznawać z bankowością i światem finansów jeszcze przed założeniem pierwszego samodzielnego konta bankowego.

Fot. Nest Bank

 

Bankowość rodzinna to cały nowy moduł

Nest Bank postanowił w znacznym stopniu ułatwić codzienność finansową całej rodziny. Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie Banku rozwiązaniem mającym spełnić założenia bankowości rodzinnej jest zupełnie nowy moduł Moja Rodzina. Stanowi on kompleksowe narzędzie do obsługi nowych produktów.

Dzięki tejże zakładce, użytkownicy e-bankowości Nest Banku mają możliwość wglądu we wszystkie posiadane produkty. Co więcej, właśnie w tym module publikowane będą informacje o najnowszych promocjach i ofertach skierowanych do najmłodszych klientów banku.

Dodatkowo właśnie z pozycji tego modułu rodzice będą mogli na bieżąco sprawdzać i zmieniać ustawienia kont dzieci. Rodzinna bankowość od Nest Banku objawia się także poprzez ulepszenie, jakiego eksperci dokonali na Koncie Samodzielnym. Jest to produkt stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży właśnie.

Fot. Nest Bank

 

Współpraca Nest Banku i Warty

Rodzinna bankowość w formie Nest Konta Samodzielnego

Chociaż Nest Konto Samodzielne funkcjonuje w banku już od dawna, to wraz z wdrożeniem aktualizacji systemu e-bankowości, pojawiło się ono w nowej odsłonie. Produkt ten bank kieruje głównie do osób w wieku 13 – 17 lat. Rodzinna bankowość od Nest Banku zakłada poszerzenie funkcjonalności tego produktu.

Dzięki aktualizacji bowiem, rodzic będzie miał szczegółowy wgląd w wydatki i wpływy, jakie pojawią się na koncie dziecka. Poprzez zakładkę Moja Rodzina możliwe jest sprawdzenie na rachunku dziecka także historii rachunku czy otrzymywanie powiadomień o bieżących transakcjach.

Dzięki tej zakładce rodzic może ponadto sterować limitami płatności kartą, wypłat z bankomatów, oraz wysokości realizowanych przez dziecko przelewów. Pozwala to niewątpliwie na nauczenie dziecka korzystania z finansów w sposób kontrolowany i rozważny, co okazać się może kluczowe w jego przyszłym dorosłym życiu.

Z drugiej zaś strony rodzic może dać dziecku dostęp do tak zwanych kół ratunkowych, czyli awaryjnych zasileń konta dziecka w przypadku niedyspozycji rodzica. Wysokość środków i ilość miesięcznie dostępnych kół ratunkowych pobieranych z konta rodzica ustala w tym przypadku rodzic. Jest to niewątpliwie wygodna funkcja.

Fot. Nest Bank

 

Na co Polacy biorą kredyty – badanie Nest Banku

Nest Skarbonka – co to jest?

Rodzinna bankowość, jaką wdrożył Nest Bank zakłada także jeszcze jednen nowy produkt bankowy. Mowa tutaj o Nest Skarbonce, czyli nowym produkcie przeznaczonym do oszczędzania na wspólny cel. Założenie takiego konta jest bezpłatne dla klientów indywidualnych, oraz posiadaczy Nest Konta Samodzielnego.

Ten produkt pozwala na gromadzenie nawet do 5 tys. zł oszczędności. Ich oprocentowanie wynosi 3 proc. oraz 1,2 proc. dla kwot powyżej 5 tys. zł. Tej wysokości odsetki dostępne są przez pół roku od otwarcia rachunku. W przypadku tego produktu, klient może dokonać wypłaty z konta w każdej chwili, bez utraty odsetek.

Fot. Nest Bank

 

Nest Bank na liście KNF

Źródła:
https://nestbank.prowly.com/66301-nest-bank-rozbudowuje-bankowosc-elektroniczna-z-mysla-o-rodzinach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kryterium dochodowe MOPS w 2020
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 lutego 2020

Kryterium dochodowe MOPS w 2020

PKO BP w Miechowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
18 sierpnia 2019

PKO BP w Miechowie

Credit Agricole w Biłgoraju
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 lipca 2019

Credit Agricole w Biłgoraju

Santander Bank Polska w Ciechanowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
20 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Ciechanowie

ING Bank Śląski w Toszku
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
11 lipca 2019

ING Bank Śląski w Toszku

Ile zarabia bibliotekarz?
Ekonomia
author
Aleksandra Gościnna
03 listopada 2021

Ile zarabia bibliotekarz?

Porównaj