Rotunda PKO BP otwarta po remoncie

Rotunda PKO BP otwarta po remoncie

author
Alicja Uzarowicz
03 grudnia 2019

Rotunda PKO Banku Polskiego przez ostatnie dwa lata znajdowała się w remoncie. Pod koniec zeszłego tygodnia doszło do uroczystego otwarcia na nowo tego jednego z najbardziej charakterystycznych budynków w centrum Warszawy. Podczas otwarcia odnowionej Rotundy obecny był między innymi Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

Po dwóch latach remontu w centrum Stolicy do działania powraca Rotunda PKO Banku Polskiego. Pod koniec zeszłego tygodnia doszło do uroczystego ponownego otwarcia odnowionej wersji budynku. Tym samym Warszawa odzyskała swoją jedną z bardziej rozpoznawalnych budowli.

Nie można zaprzeczyć, że projektanci nowej Rotundy postarali się o rozmach nowej wersji budynku. Rotunda posiada obecnie aż 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni, podzielonej pomiędzy trzy piętra. Co więcej, dach budowli stworzyło 1,2 tys. elementów, a całość wzbogacono o aż 17 tysięcy roślin.

Ściany Rotundy natomiast tworzą szklane szyby, których zaledwie metr kwadratowy waży aż 100 kilogramów. Budynek, który zdobi centrum Warszawy od ponad półwiecza otrzymał nowe, bardzo nowoczesne wykończenie. Pomimo gruntownej rewitalizacji udało się zachować wyraźne nawiązanie do jej poprzedniego kształtu.

Nowa stara Rotunda PKO Banku Polskiego otwarta

Które elementy poprzedniej wersji Rotundy projektanci postanowili zachować? Mieszkańcy Warszawy ponownie będą mogli cieszyć oko dotychczasowym okrągłym kształtem budynku. Co więcej, zadecydowano o zachowaniu dotychczasowej wielkości Rotundy, a przy renowacji wykorzystano identyczne elementy wykończenia.

Albowiem zarówno obecnie, jak i w poprzedniej wersji warszawska Rotunda, mieszcząca oddział PKO Banku Polskiego reprezentuje modernistyczny styl architektoniczny. Pewnym jest również, że Rotunda to zdecydowanie coś więcej niż tylko placówka bankowa.

"

W ramach obchodów stulecia swojego istnienia PKO Bank Polski otwiera zrewitalizowaną Rotundę, będącą jednym z architektonicznych symboli Warszawy i Polski

– powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

Nowe oblicze Rotundy PKO Banku Polskiego

Ze względu na fakt, iż część powierzchni Rotundy zajmuje właśnie oddział PKO Banku Polskiego, to właśnie ta spółka stała się głównym inwestorem. Zdecydowanie spore znaczenie miał tu fakt, iż historia banku i budowli sięga aż jej historycznych początków.

"

Zdajemy sobie sprawę, jak wiele osób jest emocjonalnie związanych z tym miejscem, co pokazały konsultacje społeczne, gdy przystępowaliśmy do rewitalizacji. W efekcie powstała wizja nowej PKO Rotundy, która jest nie tylko siedzibą banku, ale także wielofunkcyjną, otwartą dla wszystkich i przyjazną przestrzenią

– dodał prezes PKO Banku Polskiego.

Wspomniane konsultacje społeczne miały niezwykle szeroki zakres. Albowiem wzięło w nich udział aż 10 tys. osób, które podzieliły się z inwestorami łącznie 1 500 pomysłami na ulepszenie oraz przyszłe przeznaczenie Rotundy. Dzięki temu głosowi udało się zachować dotychczasowe społeczne funkcje budowli.

Rotunda zaprasza na kawę

Skoro wiadomym jest już, jak wygląda wnętrze świeżo otwartej Rotundy, warto zastanowić się, co dzieje się wewnątrz budynku. Dwa piętra Rotundy zajmuje oddział PKO Banku Polskiego, przy czym parter poświęcono na obsługę klientów indywidualnych.

Pierwsze piętro budynku zaprojektowano natomiast zgodnie z wynikiem wspomnianych konsultacji społecznych. Zajmuje ją tak zwana strefa spotkań, czyli przestrzeń, gdzie przesz siedem dni w tygodniu mieszkańcy Warszawy będą mogli wypić kawę czy popracować. Jakie są godziny otwarcia tego miejsca?

Rotunda zaprasza na kawę czy odpoczynek od poniedziałku do piątku w godzinach 8-21 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 10-21. Poza amatorami kawy oraz osobami chcącymi wykorzystać pierwsze piętro Rotundy do pracy, miejsce to będzie gościć również różne wydarzenia.

Albowiem wspomniana przestrzeń będzie udostępniana różnym organizacjom, których celem istnienia jest wspieranie rozwoju startupów w naszym kraju. Co więcej, z pierwszego piętra Rotundy skorzystają także organizatorzy różnych wydarzeń kulturalnych. Całość ułatwi patio w formie amfiteatru, o które wzbogacono piętro.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Bank Pekao i pracownicy walczą z koronawirusem
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
15 maja 2020

Bank Pekao i pracownicy walczą z koronawirusem

Najlepsze banki według Internautów
Wpisy
author
Alicja Uzarowicz
18 stycznia 2014

Najlepsze banki według Internautów

Telewizor zmieniamy co 7 lat
Blog
author
Alicja Uzarowicz
29 grudnia 2017

Telewizor zmieniamy co 7 lat

Czy można wcześniej spłacić pożyczkę?
Wpisy Inne
author
Alicja Uzarowicz
03 października 2018

Czy można wcześniej spłacić pożyczkę?

ULTIMA RATIO – e-sąd dla przedsiębiorców
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
03 grudnia 2018

ULTIMA RATIO – e-sąd dla przedsiębiorców