R.Power dostanie 90 mln zł kredytu od mBank

R.Power dostanie 90 mln zł kredytu od mBank

author
Alicja Uzarowicz
12 sierpnia 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem mBanku, firma R.Power zajmująca się projektami z zakresu energii słonecznej otrzyma 90 mln zł dofinansowania w formie kredytu. Jest to największa umowa tego rodzaju w Polsce. Dzięki tym środkom wybudowanych zostanie 34 elektrowni słonecznych, które zajmą obszar blisko o70 ha i będą mieć moc rzędu 33 MW.

Jak poinformował w swoim najnowszym komunikacie mBank, spółka zawarła umowę kredytową na rekordową kwotę 90 mln zł. Beneficjentem finansowania jest w tym przypadku firma R.Power, zajmująca się realizacją projektów z zakresu fotowoltaiki. Przedsięwzięcie sfinansuje budowę 34 elektrowni słonecznych.

Inwestycje podjęte jako efekt wspomnianej umowy będą miały łączną moc 33 MW i zostaną zlokalizowane na obszarze około 70 hektarów. Każdego roku dzięki realizacji projektów R.Power wyprodukowanych zostanie blisko 35 000 MWh energii elektrycznej. Pozwoli to na zredukowanie emisji CO2 do atmosfery o 30 ton rokrocznie.

Jest to jednocześnie równowartość spalin, które wytwarza rocznie 12 tysięcy samochodów. Zakończenie budowy wspomnianych obiektów nastąpi szybciej, niż możnaby to przypuszczać. Firmy zapowiedziały bowiem otwarcie pierwszych elektrowni jeszcze na koniec bieżącego roku. Mają one służyć planecie przez najbliższe 25 lat.

R.Power

Porady finansowe na wyjazdy wakacyjne od mBanku

R.Power w walce o lepsze środowisko

"

Nasz kontrakt z mBankiem jest oznaką dojrzewania polskiego rynku i stanowi dowód, iż instytucje finansowe są gotowe wspierać rozwój fotowoltaiki realizowany przez polskich inwestorów, szczególnie w dla większych portfeli elektrowni fotowoltaicznych

– powiedział Tomasz Sęk, wiceprezes Grupy R.Power, cytowany w komunikacie.

Następnie ekspert wymienił korzyści, jakie dla polskiego rynku energetycznego przyniesie takie przedsięwzięcie. Wśród nich Tomasz Sęk wymienił podniesienie poziomu bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Zapewnić to mają większe zasoby energii latem, kiedy zużywa się jej nieco więcej niż zimą.

Co więcej, Tomasz Sęk podkreślił, że decyzja mBanku o przyznaniu tak znacznego finansowania elektrowniom słonecznym jest realizacją trendu, jaki wykształcił się w ostatnim czasie wśród banków. A mianowicie odchodzą one od finansowania energetyki wysokoemisyjnej na rzecz projektów z zakresu OZE (odnawialnych źródeł energii).

R.Power

Projekty OZE zasili 1 mld zł od mBanku

Nie tylko elektrownie wiatrowe

"

Niedawno ogłosiliśmy zwiększenie limitu kredytowego dla firm z branży odnawialnych źródeł energii z 500 mln zł do 1 mld zł. – OZE to nie tylko farmy wiatrowe ale również fotowoltaika. Ten sposób pozyskiwania energii, dzięki korzystnym zmianom w systemie wsparcia, zwiększeniu efektywności i rosnącemu doświadczeniu inwestorów stał się dla nas bardzo atrakcyjny

– powiedział Michał Popiołek z mBanku, cytowany w komunikacie.

Grupa R.Power natomiast wydaje się być doskonałym beneficjentem takiego finansowania. Firma działa na rynku już 7 lat i jako pierwsza zainteresowała się fotowoltaiką w Polsce. Spółka zajmuje się nie tylko budową i przygotowaniem elektrowni, ale również zarządzaniem już istniejącymi instalacjami.

R.Power

Zmiany dla klientów mBank od 14 września

Źródła:
https://pl.media.mbank.pl/67641-najwieksza-umowa-finansowania-portfela-fotowoltaicznego-w-polsce-r-power-z-90-mln-zl-kredytu-od-mbanku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Bogatynia
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
25 lipca 2021

Santander Consumer Bank Bogatynia

Jak  złożyć reklamację w ING Banku Śląskim
Wpisy
author
Aneta Jankowska
08 listopada 2016

Jak złożyć reklamację w ING Banku Śląskim

Ranking chwilówek – październik 2019
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
02 października 2019

Ranking chwilówek – październik 2019

Kredyt samochodowy Białystok
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
30 października 2017

Kredyt samochodowy Białystok

Czym zajmuje się JP Morgan Chase ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
25 października 2017

Czym zajmuje się JP Morgan Chase ?

Jak złożyć reklamację na rower Mevo?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
29 kwietnia 2019

Jak złożyć reklamację na rower Mevo?

Porównaj