Rzecznik Finansowy zaprasza na konferencję

Rzecznik Finansowy zaprasza na konferencję

author
Alicja Uzarowicz
29 sierpnia 2019

Na oficjalnej stronie internetowej Rzecznika Finansowego pojawiło się zaproszenie na Konferencję organizowaną przez tenże organ. Tematem wydarzenia są nadużycia na rynku finansowym. Konferencja odbędzie się 24 września, a przy jej organizacji z Rzecznikiem współpracują Doradczy Komitet Naukowy oraz Fundacja Edukacji Ubezpieczeniowej.

 W swoim najnowszym komunikacie Rzecznik Finansowy zaprasza chętnych do wzięcia udziału w Konferencji 24 września bieżącego roku. Tematem przewodnim wydarzenia będzie problematyka nadużyć na rynku finansowym. W organizacji konferencji Rzecznika wspierają Doradczy Komitet Naukowy oraz Fundacja Edukacji Ubezpieczeniowej.

Podczas Konferencji uczestnicy będą mogli doświadczyć prezentacji wiedzy i refleksji na temat nadużyć finansowych, które zaprezentują przedstawiciele świata nauki i najróżniejszych instytucji. Ponadto w wydarzeniu mają wziąć udział również eksperci zajmujący się na co dzień wsparciem pracy organów administracji publicznej.

Przy okazji planowania konferencji Doradczy Komitet Naukowy podjął się przygotowania raportu. Dokument opatrzono tytułem „Nieprawidłowości na rynku finansowym z perspektywy ochrony konsumenta”. Spotkania w ramach konferencji stały się jednocześnie okazją do zaprezentowania najważniejszych tez i wyników podjętej przez DKN analizy.

Fot. RF

 

Rzecznik Finansowy – kontakt, infolinia

Rzecznik Finansowy zaprasza na konferencję

W komunikacie zawarto również informację odnoszącą się do przebiegu spotkań w ramach tegorocznej konferencji. Do spotkań dojdzie w Sali NOT w Warszawie przy ulicy Czackiego 3/5 24 września bieżącego roku. Wydarzenie rozpocznie się o 9.00. Następnie do około godziny 16.00 trwać będą spotkania, sesje i dyskusje.

Wśród tematów paneli odbędzie się szereg wykładów dotyczących problematyki nadużyć finansowych oraz sposobów radzenia sobie z nimi na rynku finansowym. Swoje przemyślenia i doświadczenia zaprezentują profesorowie wielu uczelni z całej Polski, jak chociażby Uniwersytet Wrocławski czy Uniwersytet Jagielloński.

W wydarzeniu wezmą udział również pracownicy organów administracji publicznej. Będą to zatem przedstawiciele Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, czy Komisji Nadzoru Finansowego. Nie zabraknie ponadto działaczy w organizacjach wspierających rynek finansowy, takich jak Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego oraz Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych.

Fot. RF

 

Jak Rzecznik  pomaga w sporze z firmą pożyczkową?

Warunki uczestnictwa w Konferencji

Opisywana konferencja nie jest dostępna bez uprzedniej rejestracji. Można jej dokonać za pośrednictwem strony internetowej Rzecznika wypełniając elektroniczny formularz poświęcony wydarzeniu. Aby wziąć udział w konferencji należy ponadto wpłacić 500 zł brutto od osoby.

Istnieje jednocześnie katalog osób, które zwolnione są od zapłaty kosztów udziału w konferencji. Mowa tutaj o przedstawicielach nauki, miejskich i powiatowych Rzeczników Konsumentów, jak również pracownicy administracji rządowej oraz mediów.

Ze względu na fakt, iż liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń. Wspomnianą kwotę można wpłacać na rachunek bankowy Fundacji Edukacji Ubezpieczeniowej, a potwierdzeniem zgłoszenia jest wiadomość e-mail, która zostanie przesłana po rejestracji na skrzynkę mailową, z której jej dokonano.

Chęć wzięcia udziału w wydarzeniu należy zgłosić w określony wyżej sposób najpóźniej 17 września bieżącego roku, a środki wpłacić najpóźniej 18 września. W przypadku, gdy dany uczestnik nie jest jednak w stanie wziąć udziału w konferencji może on odzyskać wpłatę, jednak tylko jeżeli zostanie to zgłoszone do 20 września 2019 roku.

Fot. RF

 

Czym zajmuje się Rzecznik Finansowy?

Źródła:
https://rf.gov.pl/formularz2.php
https://rf.gov.pl/sprawy-biezace/Zaproszenie_____Konferencja_Rzecznika_Finansowego_o_naduzyciach_na_rynku_finansowym__24_wrzesnia_2019_r____23051

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Środa Wielkopolska
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
29 lipca 2017

Kredyt hipoteczny Środa Wielkopolska

KredytOK w Tomaszowie Mazowieckim
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
11 lutego 2017

KredytOK w Tomaszowie Mazowieckim

Kredyt konsolidacyjny Chełm
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
14 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Chełm

Gwiazdy z komornikiem: Magda Gessler
Blog
author
Aneta Jankowska
26 listopada 2016

Gwiazdy z komornikiem: Magda Gessler

Getin Bank ostrzega przed oszustami
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
31 marca 2021

Getin Bank ostrzega przed oszustami

Expander w Mińsku Mazowieckim
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
28 stycznia 2015

Expander w Mińsku Mazowieckim

Porównaj