Samochód z „Knight Rider” od Mastercard do licytacji na WOŚP

Samochód z „Knight Rider” od Mastercard do licytacji na WOŚP

author
Alicja Uzarowicz
12 grudnia 2019

Firma Mastercard po raz kolejny postanowiła wesprzeć Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku spółka przekazała na aukcję kultowy samochód z serialu „Knight Rider”. Co więcej, dzięki Mastercard wolontariusze zostaną wyposażeni w eSkarbonki, a firma przeprowadzi dodatkową akcję na Twitterze.

Mastercard zdecydowanie lubi pomagać. Jest to jedna z mocniej zaangażowanych firm przy organizacji tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najbardziej reprezentatywnym działaniem spółki będzie przekazanie do licytacji wyjątkowego samochodu z serialu „Knight Rider”. Na tym jednak nie koniec pomocy.

Albowiem gigant rynku kart płatniczych postanowił przysłużyć się inicjatywie Jurka Owsiaka także technologią z zakresu finansów. W tym roku wolontariusze zostaną wyposażeni w specjalne eSkarbonki. Co więcej, spółka przeprowadzi również specjalną akcję „Mastercard gra z WOŚP” na Twitterze.

W tym roku przypada już ósma rocznica zaangażowania Mastercard w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samo święto pomocy potrzebującym odbędzie się 12 stycznia 2020 roku już po raz 28. raz. W tym roku spółka ponownie przygotowała gratkę dla fanów motoryzacji.

Fot. Mastercard

 

Samochód z „Knight Rider” na aukcji WOŚP

Mastercard we współpracy z Braćmi Collins przygotowała dla uczestników licytacji nie lada gratkę w postaci samochodu znanego doskonale fanom serialu „Knight Rider”. Warto w tym miejscu podkreślić, że eksperci motoryzacyjni przywracają auto KITT do stanu użytkowania i pełnej funkcjonalności.

Ambicją giganta płatniczego jest zapewne zachęcenie licytujących do otworzenia portfeli jeszcze szerzej niż rok temu. Oczywiście w jak najbardziej szczytnym celu. Podczas ubiegłorocznej edycji WOŚP doszło do wylicytowania samochodu Rolls-Royce Silver Shadow za cenę 211 211 złotych.

Tym samym samochód ten stał się najdrożej wylicytowanym przedmiotem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku może faktycznie uda się pokonać zeszłoroczny wynik. Czarny Pontiac Trans Am z 1983 roku to jeden z bardzo istotnych bohaterów serialu, jak i symbol walki w słusznym celu.

Auto posiada silnik V8 o pojemności aż 5 litrów, co pozwala mu na przyspieszenie w zaledwie 15,5 sekundy.  KITT ponadto posiada niezwykle zaawansowaną technologie i udogodnienia jak na czasy, w których powstawał. Był on wręcz stworzony, aby wspierać bohaterów serialu w walce ze złem.

Szczegóły licytacji samochodu KITT

Wszyscy fani motoryzacji i serialu mają szansę na składanie ofert aukcyjnych od 5 grudnia, a licytacja zakończy się 31 stycznia 2020 roku. Całkowity dochód zebrany w formie licytacji zostanie przekazany na rzecz WOŚP. Aby uświetnić jeszcze dodatkowo kupno samochodu, jego deskę rozdzielczą podpisał sam David Hasselhoff, odtwórca roli serialowego Michaela Knighta.

Tego rodzaju przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie dwóch braci z Legnicy. Rafał i Grzegorz Collins na co dzień zajmują się tuningiem i naprawą luksusowych aut należących do światowej sławy celebrytów. Wśród klientów znajdują się takie persony współczesnej popkultury jak Simon Cowell, Rita Ora, The Queen, Mark Ronson, czy Iggy Azalea.

"

Kultowy KITT pomagał bohaterowi kultowego serialu, a teraz pomoże Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy po raz 28. zrealizować cel zbiórki, którym jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Bądźcie razem z nami podczas Finału 12 stycznia. Wspólnie zagramy pod hasłem „Wiatr w żagle!”

– powiedział Jurek Owsiak, organizator i twarz WOŚP od 28. lat.


Źródła:
https://newsroom.mastercard.com/eu/pl/news-briefs/kultowy-samochod-z-serialu-knight-rider-na-aukcji-mastercard-dla-wosp/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Wągrowiec
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
27 lipca 2021

Santander Consumer Bank Wągrowiec

BIK – kontakt
Biuro Informacji Kredytowej
author
Dominika Sobieraj
04 kwietnia 2022

BIK – kontakt

Co zrobić, gdy bankomat nie wypłacił pieniędzy?
Poradnik
author
Halszka Gronek
12 kwietnia 2018

Co zrobić, gdy bankomat nie wypłacił pieniędzy?

Ile wynosi wkład własny w 2017 roku
Wpisy
author
Aneta Jankowska
05 stycznia 2017

Ile wynosi wkład własny w 2017 roku

Siódme urodziny IKO
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
11 marca 2020

Siódme urodziny IKO

SKOK Chmielewskiego Brzozów
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
26 kwietnia 2021

SKOK Chmielewskiego Brzozów

Porównaj