Konto Jakie Chcę dla dzieci w Santander Banku Polska

Konto Jakie Chcę dla dzieci w Santander Banku Polska

author
Alicja Uzarowicz
09 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie Santander Bank Polska poinformował o ciekawej metodzie nauczania dzieci zarządzania pieniędzmi. Od 4 października 2019 roku rodzice mogą swoim pociechom poniżej 13 roku życia otworzyć Konto Jakie Chcę. Oferta przygotowana przez spółkę ma zastąpić popularną wśród maluchów skarbonkę.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie udostępnionym przez Santander Bank Polska, zgodnie z badaniem przeprowadzonym na zlecenie spółki, większość rodziców uczy swoje dzieci podstaw finansów wykorzystując oszczędzanie pieniędzy w skarbonce. Bank przygotował alternatywę dla tej metody w postaci Konta Jakie Chcę.

Santander Bank Polska - Konto Jakie Chcę dla dzieci

Santander Bank Polska - Konto Jakie Chcę dla dzieci

dla kogo: dzieci poniżej 13. roku życia

oprocentowanie konta do 3000 zł: 2,5%

oprocentowanie konta powyżej 3000 zł: 0%

maksymalny limit środków na koncie dziecka: brak

od kiedy można założyć: 4 października 2019 roku

Ze wspomnianego badania, które przeprowadziła firma SW Research wynika, że już 60 proc. rodziców namawia swoje pociechy do nauki oszczędzania kupując im skarbonki. Jest to bardzo popularna metoda edukacji wśród rodziców dzieci w wieku 5-14 lat. Zdaniem ekspertów z Santander Bank Polska jednak konto może nauczyć więcej.

W najnowszym komunikacie, który został poświęcony specjalnie przygotowanej ofercie produktu Konto Jakie Chcę wykazano, o ile lepsza byłaby edukacja dziecka na prawdziwym koncie w banku. Albowiem dziecko posiadając konto w banku zyskuje większe poczucie odpowiedzialności i sama nauka staje się poważniejsza.

Konto Jakie Chcę od Santander Bank Polska

W ramach swojej oferty Santander Bank Polska umożliwił rodzicom posiadającym dzieci poniżej 13. roku życia otwieranie konta dla najmłodszych niedawno, bo 4 października bieżącego roku. Zgodnie z komunikatem rachunek ten ma służyć dziecku do nauki oszczędzania, dlatego też Konto Jakie Chcę jest oprocentowane 2,5 proc.

Warto jednak zaznaczyć, iż istnieje górna granica oszczędności, jaka wynagradzana będzie wspomnianą stopą procentową. Albowiem górną granicę, jaką mogą w ramach Konta Jakie Chcę osiągnąć oszczędności dziecka, stanowi 3 tys. złotych.

"

Jak wskazują psychologowie, około 11 r.ż. większość dzieci ma już spójny i realny obraz funkcjonowania pieniądza w społeczeństwie. Z kolei rodzicom często wydaje się, że ich pociechy są jeszcze za małe, by włączać je w rodzinne finanse. W Santander Bank Polska aktywnie angażujemy się w edukację ekonomiczną dzieci

– powiedział Przemysław Dukiel z Santander Bank Polska, cytowany w komunikacie.

Gdzie są moje pieniądze z komunii?

Santander Bank Polska poprzez swoją ofertę namawia rodziców, aby zamiast wydawania przez dziecko pieniędzy od razu po ich otrzymaniu z okazji urodzin czy komunii, ulokować je w banku. W ten sposób dziecko będzie miało możliwość niezwykle praktycznej nauki podstawowych mechanizmów z dziedziny finansów.

Konto Jakie Chcę jest bezpłatne, jednak nie przewiduje ono pełnej funkcjonalności konta bankowego. Oznacza to, że dziecko nie będzie mogło dowolnie dysponować zaoszczędzonymi środkami. Oferta nie przewiduje bowiem korzystania z karty płatniczej albo aplikacji mobilnej.

W przypadku, gdy dziecko ukończy 13 lat albo kwota oszczędności przekroczy wspomniany próg 3 tys. zł wspomniane oprocentowanie zmieni się do 0 proc. czyli środki pieniężne przestaną na siebie zarabiać. Aby otworzyć takie konto swojemu dziecku wystarczy udać się do dowolnej placówki Santander Bank Polska.

Finansiaki – inicjatywa Santander Bank Polska

Swoje zamiłowanie do wprowadzania najmłodszych Polaków w realia światów finansów Santander Bank Polska objawia nie tylko poprzez Konto Jakie Chcę. Inicjatywą, która służy edukowaniu ekonomicznemu dzieci stworzoną przez spółkę jest projekt Finansiaki.

Akcja prowadzona jest zarówno poprzez dedykowaną stronę internetową, która zawiera liczne zadania i pomoce naukowe, które w interaktywny sposób pomagają dzieciom uczyć się podstaw ekonomii. Finansiaki to także gotowe scenariusze lekcji dla pedagogów i nauczycieli, z których skorzystać może każdy prowadzący zajęcia.

Kluczową kwestią jest również fakt, iż wspomniane scenariusze zostały opracowane w oparciu o obowiązującą podstawą programową. Mowa tutaj zarówno o zajęciach w ramach wychowania przedszkolnego, jak również standardami kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych.


Źródła:
https://media.santander.pl/pr/465893/konto-dla-najmlodszych-w-santander-bank-polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Konstantynowie Łódzkim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
09 września 2019

PKO BP w Konstantynowie Łódzkim

Kasa Stefczyka Piotrków Trybunalski
Oddziały
author
Patryk Byczek
28 października 2020

Kasa Stefczyka Piotrków Trybunalski

mBank placówki w Elblągu
Oddziały
author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

mBank placówki w Elblągu

Huawei Pay – jak to działa?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
29 grudnia 2018

Huawei Pay – jak to działa?

NOTUS Finanse – oddział w Kołobrzegu
Wpisy
author
Patryk Byczek
13 września 2018

NOTUS Finanse – oddział w Kołobrzegu

Porównaj