Badanie „Polaków portfel własny: aktywna rodzina”

Badanie „Polaków portfel własny: aktywna rodzina”

author
Alicja Uzarowicz
05 sierpnia 2019

Santander Consumer Bank zaprezentował kolejną już edycję raportu o nazwie „Polaków portfel własny”. Ty razem przedmiotem analizy była aktywność fizyczna, jaka cechuje polskie rodziny. Badanie wykazało, że dzieci w wieku szkolnym zachęcają swoich rodziców do regularnego uprawiania sportu w 60 proc. Można zatem cieszyć się, że polskie rodziny aktywnie spędzają czas.

Współcześnie coraz więcej osób choruje na otyłość oraz choroby będące jej skutkami. Fakt, iż ludzkość otacza wszechobecna technologia, jak również gotowe wysoko przetworzone  produkty żywnościowe, nie sprzyja zbytnio zdrowemu stylowi życia. Badanie Santander Consumer Bank pokazuje jednak, że polscy rodzice rozumieją, jak ważny jest ruch.

W kolejnej edycji raportu „Polaków portfel własny”, który uzyskał podtytuł „aktywna rodzina” wykazano, że potrzebę regularnej aktywności fizycznej do prawidłowego rozwoju dziecka zauważa aż 90 proc. rodziców dzieci w wieku szkolnym. Jak często rodzice spędzają czas aktywnie ze swoimi pociechami?

Badanie Santander Consumer Bank wykazało, że już 60 proc. ankietowanych rodziców regularnie angażuje się w jakiś sport wspólnie ze swoimi pociechami. Jest to bardzo dobra wiadomość, nie tylko ze względów zdrowotnych. Wspólna aktywność pozwala na budowanie więzi oraz polepszenie nastroju, co redukuje poziom stresu i wpływa na zdrowie jeszcze korzystniej.

badanie

Polaków portfel własny: w drodze – raport Santander Consumer Bank

Badanie Santander Consumer Banku

Najczęściej wybieranymi przez ankietowanych rodziców formami aktywności fizycznej są nordic walking, jazda na rowerze oraz pływanie. Ten pierwszy sport już w 30 proc. respondenci uznali za najlepszą formę ruchu, jaka jest możliwa. Popularność marszu z kijami pobiła już siłownię(14 proc.) oraz zajęcia z instruktorem, takie jak fitness (11 proc.).

Nordic walking bije rekordy popularności szczególnie wśród mam dzieci w wieku szkolnym – 41 proc. z nich uważa ten sport za idealny. Podobnego zdania jest co czwarty ankietowany tata. Badanie pokazało, że marsz z kijami już nie jest kojarzony z osobami starszymi.

Największą popularność tego sportu badanie wykazało bowiem względem osób z przedziału 18-24 lata. Ten rodzaj aktywności wybiera już 78 proc. tej grupy wiekowej. Wśród wszystkich ankietowanych rodziców 25 proc. kiedykolwiek próbowało nordic walking, a kolejne 15 proc. miało okazję uprawiać ten rodzaj aktywności kilka razy.

badanie

Nordic walking w Skrwilnie z Santander Consumer Bankiem

Santander Consumer Bank wspiera nordic walking

Zainteresowanie właśnie tym sportem przejawia również sam bank, na którego zlecenie przeprowadzono opisywane badanie. Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku powstała głównie z myślą o popularyzacji tego sportu wśród Polaków. Przy licznych okazjach bank wspiera różne wydarzenia z marszem w tle.

Przykładem wsparcia jest chociażby organizacja Biegów po Nowe Życie – 15. edycja wydarzenia rozpocznie się w Wilanowie już 7 września. Santander Consumer Bank ponadto umożliwia udział w darmowych treningach marszu z kijami. Jest to świetna okazja do zabawy, nauki i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

"

W ubiegłym roku w bezpłatnych treningach nordic walking organizowanych w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku w całej Polsce wzięło udział prawie 36 tys. osób. Mamy zatem nadzieję, że w wyraźny sposób udaje nam się przyczynić do popularyzacji tej dyscypliny w kraju

– powiedziała Joanna Ożóg z Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku.

badanie

Fot. Santander Consumer Bank

 

Zakopiański bieg z Santander Consumer Bankiem

Źródła:
https://www.santanderconsumer.pl/serwis-prasowy/aktualnosci/dzieci-mobilizuja-polakow-do-sportu,238,1.html
https://www.santanderconsumer.pl/gfx/santander/userfiles/_public/akademia-zdrowia/azs_2019/raport_ppw_aktywna_rodzina.pdf
https://www.blog.santanderconsumer.pl/blisko-ciebie/nordic-walking-maszeruj-po-zdrowie,1,30.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Zawadzkiem
Oddziały
author
Patryk Byczek
28 maja 2019

Santander Bank Polska w Zawadzkiem

Kredyt hipoteczny Cieszyn
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
12 lipca 2017

Kredyt hipoteczny Cieszyn

Santander Bank Polska wprowadził pakiet wakacyjnych promocji
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
10 sierpnia 2021

Santander Bank Polska wprowadził pakiet wakacyjnych promocji

Pożyczki bez zaświadczeń Ciechanów
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
30 maja 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Ciechanów

Rośnie zadłużenie firm “śmieciowych”
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
02 sierpnia 2019

Rośnie zadłużenie firm “śmieciowych”

Porównaj