Tymczasowe zwolnienia w SAS z powodu koronawirusa

Tymczasowe zwolnienia w SAS z powodu koronawirusa

author
Alicja Uzarowicz
17 marca 2020

SAS (Scandinavian Airlines System), czyli znane na całym świecie linie lotnicze postanowiły dosyć drastycznie zmniejszyć swoje zatrudnienie z powodu postępującej pandemii koronawirusa. Tymczasowe zwolnienia obejmą nawet 10 tysięcy pracowników, co spowoduje zmniejszenie zatrudnienia w tym trudnym okresie o nawet 90 procent.

Kolejne firmy podejmują poważne działania mające na celu nakłonić jak największą grupę osób do pozostania w domach na czas pandemii koronawirusa. Skandynawskie linie lotnicze SAS radzą sobie z tą sytuacją poprzez tymczasowe zwolnienia, które dotyczyć będą nawet 10 tysięcy osób.

Oznacza to, że na ten niepewny okres panowania na świecie koronawirusa pracę straci nawet 90 proc. osób zatrudnionych w spółce. Tego rodzaju cięcie będzie poparte istotną redukcją w ilości połączeń. Powodem takiej decyzji jest spadek zapotrzebowania na loty wywołany pandemią koronawirusa.

Sprawdź także: Pożyczki na świadczenie 500+

"

Dla całej branży oraz SAS zamknięte granice oraz zalecenia ministerstwa spraw zagranicznych o rezygnacji z podróży sprawiły, że spadło zapotrzebowanie na bilety lotnicze do i ze Skandynawii

– powiedział Rikard Gustafson, prezes SAS podczas niedzielnej konferencji prasowej w Sztokholmie.

Tymczasowe zwolnienia pracowników SAS

Co dla tysięcy pracowników linii oznacza, że zwolnienia mają charakter tymczasowy? SAS nie zamierza istotnie ograniczać zatrudnienia na stałe, a zatem zwolnienia mogą zostać cofnięte. Na ten moment nie należy jednak spodziewać się, że do przywrócenia do pracy dojdzie w najbliższym czasie. Dlaczego SAS nie zwolni tych pracowników całkowicie?

Gdzie zadzwonić, by dowiedzieć się, co z moim lotem?

SAS kontakt – infolinia

AirHelp – odszkodowania za opóźniony lub odwołany lot

Przeszkodę stanowią przepisy obowiązujące w krajach, z których pochodzi większość pracowników. Mowa tutaj o Szwecji, Danii oraz Norwegii, których rządy istotnie utrudniają dokonywania aż tak znacznych redukcji zatrudnienia za jednym zamachem. Szwedzi na ten moment jeszcze nie wdrożyli takich środków, jakich dorobiły się już inne kraje.

Albowiem w dalszym ciągu loty SAS kursować będą z i do Szwecji w obliczu braku rządowego zakazu. Jak dodał podczas wspomnianej konferencji prezes SAS, utrzymane zostaną najważniejsze połączenia, które określił mianem „newralgicznych społecznie”. Dokąd nadal będzie latać SAS?

Tymczasowe zwolnienia w SAS z powodu ograniczania liczby lotów

Wśród kursów lotniczych, które nadal będą się odbywać, należy wskazać połączenia z dużymi portami lotniczymi w państwach, które jeszcze nie zamknęły ruchu lotniczego i swoich granic. Będą to między innymi Nowy Jork, Tokio, Londyn oraz Frankfurt. Do Szwecji teoretycznie dalej można wjechać bez barier i kłopotów.

Pomimo faktu, iż szwedzki rząd nie zamknął jeszcze granic ani portów lotniczych, SAS liczy na pewną pomoc od organów władzy. Albowiem skandynawskie linie lotnicze mają szwedzki rząd jako jednego z poważniejszych udziałowców. Miejmy nadzieję, że podjęte już teraz działania pozwolą na zagwarantowanie bezpieczeństwa pracowników i pasażerów.

Branża turystyczna, a wraz z nią także i transport międzynarodowy osób, mają przed sobą bardzo ciężki czas. Nawet po ogłoszeniu, iż Europa jest już wolna od koronawirusa panujące strach i panika jeszcze długo będą powstrzymywać potencjalnych klientów od podróży zagranicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Biuro paszportowe w Głogowie
Biura paszportowe
autor wpisu
Marta Janusz
12 lipca 2022

Biuro paszportowe w Głogowie

Wypłaty nie dostaniesz już w gotówce ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
20 kwietnia 2017

Wypłaty nie dostaniesz już w gotówce ?

FlixBus z rezerwacją miejsc
Aktualności
author
Patryk Byczek
15 maja 2018

FlixBus z rezerwacją miejsc

Zmienione godziny otwarcia Banku Millennium
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
11 listopada 2020

Zmienione godziny otwarcia Banku Millennium

Biuro paszportowe w Gnieźnie
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
13 lipca 2022

Biuro paszportowe w Gnieźnie

Czy sztuczna inteligencja w płatnościach to zagrożenie?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
17 listopada 2019

Czy sztuczna inteligencja w płatnościach to zagrożenie?

Porównaj