SBG obsługuje już BLIK i Google Pay

SBG obsługuje już BLIK i Google Pay

author
Alicja Uzarowicz
09 sierpnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie Spółdzielcza Grupa Bankowa poinformowała o wdrożeniu dwóch nowych usług płatniczych. Są to płatności zbliżeniowe BLIK oraz Google Pay. Klienci SGB-Bank S.A. oraz Spółdzielczych SGB mogą korzystać z obu metod płatności mobilnych już od 31 lipca. Udostępnienie tych sposobów dokonywania transakcji płatniczych bank zapowiadał już jakiś czas temu.

Klienci SGB-Bank S.A. oraz Banków Spółdzielczych SGB doczekali się wdrożenia płatności mobilnych. BLIK i Google Pay, bo o nich mowa, są dostępne dla klientów już od 31 lipca bieżącego roku. Przed wdrożeniem najnowszych usług klientów poinformowano o planach spółek w formie zapowiedzi.

"

Przyjmujemy najwyższe standardy bankowości mobilnej, oferując nowoczesne usługi płatnicze przede wszystkim mieszkańcom mniejszych miast i wsi. […] Chcemy, by Banki Spółdzielcze SGB, tak bliskie lokalnym społecznościom, stały się synonimem banków nowoczesnych, przyjaznych klientom i wykorzystujących cały arsenał współczesnych narzędzi informatycznych

– powiedział Mirosław Skiba, prezes SGB-Bank S.A., cytowany w komunikacie.

Jednocześnie z poinformowaniem o premierze dwóch nowych płatności mobilnych w Spółdzielczej Grupie Bankowej, spółka zapowiedziała również wdrożenie w przyszłości dwóch kolejnych metod mobilnych transakcji płatniczych. Będą to Garmin Pay oraz Apple Pay.

google pay

Fot. SGB

 

Policja ostrzega przed oszustwami na BLIKa

BLIK i Google Pay już w SGB

"

Jesteśmy dumni z tego, że płatności mobilne BLIK są już dostępne dla klientów Banków Spółdzielczych SGB. Naszą ambicją jest umożliwienie płacenia w ten sposób każdemu, kto korzysta z usług bankowych. Płatności mobilne to najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób rozliczeń

– powiedział Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKa, cytowany w komunikacie.

Mobilne transakcje płatnicze to nie tylko najwygodniejszy sposób zapłaty, ale także coraz popularniejszy. Już od końca zeszłego roku z BLIKa Polacy korzystają częściej niż z kart płatniczych. Jest to szczególnie wygodna metoda przy płatnościach w sieci.

Wystarczy bowiem wybrać BLIK jako metodę płatności, wprowadzić 6-cyfrowy kod z aplikacji mobilnej swojego banku i potwierdzić operację PINem. Ta wygoda właśnie zadecydowała o dokonaniu przez Polaków w zeszłym roku ponad 91 mln transakcji o łącznej wartości ponad 12 mld zł. Było to prawie 3 razy więcej niż jeszcze w 2017 r.

google pay

Fot. SGB

 

SGB Bank z obniżonym ratingiem

Google Pay, czyli płatność telefonem

Druga usługa, z jakiej od 31 lipca mogą korzystać klienci banków z grupy SGB, umożliwia płatności telefonem zamiast karty płatniczej. Aby zacząć korzystać z nowej metody płatności mobilnej wystarczy dodać kartę płatniczą SGB do aplikacji Google Pay. Karta ta jednak musi posiadać funkcję płatności zbliżeniowych.

Następnie, aby zapłacić smartfonem, wystarczy włączyć ekran i zbliżyć go do terminala płatniczego. Ta metoda płatności dostępna jest również przez Internet – w tym przypadku wystarczą dwa kliknięcia i transakcja jest już zakończona.

"

Bardzo się cieszymy, że klienci Grupy SGB mogą już korzystać z wygodnych i szybkich płatności Google Pay. Klienci mogą płacić za pomocą Google Pay w każdym terminalu płatniczym oraz w wielu aplikacjach mobilnych i na stronach internetowych. SGB dołącza tym samym do grona naszych partnerów w Polsce

– poinformował Jan Czapracki z Google, cytowany w komunikacie.

google pay

Promocja: „Lokata SGB (Lato 2019)” w SGB Banku

Źródła:
https://www.sgb.pl/spoldzielcza-grupa-bankowa-juz-z-google-pay-i-blikiem/?fbclid=IwAR3QUNRyl5rMhPVveWWWRmflu8oZ4grLNJTm5M6gfNwsZBTKMVLLrwTpi1w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Płatności Garmin Pay w mBanku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 stycznia 2020

Płatności Garmin Pay w mBanku

Bank Spółdzielczy w Andrespolu sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 września 2019

Bank Spółdzielczy w Andrespolu sesje przychodzące i wychodzące

Santander Consumer Bank Legnica
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
29 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Legnica

Darmowa infolinia dla pacjentów
Aktualności
author
Patryk Byczek
02 października 2018

Darmowa infolinia dla pacjentów

mBank z rozwiązaniami otwartej bankowości
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
07 września 2020

mBank z rozwiązaniami otwartej bankowości

Czy komornik może zająć zasiłek macierzyński ?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
04 stycznia 2022

Czy komornik może zająć zasiłek macierzyński ?

Porównaj