Scrum Master Academy dla pracowników BNP Paribas

Scrum Master Academy dla pracowników BNP Paribas

author
Alicja Uzarowicz
22 sierpnia 2019

Pion Cyfrowej Transformacji banku BNP Paribas nie próżnuje ostatnimi czasy. Po niedawno ogłoszonej Akademi Product Ownera, przyszedł czas na Scrum Master Academy. Tym razem poszukiwani są chętni do zgłębienia wiedzy przekazanej przez mentorów z Agile Center w zakresie wdrażania i promowania frameworku scrumowego.

Zgodnie z najnowszym komunikatem BNP Paribas, 5 września oznaczono na dzień rozpoczęcia nie jednej, ale aż dwóch akademii. Poza Akademią Product Ownera bowiem ruszą spotkania w ramach Scrum Master Academy. W obu przypadkach wiedzą podzielą się mentorzy z Agile Center.

Podczas czteromiesięcznego szkolenia pracownicy BNP Paribas, którzy zgłoszą się do projektu będą poznawać i szlifować umiejętności zarządzania pracą w zgodzie z frameworkiem scrum. Jest to nic innego, jak zarządzane oparte na wcześniej ustalonych ramach postepowania przy rozwoju kluczowych produktów cyfrowych.

"

Wraz z coraz istotniejszą rolą technologii w produktach i usługach BNP Paribas, rośnie znaczenie metodyk zwinnych w naszej codziennej pracy. Akademia to inicjatywa, która z jednej strony pozwala bankowi zwiększać kompetencje w obszarze agile w oparciu o sprawdzonych i świetnie znających organizację pracowników, a z drugiej zaoferować tym pracownikom zupełnie nowe możliwości rozwoju i zmiany

– powiedział Piotr Widacki z Pionu Transformacji cyfrowej BNP Paribas, cytowany w komunikacie.

Akademia Product Owner od BNP Paribas

Scrum Master Academy od BNP Paribas

Aby wziąć udział w szkoleniach od pracowników BNP Paribas nie wymaga się żadnych twardych umiejętności z zakresu Agile. Najlepiej jednak, aby przyszły Scrum Master posiadał inicjatywę i umiejętności miękkie. W szczególności odnajdą się w projekcie project managerowie, testerzy, deweloperzy oraz kierownicy.

Analogicznie do Product Owner Academy, na Scrum Master Academy składać się będą cztery jednodniowe zjazdy. Na czas szkolenia każdy uczestnik dodatkowo otrzyma dedykowanego mentora pochodzącego z Agile Center. Pracownicy BNP Paribas w tenże sposób będą mieli okazję stałego kontaktu z mentorem.

Co więcej, wraz z ukończeniem szkolenia, każdy uczestnik otrzyma możliwość uczestniczenia w Gildii Scrum Masterów. To nie koniec korzyści płynących z tejże inicjatywy. Kurs prowadzony w ramach Akademii bowiem kończy się uzyskaniem certyfikatu Scrum.org.

Dzień Pszczół w BNP Paribas

Co po Akademii?

Każdy pracownik, który podejmie się szkolenia i uda mu się je ukończyć, otrzyma zatrudnienie w dotychczas zajmowanym dziale, jednak w nieco innej roli. Polegać ona będzie na czynnym udziale w planowanej przez BNP Paribas transformacji cyfrowej zgodnej z ideą agile. Taki charakter obowiązków nie jest jednak przymusowy.

Uczestnicy Akademii Scrum Master po jej ukończeniu będą miały także możliwość zmiany działu, albo wkroczenia w szeregi Agile Center. W obu tych przypadkach będzie jednak konieczne przejście procesu rekrutacyjnego. Ze względu na mnogie korzyści, jakie projekt przyniesie uczestnikom i samemu bankowi, organizatorzy Akademii zapraszają do wzięcia udziału.

"

Akademia jest szansą nie tylko dla ambitnych pracowników, którzy chcieliby spróbować swoich sił w nowej, przyszłościowej roli. Każdy przełożony, posiadając w swoim zespole absolwenta akademii zwiększa swoje szanse na prawidłową implementację frameworku scrumowego, a co za tym idzie – łatwiejsze przystosowanie do pracy w modelu agile

– czytamy w komunikacie.

17. edycja Klasy od BNP Paribas

Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/457594/rusza-kolejna-inicjatywa-dla-pracownikow-banku-bnp-paribas-ktorzy-chca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Radomiu sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 września 2019

Bank Spółdzielczy w Radomiu sesje przychodzące i wychodzące

Bank Spółdzielczy w Dynowie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 września 2019

Bank Spółdzielczy w Dynowie sesje przychodzące i wychodzące

Aplikacja wykradła dane Polaków
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
18 lutego 2019

Aplikacja wykradła dane Polaków

Tankujemy coraz lepsze paliwo – raport UOKiK
Wpisy
author
Aneta Jankowska
23 kwietnia 2018

Tankujemy coraz lepsze paliwo – raport UOKiK

Santander Bank Polska w Grójcu
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
24 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Grójcu

Porównaj