Sklepy typu Take&GO już niedługo w całej Polsce?

Sklepy typu Take&GO już niedługo w całej Polsce?

author
Alicja Uzarowicz
04 września 2019

Już niedługo w Polsce pojawiać się będzie coraz więcej sklepów samoobsługowych typu Take&GO. Pomysłodawcą sklepów bez kas była polska firma Surge Cloud, która swój pierwszy sklep nowej generacji otworzyła w Poznaniu. Otwarcie kolejnych sklepów w innych miastach Polski planuje również sieć Bio Family.

Współcześnie firmy robią wszystko, by zaspokoić rosnące nieustannie potrzeby i oczekiwania klientów. Z jednej strony w Holandii jedna z sieci supermarketów wprowadziła „wolne kasy”, przy których nikt w kolejce się nie spieszy. Z drugiej zaś w Polsce już niedługo doświadczymy sklepów typu Take&GO.

Dosyć ambitne plany na tym jeszcze raczkującym w naszym kraju rynku ma firma Surge Cloud, która na co dzień zajmuje się innowacjami cyfrowymi dla punktów sprzedażowych. Owocem pracy tej polskiej firmy jest pierwszy sklep bez kas o nazwie Take&Go, który spółka otworzyła w Poznaniu, a teraz ma ambicje na kolejne sklepy w innych miastach.

Kolejnym ciekawym przykładem sklepu rodem z przyszłości jest, także poznańska, sieć sklepów Bio Family, która na swoich półkach oferuje klientom wyłącznie zdrowe bio produkty. W przypadku tej sieci klienci posiadający aplikację mobilną sklepu mają możliwość zrobienia zakupów nocą korzystając z kas niewymagających obsługi człowieka.

Fot. Surge Cloud

 

Żabka otworzy sklep bezobsługowy

Sklepy Take&GO mają szansę na popularność

Zgodnie z planem spółki Surge Cloud, kolejne punkty sklepów bez kas otwierane będą kolejno w Poznaniu, a następnie również w stolicy. Ideą istnienia tychże sklepów jest ich dostępność dla klientów przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. NA kolejne bezkasowe sklepy nie trzeba będzie długo czekać.

Dyrektor handlowy Surge Cloud Marcin Popiak poinformował bowiem, że spółka zawarła już stosowne umowy na kolejne lokalizacje w Poznaniu i kwestią czasu jest tylko dokonanie podobnej czynności w Warszawie. Łącznie w pierwszym roku istnienia Take&GO powstać ma nawet 21 sklepów sieci w całym kraju.

"

Handel przez ostatnie kilka lat zmienił się bardziej niż wcześniej przez kilka dekad, a wpływa na to zmiana oczekiwań klientów, jeżeli chodzi o samo doświadczenie zakupowe, dostępność sklepu czy czas poświęcany na zakupy

– powiedział Maciej Ptaszyński, ekspert z Polskiej Izby Handlu.

Zdaniem specjalisty w tejże dziedzinie sieci nowoczesnych sklepów, jakiej przykładem jest Take&GO, pokazują, jak bardzo tradycyjne sklepy mogą pozostać w tyle. Jednak dojść do tego może tylko w przypadku zaprzestania rozwoju i wdrażania innowacyjnych i nowoczesnych technologii.

Fot. Surge Cloud

 

Promocja: „400 zł na zakupy w sklepach Biedronka z Kartą Kredytową Citibank Citi Simplicity – edycja letnia 2019” w Citi Banku

Sukces Bio Family

Take&GO zdaje się nie być jednak pierwszą siecią sklepów bezobsługowych w Polsce. Pierwszą firmą tego rodzaju na rynku jest bowiem sieć marketów BIO Family, która w swoim asortymencie oferuje klientom produkty ekologiczne. Jest to rozwiązanie z rodzaju hybrydowych, gdyż w ciągu dnia sklep funkcjonuje podobnie do innych.

Jedyną różnicą jest fakt, iż jedyne kasy, jakie można w tych sklepach spotkać, to kasy samoobsługowe. Obsługa sklepu jest zaś ograniczona do minimum i ma za zadanie dopilnować wyłożenia towaru czy pomóc klientowi odnaleźć poszukiwany produkt. Sprzedawcy pracują jednak maksymalnie do godziny 22.

Po tym czasie, jak również w niedziele wolne od handlu natomiast, aby zrobić zakupy w sieci sklepów BIO Family należy otworzyć sobie drzwi korzystając z aplikacji. Sama firma swoją aplikację określiła mianem „wirtualnego klucza” do sklepu. Czy sklepy samoobsługowe zdobędą zaufanie i sympatię polskich klientów?

Na konkretne wyniki będzie trzeba jeszcze poczekać, gdyż obecnie sieci skepów bezobsługowych działają jeszcze na zbyt małą skalę w naszym kraju. Ze względu jednak na próbę ułatwienia klientom codziennych sprawunków w niezwykle nowoczesny sposób, sklepy typu BIO Family oraz Take&GO mają niemały potencjał.

Karty płatnicze Up and Go w sklepach Żabka

Źródła:
https://media.surgecloud.co/take-go/pr/447897/pierwsi-klienci-w-bezkasowym-sklepie-take-go
https://familybio.pl/ekspansja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Myszków
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
09 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Myszków

Bank BPH kontakt infolinia
Banki
author
Dominika Sobieraj
06 maja 2019

Bank BPH kontakt infolinia

Kredyt konsolidacyjny Opoczno
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
09 lipca 2022

Kredyt konsolidacyjny Opoczno

Bank Pekao w Lubochni
Oddziały
author
Patryk Byczek
12 lipca 2019

Bank Pekao w Lubochni

Porównaj