Jak poinformowała w swoim najnowszym komunikacie firma Mastercard, właściciele małych i średnich przedsiębiorstw będą mieli okazję sprawdzić, jak szybko i sprawnie przyjmować płatności kartami płatniczymi. Wszystko za sprawą Polskich ePłatności, które udostępniły w ostatnim czasie nową metodę przyjmowania zapłaty o nazwie SoftPOS.

Autor: Alicja Uzarowicz
Dodano: 23.08.2019
Udostępnij:

Świat współcześnie coraz mocniej dąży do upowszechnienia płatności elektronicznych. Jest to poniekąd odpowiedź na potrzeby coraz bardziej wymagających w tym względzie klientów. SoftPOS od Polskich ePłatności jest kolejną szansą dla firm na akceptowanie płatności kartami.

Zgodnie z najnowszym komunikatem firmy Mastercard mali i średni przedsiębiorcy mają już okazję doświadczenia „na własnej skórze”, że akceptacja płatności kartami płatniczymi nie musi być skomplikowana. Jest to możliwe poprzez sprawdzenie oferty zaprezentowanej przez Polskie ePłatności.

SoftPOS to prawdopodobnie najnowocześniejsza obecnie na rynku aplikacja służąca do przyjmowania transakcji zbliżeniowych szybko i wygodnie. Aby rozpocząć korzystanie z jej funkcji, wystarczy zainstalować ją i podpisać umowę z Polskimi ePłatnościami. Spółka przewidziała wiele korzyści dla użytkowników.

Podróżujące narody – badanie Mastercard

SoftPOS Polskich ePłatności – promocje

Poza samą funkcjonalnością, jaką cieszyć się będzie mógł każdy początkujący w sferze płatności elektronicznych przedsiębiorca, PeP przygotowała kilka udogodnień na początek. Po pierwsze, pierwszy rok korzystania z usługi jest bezpłatny – daje to szansę na sprawdzenie jej bez konieczności uiszczania opłat.

Kolejnym ułatwieniem na początek współpracy jest przekazanie w używanie nowoczesnego smartfona. Bowiem SoftPOS działać może na różnego rodzaju urządzeniach mobilnych. Każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się na sprawdzenie nowego rozwiązania dostanie także gratis przez pierwszy rok tradycyjny terminal płatniczy.

"

Wzbogacenie oferty o nowoczesne formy przyjmowania płatności mobilnych, jakimi jest aplikacja SoftPOS, pozwoli przedsiębiorcom przekonać się, czy do ich specyficznego biznesu potrzebują tradycyjnego wielofunkcyjnego terminala czy wystarczy smartfon i aplikacja

– powiedział Jarosław Mikos, prezes Polskich ePłatności S.A., cytowany w komunikacie.

SumUp i Mastercard ułatwią przyjmowanie płatności kartą przez MŚP

Bezpieczne płatności SoftPOS

Poza szybkością i wygodą płatności kluczową rolę odgrywa jeszcze jedna kwestia, która może wstrzymywać firmy przed przyjmowaniem płatności elektronicznych. Mowa tutaj oczywiście o kwestii bezpieczeństwa takiego rozwiązania. Ja wynika z komunikatu Mastercard, w przypadku SoftPOS nie ma się czym martwić.

Usługa zaproponowana przez Polskie ePłatności bowiem posiada certyfikowane potwierdzenie bezpieczeństwa, którego udzieliły organizacje płatnicze, w tym Mastercard. Stanowi to niewątpliwie gwarancję najwyższych norm bezpieczeństwa płatności elektronicznych.

"

Akceptacja płatności bezgotówkowych jest czynnikiem, który umożliwia rozwój biznesu małym i średnim przedsiębiorstwom. Z tego względu Mastercard angażuje się w liczne inicjatywy, które mają na celu rozwój sieci akceptacji, także poprzez wspieranie tak innowacyjnych rozwiązań jak SoftPOS

– powiedziała Kamila Kaliszyk z Mastercard Europe, cytowana w komunikacie.

Koniec cyfrowych portfeli od Visa i Mastercard?

Polska Bezgotówkowa popiera SoftPOS

Zdaniem Kamili Kaliszyk metoda SoftPOS jest o tyle prostsza, o ile polscy konsumenci nie wyobrażają sobie już życia bez opcji płatności kartą. Ekspertka wyraziła ponadto swoje zadowolenie z faktu, iż po udanym projekcie pilotażowym usługi partnerzy są teraz w stanie wprowadzić ją do szerszego użytku.

 

W powodzeniu nowej metody pomóc może niewątpliwie fakt, iż wdrożenie SoftPOS odbywa się we współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa. Takie działanie stanowi bowiem wyraźny przekaz do przedsiębiorców, że warto zrezygnować z wyłącznej płatności gotówką na rzecz transakcji bezgotówkowych i zbliżeniowych.

 

SoftPOS to rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o małych i średnich firmach, aby mogły sprostać oczekiwaniom konsumentów, którzy coraz chętniej wybierają płatności bezgotówkowe, co rok do roku potwierdza raport NBP

– czytamy w komunikacie Mastercard.

Mastercard upiększa polskie miasta – DobryZnak II

Źródła:
https://newsroom.mastercard.com/eu/pl/news-briefs/softpos-polskich-eplatnosci-dolacza-do-oferty-polski-bezgotowkowej/

Komentarze