SoftPOS Polskich ePłatności poszerzy ofertę Polski Bezgotówkowej

SoftPOS Polskich ePłatności poszerzy ofertę Polski Bezgotówkowej

author
Alicja Uzarowicz
23 sierpnia 2019

Jak poinformowała w swoim najnowszym komunikacie firma Mastercard, właściciele małych i średnich przedsiębiorstw będą mieli okazję sprawdzić, jak szybko i sprawnie przyjmować płatności kartami płatniczymi. Wszystko za sprawą Polskich ePłatności, które udostępniły w ostatnim czasie nową metodę przyjmowania zapłaty o nazwie SoftPOS.

Świat współcześnie coraz mocniej dąży do upowszechnienia płatności elektronicznych. Jest to poniekąd odpowiedź na potrzeby coraz bardziej wymagających w tym względzie klientów. SoftPOS od Polskich ePłatności jest kolejną szansą dla firm na akceptowanie płatności kartami.

Zgodnie z najnowszym komunikatem firmy Mastercard mali i średni przedsiębiorcy mają już okazję doświadczenia „na własnej skórze”, że akceptacja płatności kartami płatniczymi nie musi być skomplikowana. Jest to możliwe poprzez sprawdzenie oferty zaprezentowanej przez Polskie ePłatności.

SoftPOS to prawdopodobnie najnowocześniejsza obecnie na rynku aplikacja służąca do przyjmowania transakcji zbliżeniowych szybko i wygodnie. Aby rozpocząć korzystanie z jej funkcji, wystarczy zainstalować ją i podpisać umowę z Polskimi ePłatnościami. Spółka przewidziała wiele korzyści dla użytkowników.

Podróżujące narody – badanie Mastercard

SoftPOS Polskich ePłatności – promocje

Poza samą funkcjonalnością, jaką cieszyć się będzie mógł każdy początkujący w sferze płatności elektronicznych przedsiębiorca, PeP przygotowała kilka udogodnień na początek. Po pierwsze, pierwszy rok korzystania z usługi jest bezpłatny – daje to szansę na sprawdzenie jej bez konieczności uiszczania opłat.

Kolejnym ułatwieniem na początek współpracy jest przekazanie w używanie nowoczesnego smartfona. Bowiem SoftPOS działać może na różnego rodzaju urządzeniach mobilnych. Każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się na sprawdzenie nowego rozwiązania dostanie także gratis przez pierwszy rok tradycyjny terminal płatniczy.

"

Wzbogacenie oferty o nowoczesne formy przyjmowania płatności mobilnych, jakimi jest aplikacja SoftPOS, pozwoli przedsiębiorcom przekonać się, czy do ich specyficznego biznesu potrzebują tradycyjnego wielofunkcyjnego terminala czy wystarczy smartfon i aplikacja

– powiedział Jarosław Mikos, prezes Polskich ePłatności S.A., cytowany w komunikacie.

SumUp i Mastercard ułatwią przyjmowanie płatności kartą przez MŚP

Bezpieczne płatności SoftPOS

Poza szybkością i wygodą płatności kluczową rolę odgrywa jeszcze jedna kwestia, która może wstrzymywać firmy przed przyjmowaniem płatności elektronicznych. Mowa tutaj oczywiście o kwestii bezpieczeństwa takiego rozwiązania. Ja wynika z komunikatu Mastercard, w przypadku SoftPOS nie ma się czym martwić.

Usługa zaproponowana przez Polskie ePłatności bowiem posiada certyfikowane potwierdzenie bezpieczeństwa, którego udzieliły organizacje płatnicze, w tym Mastercard. Stanowi to niewątpliwie gwarancję najwyższych norm bezpieczeństwa płatności elektronicznych.

"

Akceptacja płatności bezgotówkowych jest czynnikiem, który umożliwia rozwój biznesu małym i średnim przedsiębiorstwom. Z tego względu Mastercard angażuje się w liczne inicjatywy, które mają na celu rozwój sieci akceptacji, także poprzez wspieranie tak innowacyjnych rozwiązań jak SoftPOS

– powiedziała Kamila Kaliszyk z Mastercard Europe, cytowana w komunikacie.

Koniec cyfrowych portfeli od Visa i Mastercard?

Polska Bezgotówkowa popiera SoftPOS

Zdaniem Kamili Kaliszyk metoda SoftPOS jest o tyle prostsza, o ile polscy konsumenci nie wyobrażają sobie już życia bez opcji płatności kartą. Ekspertka wyraziła ponadto swoje zadowolenie z faktu, iż po udanym projekcie pilotażowym usługi partnerzy są teraz w stanie wprowadzić ją do szerszego użytku.

 

W powodzeniu nowej metody pomóc może niewątpliwie fakt, iż wdrożenie SoftPOS odbywa się we współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa. Takie działanie stanowi bowiem wyraźny przekaz do przedsiębiorców, że warto zrezygnować z wyłącznej płatności gotówką na rzecz transakcji bezgotówkowych i zbliżeniowych.

 

SoftPOS to rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o małych i średnich firmach, aby mogły sprostać oczekiwaniom konsumentów, którzy coraz chętniej wybierają płatności bezgotówkowe, co rok do roku potwierdza raport NBP

– czytamy w komunikacie Mastercard.

Mastercard upiększa polskie miasta – DobryZnak II

Źródła:
https://newsroom.mastercard.com/eu/pl/news-briefs/softpos-polskich-eplatnosci-dolacza-do-oferty-polski-bezgotowkowej/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

W 2019 roku zmalała liczba notowanych dłużników
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
30 grudnia 2019

W 2019 roku zmalała liczba notowanych dłużników

BNP Paribas wprowadził innowacyjny system komunikacji KIR
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
20 września 2019

BNP Paribas wprowadził innowacyjny system komunikacji KIR

Pożyczki Skarżysko-Kamienna
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
21 stycznia 2022

Pożyczki Skarżysko-Kamienna

PKO BP w Stawiskach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
20 października 2019

PKO BP w Stawiskach

Kredyt samochodowy Piaseczno
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
21 listopada 2017

Kredyt samochodowy Piaseczno

Porównaj