W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski poinformował o świetnej sytuacji spółki należącej do tej saej grupy. ING Lease osiągnęła spektakularny wzrost wartości portfela należności od klientów. Wyniósł on bowiem na koniec III kw. 10 mld zł, co daje 23,3 proc. wzrostu rok do roku.

Autor: Alicja Uzarowicz
Dodano: 07.11.2019
Udostępnij:

Tym razem w swoim komunikacie ING Bank Śląski nie chwali się swoim sukcesem, ale jednego z podmiotów należących do tej samej grupy. ING Lease radzi sobie świetnie w swojej branży, o czym świadczą wyniki zebrane na koniec trzeciego kwartału bieżącego roku. Wartość portfela należności od klientów spółki wyniosła aż 10 mld zł.

Jednocześnie świadczy to o wzroście rzędu 23,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Najszybciej ING Lease rozwija się w sferze leasingu ruchomości. Właśnie w przypadku tego segmentu rynku spółkę zalicza się do polskiej czołówki, a udział podmiotu w ogóle tej branży wynosi już 7,2 proc.

"

Konsekwentnie realizujemy strategię rozbudowy kanałów zewnętrznych poprzez zwiększanie naszej dostępności w salonach dealerskich oraz kanałów zdalnych dzięki wnioskom online w bankowości internetowej i mobilnej ING

– powiedziała Ewa Łuniewska, prezeska ING Lease.

Tajemnica sukcesu ujawniona?

W dalszej części swojej wypowiedz szefowa spółki z grupy ING zdradziła poniekąd tajemnicę sukcesu prowadzonej przez siebie organizacji. Albowiem wyznacznikiem sukcesu ING Lease jest przede wszystkim zwiększanie satysfakcji zarówno wśród nowych klientów, jak i tych współpracujących ze spółką już jakiś czas.

Technikami osiągnięcia wyższego poziomu satysfakcji wśród odbiorców usług oferowanych przez spółkę są zatem optymalizacja procesów operacyjnych, jak również automatyzacja. Ta druga zmiana pozwoliła na skrócenie czasu dokonywania transakcji. Taki sam cel miała również integracja z systemami ING Banku Śląskiego.

Pierwsze dziewięć miesięcy roku w ING Lease upłynęło pod znakiem rozwoju, jak również ciężkiej pracy, która do niego prowadziła. W tymże okresie udało się podpisać o 21,4 proc. więcej umów leasingu i wydać aktywa nimi objęte niż od stycznia do września 2018 roku.

Systematyczny wzrost ING Lease

Naturalnie poza wzrastającą liczbą umów doszło do zwiększenia liczby klientów spółki z grupy ING. A mianowicie podmiot oferujący usługi leasingowe obsługiwał już 28,5 tys. klientów na koniec września bieżącego roku. Oznacza to wzrost o aż 30,9 procenta w porównaniu z analogicznym okresem roku 2018.

Na taki wzrost popularności usług ING Lease może mieć wpływ dopasowanie oferty produktowej do wielu grup klientów. Bowiem coś dla siebie w ofercie spółki znajdą zarówno podmioty z sektora MŚP, jak i największe polskie przedsiębiorstwa. Każdy z klientów ma do wyboru szeroką gamę produktów, które będzie dzierżawić przez leasing.

Tytułowa spółka oferuje swoim klientom między innymi maszyny, pojazdy, całe linie technologiczne, czy tez sprzęt medyczny i IT. W ofercie produktowej można również odnaleźć leasing nieruchomości. Wśród tych produktów znajdują się chociażby budynki biurowe, obiekty handlowe, ale także i centra logistyczne.

"

Swoją przewagę konkurencyjną ING Lease upatruje w wykorzystaniu potencjału klientów Grupy ING w Polsce i ścisłej współpracy z ING Bankiem Śląskim. Spółka skupia się także na dalszym rozwoju prostych i wygodnych produktów w obszarze leasingu standardowych aktywów: Programy ING AUTO, ING TRUCK, ING EKO oraz ING MASZYNY

– podsumowano w komunikacie ING Banku Śląskiego.


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/469867/rekordowa-wartosc-portfela-ing-lease

Komentarze