Strona główna Bez kategorii Sportowcy z większym wsparciem od Visy

Sportowcy z większym wsparciem od Visy

author
Alicja Uzarowicz
17 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie Visa poinformowała o rozszerzeniu wsparcia, na jakie mogą liczyć sportowcy na rok przed Igrzyskami Paraolimpijskimi w Tokio 2020. Firma jest oficjalnym partnerem usług płatniczych wydarzenia i postanowiła ułatwić japońskim posiadaczom swoich kart dofinansowanie sportowców.

Visa postanowiła rozszerzyć zakres swoich usług, które umożliwiają wsparcie uczestników Igrzysk Paraolimpijskimi w Tokio 2020. Sportowcy będą mogli otrzymać dofinansowanie od fanów rozgrywek parasportowych z Japonii za pośrednictwem kart Visa. Firma bowiem jest oficjalnym partnerem usług płatniczych zawodów.

"

Igrzyska Paraolimpijskie to doskonała okazja dla ambitnych sportowców do realizacji swoich marzeń – zarówno na boisku, jak i poza nim. To zawodnicy, którzy przekraczają kolejne granice każdego dnia. Ich postawa świetnie odzwierciedla więc to, co dla marki Visa jest najważniejsze. Z dumą rozszerzamy zakres naszego wsparcia dla sportowców paraolimpijskich przygotowujących się do udziału w Igrzyskach Tokio 2020

– powiedziała Lynne Biggar z Visa, cytowana w komunikacie.

Visa już od 30 lat pokazuje, jak ważną grupę stanowią dla niej sportowcy – zarówno jako oficjalny i globalny partner olimpijski, jak również pierwszy partner Igrzysk Paraolimpijskich (od 2003 roku). Ponadto już 19 lat minęło od powstania programu Team Visa, który pozwala na zapewnienie sportowcom sprzętu oraz niezbędnych zasobów.

Visa dołącza do programu „Bezgotówkowa Japonia”

Sportowcy wspierani przez Visę

Wśród uczestników Igrzysk Paraolimpijskich, z jakimi współpracę nawiązała Visa należy wymienić takie nazwiska jak Oksana Masters – amerykańska narciarka biegowa, biathlonistka i wioślarka, Aurelie Rivard – kanadyjska pływaczka, czy też Daniel Dias – brazylijski pływak.

"

Masters ma na swoim koncie osiem medali Igrzysk Paraolimpijskich w trzech różnych dyscyplinach, a w Igrzyskach Tokio 2020 będzie rywalizować o medal w kolejnej, czwartej już dyscyplinie – kolarstwie. Fundacja Women’s Sports Foundation przyznała jej w 2018 roku tytuł Sportsmenki Roku

– czytamy w komunikacie Visa.

Kariera sportowa, bez względu na dyscyplinę, wymaga od zawodnika przynajmniej minimalnej wiedzy na temat finansów i biznesu. Program Visy pozwala sportowcom na czerpanie wiedzy o niezbędnych kwestiach zarządzania majątkiem w taki sposób, by móc cieszyć się z niego podczas sportowej emerytury.

Koniec cyfrowych portfeli od Visa i Mastercard?

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio 2020

I chociaż Igrzyska Paraolimpijskie w stolicy Japonii odbędą się dopiero za rok, Visa postanowiła już teraz dać szansę fanom rozgrywek parasportowych okazję do dofinansowania sportowców. A samo wydarzenie zapowiada się niezwykle spektakularnie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Visę w komunikacie, w Igrzyskach weźmie udział aż 4,4 tys. sportowców, z czego historycznie rekordową ilość, bo 1 756 stanowić będą panie. Rywalizacja obejmie aż 537 konkurencji, co może jeszcze bardziej niż w 2016 roku zachęcić fanów sportu do kibicowania uczestnikom.

Trzy lata temu bowiem odbyły się Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro, które przed ekrany telewizorów przyciągnęły prawie połowę populacji świata, bo aż 4,1 mld widzów. Zaś od 25 sierpnia 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku możliwe będzie dofinansowanie swojego faworyta.

Aby Visa wpłaciła określoną kwotę na rachunek jednego ze sportowców, należy być posiadaczem karty Visa i przekazać wybraną kwotę na stronie internetowej Japońskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Program otrzymał nazwę JPC Athlete Donation Program i dostępny jest na stronie: www.jsad.or.jp/paralympic/donation.

Visa wprowadza pakiet innowacyjnych zabezpieczeń

Źródła:
https://www.visa.pl/o-korporacji-visa/newsroom/press-releases.2916954.html

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Ile będzie kosztować budowa metra w Krakowie?
Wpisy Inne
author
Halszka Gronek
11 września 2018

Ile będzie kosztować budowa metra w Krakowie?

Ile wynosi miesięczny dochód rozporządzalny na osobę?
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
28 maja 2018

Ile wynosi miesięczny dochód rozporządzalny na osobę?

Rodzaj zatrudnienia a kredyt gotówkowy
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
13 października 2020

Rodzaj zatrudnienia a kredyt gotówkowy

WeWork w Polsce
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
23 lutego 2019

WeWork w Polsce

Google Pay w Banku Pocztowym i EnveloBanku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
01 sierpnia 2019

Google Pay w Banku Pocztowym i EnveloBanku