Środki ostrożności także w PKO Banku Polskim

Środki ostrożności także w PKO Banku Polskim

author
Alicja Uzarowicz
22 marca 2020

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o swoim zaangażowaniu w zapobieganie dalszych zakażeń koronawirusem. Środki ostrożności wdrożone przez bank mają na celu ochronę pracowników, jak i klientów. Poza działaniami w oddziałach, spółka przekazała wsparcie służbom medycznym.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie PKO Banku Polskiego, spółka postanowiła pochwalić się swoimi działaniami przeciwko dalszemu rozwoju pandemii koronawirusa. Warto wspomnieć, że tym razem nie chodzi o zabezpieczanie oddziałów, ale przede wszystkim o dodatkowe inicjatywy.

Mowa tutaj przede wszystkim o czynnym działaniu informacyjno-edukacyjnym, czy też wsparciu finansowym służby zdrowia. Spółka poinformowała także, że na bieżąco śledzi rozwój sytuacji epidemicznej, dzięki czemu jest w stanie reagować tak szybko, jak to tylko możliwe.

Wśród działań, jakie bank podjął dla poprawy sytuacji zdrowia społecznego, należy niewątpliwie wskazać przekazanie 5 milionów złotych dla szpitali, służb sanitarnych, jak i opiekę zdrowotną. To jednak nie koniec inicjatyw, które mają wesprzeć społeczeństwo w tym trudnym okresie.

Środki ostrożności w PKO BP

Albowiem bank podarował także 1,5 mln złotych, które sfinansują zakup 3 759 testów pozwalających na wykrycie koronawirusa. Badania na zlecenie Ministerstwa Zdrowia przeprowadzi laboratorium Warsaw Genomics. Dzięki środkom z PKO BP możliwe będzie także o zadbanie o zdrowie pracowników medycznych.

Spółka przeznaczyła bowiem 2,2 mln złotych na zakup specjalnych maseczek ochronnych. 80 tys. sztuk tych produktów zasili zbiory Agencji Rezerw Materiałowych. Łącznie zatem na cele zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa PKO Bank Polski przekazał nawet 9 mln złotych.

Warto pamiętać, że nawet największe rezerwy i zapasy, czy testy nie uchronią kraju przed tragedią epidemiczną, jeżeli obywatele nie będą stosować się do rządowych i światowych zaleceń. PKO Bank Polski rozumie, jak ważne są informacje na temat wykrywania i zabezpieczania się przed chorobą COVID-19.

Działania informacyjne i edukacyjne ze wsparciem PKO BP

"

Bank włącza się w szeroko zakrojone działania informacyjno-edukacyjne, m.in. w oddziałach bankowych zawieszono plakaty i dystrybuowane są ulotki „Koronawirus – najważniejsze zalecenia” przygotowanej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Zdrowia i Państwową Inspekcję Sanitarną

– czytamy w najnowszym komunikacie PKO Banku Polskiego.

Skoro jednak PKO Bank Polski jest instytucją finansową, w jego interesie leży dawanie klientom wskazówek bezpiecznego obchodzenia się z finansami w trudnym obecnie okresie. Z tego powodu spółka zachęca i przekonuje Polaków do pozostania w domach. Jeżeli już jednak musimy wybrać się na zakupy, warto płacić bezgotówkowo.

Konieczne jest także częste i dokładne mycie rąk, szczególnie przed wyjściem i po powrocie do domu. PKO BP przypomina o tych środkach ostrożności także poprzez specjalne komunikaty na swojej infolinii.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/89913-pko-bank-polski-wspieramy-polakow-i-wlaczamy-sie-w-dzialania-zapobiegajace-rozprzestrzenianiu-sie-covid-19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile wynosi kara za brak OC 2021?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
05 stycznia 2021

Ile wynosi kara za brak OC 2021?

Bank Pekao w Imielinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 lipca 2019

Bank Pekao w Imielinie

ING Bank Śląski w Bełchatowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
02 lipca 2019

ING Bank Śląski w Bełchatowie

Bank Spółdzielczy w Łomży sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
27 września 2019

Bank Spółdzielczy w Łomży sesje przychodzące i wychodzące

Promocja: „3,5% na nowe środki na Lokacie Plus” w Idea Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 kwietnia 2019

Promocja: „3,5% na nowe środki na Lokacie Plus” w Idea Banku

Ranking kredytów samochodowych – sierpień 2019
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
02 sierpnia 2019

Ranking kredytów samochodowych – sierpień 2019

Porównaj